Sevgiliniz Sizi Zehirliyor Olabilir Mi? Kötü Niyetli Partneri Tanıma Yolları!

Kendi deneyimlerimden yola çıkarak söyleyebilirim ki; bazen size zararı olan bir sevgiliyi kabul etmek ve bununla yüzleşmek çok zor olabilir. Ne de olsa; kadın erkek ilişkileri gayet masum bir şekilde başlar ve aşk bizi kör, aptal, mantıksız bir hale getirebilir.

Sağlıksız bir ilişkinin ortasında kaldığınızı kabul etseniz bile, o ilişkiden nasıl kurtulacağınız konusunda bir fikriniz olmayabilir. Kendinizi çıkmaz sokaklarla dolu bir labirentte gibi hissedersiniz. Her ilişki emek, duygusal enerji ve zaman ister. Bunları severek feda ettiğiniz partnerinizin aslında sizin düşmanınız olduğunu kabul etmek zor olacaktır. Ayrılık kötü bir deneyim biliyorum ama etrafınızda aşağıdaki davranışlara sahip bir sevgili varsa, uzaklaşın ve iyileşmek için kendinize zaman ayırın.

Yanındayken kendiniz olamazsınız

Sevgiliniz Sizi Zehirliyor Olabilir Mi? Kötü Niyetli Partneri Tanıma Yolları!

Sevgilinizin yanında %100 kendiniz olabilmelisiniz ve o da bundan rahatsız olmamalı. Eğer beraberken davranışlarınızdan, konuştuğunuz kelimelere kadar her zamankinden daha özenli davranıyorsanız ya da sizinle dalga geçiyorsa bu uzaklaşmanız gerektiğini gösteren ciddi bir işarettir.

Davranışlarının sorumluluğunu almaz

Sevgiliniz Sizi Zehirliyor Olabilir Mi? Kötü Niyetli Partneri Tanıma Yolları!

Kötü hissettiği için sizi mi suçluyor? Haksız olduğunu kabul etmiyor, kavga ettiğinizde kendi yaptıklarından dolayı özür dilemiyor mu? Başarısızlıkları için öğretmenini, patronunu, ailesini, sizi mi suçluyor? Eğer öyleyse, hem partneriniz hem de ilişkiniz zehirli demektir. İnanın bana, kaç defa söz verip her şeyi yoluna koyacağını söylemiş olsa da bunu asla gerçekleştirmeyecektir. Zamanınızı onun için harcamaya değmez.

Size isimler takar

Sevgiliniz Sizi Zehirliyor Olabilir Mi? Kötü Niyetli Partneri Tanıma Yolları!

Herkes partnerine isim, lakap takabilir bu normaldir tabii ki. Ama bazı çiftlerde bu olay biraz daha sert kelimeler kullanılarak yapılır. Partnerinizin size yakıştırdığı lakap ya da isimler yüzünden öz güveniniz zarar görüyorsa ve bunun farkındaysanız, UZAKLAŞIN! Örnek olarak; giydiğiniz bluz hakkında erkek arkadaşınız hak etmediğiniz sıfatlar kullanarak çıkartmanızı istiyorsa karşınızda toksik insan var demektir. Ne giyerseniz giyin, partneriniz size o şekilde hitap edemez.

Sizinle ciddi konularda konuşmak istemez, bunu denediğinizde sinirlenir

Sevgiliniz Sizi Zehirliyor Olabilir Mi? Kötü Niyetli Partneri Tanıma Yolları!

Uzun süredir devam eden ilişkilerin bir parçası da partnerinizle özellikle önemli konularda konuşabiliyor olmanızdır. Beraber bir hayatı paylaşmak, gelecek planları, seks hayatınız, finans gibi konularda konuşmak istediğinizde sinirleniyorsa, sizi susturmaya çalışıyorsa, konuyu kapatmak istiyorsa, bağırıp çağırıyorsa; bu o ilişkinin zehirli olduğunun göstergesidir.

Konuşmaya ikna ettiğinizde, sizin haricinizde şeylerle ilgilenir

Sevgiliniz Sizi Zehirliyor Olabilir Mi? Kötü Niyetli Partneri Tanıma Yolları!

Siz onunla konuşmaya çalışırken mesajlaşıyor, etrafıyla ilgileniyorsa, daha da kötüsü bu tür ciddi konuları sadece telefonda ya da mesaj yoluyla sizinle çözmeye çalışıyorsa alarmlar çalıyor demektir. Ayrıca, partnerinizle konuşmak fikri size aynı odada bulunduğunuzda güvenli gelmiyorsa bu da hiç sağlıklı bir işaret değildir. Partnerinizden korkmamanız gerekir.

Sizinle dalga geçer, aşağılar

Sevgiliniz Sizi Zehirliyor Olabilir Mi? Kötü Niyetli Partneri Tanıma Yolları!

Partneriniz; vücudunuz, işiniz, fikirleriniz, nasıl yürüdüğünüz, nasıl konuştuğunuz hatta seks performansınızla dalga geçiyorsa arkanıza bile bakmadan kaçın! Partneriniz size büyük ihtimalle şaka yaptığını, sizinle uğraşmayı sevdiğini söyleyecektir ama durum her zaman o kadar basit değildir. Saygı görmediğiniz bir ilişkiyi devam ettirmek için sakın ısrarcı olmayın. Çünkü yüksek ihtimalle, zaman geçtikçe durum daha kötüye gidecektir.

Değişime direnirler

Sevgiliniz Sizi Zehirliyor Olabilir Mi? Kötü Niyetli Partneri Tanıma Yolları!

Sağlıklı ilişkilerde, birbirinize olgunlaşmak ve büyümek adına destek olmak, hayatın karşımıza çıkardığı senaryolara göre değişimi kabul etmek çok önemlidir. Partneriniz, değişime kapalıysa, sizin hem kişisel hem profesyonel anlamda ilerlemeniz konusunda cesaretinizi kırıyorsa, o zehirli bir sevgilidir.

Zamanla daha sahiplenici olurlar

Sevgiliniz Sizi Zehirliyor Olabilir Mi? Kötü Niyetli Partneri Tanıma Yolları!

Uzun zamandır biriyle beraberseniz, kıskançlık ve sahiplenmenin şiddeti zamanla azalmalı, artmamalı. Her şey kararında güzel unutmayın. Birbirinize güveniniz arttıkça, ilişkide kendinizi daha güvende hissetmelisiniz. Eğer sevgiliniz gittikçe daha kıskanç oluyorsa ve sahiplenme duygusu hastalıklı bir hal aldıysa, kendinize bir iyilik yapıp o ilişkiyi bitirin.

Duygular yoğunlaşır ama iyi anlamda değil

Sevgiliniz Sizi Zehirliyor Olabilir Mi? Kötü Niyetli Partneri Tanıma Yolları!

Romantik kitaplar ve filmler duygusal yoğunluğun iyi bir şey olduğunu anlatabilir ancak bu tutku ve aşk ile eşit bir his değildir. Her ilişkinin iniş çıkışları olacaktır. Sıkıcı bir ilişkiniz olsun demiyorum, anlatmak istediğim sürekli kavga edip barışıyorsanız bu sağlıklı değildir. Bu duygu yoğunlukları sizde sürekli stres yaratıyorsa, akıl ve beden sağlığınız için ilişkinizi geride bırakmanız en iyisi olacaktır.

Sevgiliniz Sizi Zehirliyor Olabilir Mi? Kötü Niyetli Partneri Tanıma Yolları!
56
29
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşleri

 • sorularladolu

  Gerçekten bravo. Ayni kendi hayatimi okudum. 3 yildir sevgiliyim ve o benim ilkim. Bunladin hepsini yasiyorum. Giymime bile kisitlama koymuş. Zatenne isterse yapiyorum. Ama değer bilmiyor ilgivermiyor. Çikmaz sokak ve sanki bir labirentteyim. Ayrilmak isteyince bile kendini hakli cikartiyor. Bu hakta soru sormuşdum yardim istemişdim bu sitedekilerden. Senin bencen tam bir destek oldu benimcin. Ayrilmayi denedim ama olmamişti ama bunce kör gozumu cidden açti. Banane ya kendini hakli cikartiyorsa, bye byr yazio bitiricem. Hep deger vermek ilgi gostermek anlayişli olmak bana mi kalmiş? :(

  Görüş hala geçerli mi?
  • Bergafor35

   Bencen 1 ilişkiye mal oldu şimdiden eline sağlık :)

  • Bergafor35

   Mâl *

  • @Bergafor35 hayir boşuna gazlandim hâlada sabr ediyorum. Başima gelmedik kalmadi. Uzerime gelen uzerime geliyor. Hep seytanliklar. Ustelik buna karşin onu seviyorum. Her şye karşi geliyorum. Ama o da umursamaz. Neyse kisadi ayrilmadim...

  • Hepsini Göster
 • Soon-gül

  Uzun zaman sonra, okuduğum güzel konusu ve yeterli açıklamasıyla, en güzel benceydi.
  Güzel toparlamışsın.
  Ellerine sağlık. 🌸👍🏼

  Görüş hala geçerli mi?
  • Soon-gül

   Saf da olmamak lâzım. Kurnaz ve sülük bir insan da.
   Kan emmeden, uzaklaşmalı yorgun limandan...

  • Amorcita

   Ne mutlu oluyorum böyle görüşler alınca. Vakit ayırıp hem okuduğun hem de görüş yazdığın için teşekkürler :)

  • Soon-gül

   Ricaa ederim. 🙂🌷

En İyi Erkek Görüşleri

 • hhangoverr

  Kesinlikle son zamanlarda okuduğum en doğru tespitler net. %100 katılıyorum her kelimesine ve bu yazılan şeylere inanın arkadaşlar, emeğine sağlık çok iyi olmuş

  Görüş hala geçerli mi?
 • recalar

  Şimdi ben bunları okudum ya hani? Psikopat olmam sanırım. Yok ya olmam ben.

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2754
 • IAmarPresterAen

  Tecrübe yazarlık işte budur :D
  Aşkın kitabını çıkar okuyalım güzellik :d
  Emeğine elmas, zümrüt, oniks, yakut hediye edilsin :d

 • Acaba? sorusunu sordum iyi ettin mi :) Güzel bir Bence eline sağlık

 • Tıpkı eski kocam.. Beni günden güne zehirledi..

  • wendettaaa

   O nasıldı?

  • Siyah olmasaydı beyazın güzelliği bilinir miydi..
   Önemli olan zehirlenmek değil panzehir bulabilmek..

  • buse-karaca

   Süperr yorum. Kurtulduğunuza. sevindim😊

 • Bunları harfiyen uygulayan ve beni anlamsız çaresizliğe sürükleyen bir kadın oldu yıllar önce hayatımda, okurken o ve onunla yaşadıklarım canlandı gözümde..
  Bu bana büyük bir ders olmuştur o yüzden çok temkinli davranmaya çalıştım her daim, belki de emek vermenin duyguların yoğunluğunun bir kısmını da orada bıraktım. Bir nevi şarjı çekilen ve artık şarjı tutmayan bir batarya gibi.
  Derin meseleler bunlar derin..

 • Çekilecek çile değil. Kurtulmak ve arınmak lazım...

 • neslitükenmişerkek_-

  Okuyunca aynı ben dedim işte bu yüzden uzak duruyorum bu mevzulardan duygusal yapıda bir insan olduğum için kadınlar zaafımdan yararlanmaya kalkıyor anlattığım duruma bir çok kez maruz kaldım yalnızlık zor olsada iyiki sevgilim yok diyorum

 • Böyle ilişkiler var ise devam ettiren tarafların ciddi psikolojik sorunları olduğunu ve en kısa zamanda bir psikoloğa görünmeleri gerektiğini söylemek isterim.
  İnsan aşağılandığı bir ilişkiye neden tutunsun ki?
  İlginç bir strateji...

 • Chaleur

  Toksik insan ve iliski sinyalleri...
  Iki tanesinin bir arada olmasi, hatta bazilari tek basina yeterli, iliski bitirme sebebi benim icin 🤞
  Mantikli ve icerigi guzel bir bence olmus 👍

 • LALOGLAN

  Boşanmak çok kötü bir kelime olarak görülüyor. Ama halbuki hürriyetin anahtarı bence baziki durumlarda. Boşandıktan sonra daha huzurlu olabiliyor bir insan bence. Tabiki zaman gerektirebilir. Evlilik bana göre birşey değil bu kesin. Gerçekten püf noktalara değinmişsin. Paylaşım için teşekkür ederim.

 • Hepsine katılıyorum çok doğru yöntemler teşekkür ederiz 😊🌸

  • Amorcita

   Rica ederim. Beğenmenize sevindim.

 • Son ilişkimde bazı durumları yaşadım. Sabır gösterdim. Sakin kaldım. Güzellik ile yaklaştım. Ona çok şey öğrettim hiçbirini anlayamadı. Akıl eksikliği giderilir ama kalp eksikliği giderilmiyor. Sabır taşımı kırdı kaybetti.

  • Aynisini bende yaşiyorum 3 yildir ilkim hemde o benim. Ayrilmak isteyince bile kendini hakli cikartiyor. Cikmaz sokaktayim...

 • Kadınlar sadece tipe ve dış görünüşe bakarlar genelde. Bu yüzden kavga etseler, tartışsalar bile o erkekleri bırakmazlar. Bu bence kadınların kendi hatası. Kadınlar sevmeyi biliyor. Sadece karpuz seçer gibi erkek seçiyorlar. Sonra da hüsrana uğruyorlar.
  Bir de bir ilişkide erkek ve kadın anlaşamıyorsa, direk ayrılmalılar. Bunun başka yolu yok. Ayda yılda bir olan, küçük tartışmalardan pek sorun olmaz. Ama sürekli tartışma varsa, 2 günde 1 tartışılıyorsa tarafla ayrılmalı, sebebi ne olursa olsun. Ama kızlar genelde ayrılmak istemez, erkek yakışıklı ise. Bunun örneklerini çok gördüm.

 • cankızsevda

  şahabe bir bence olmuş emeğine sağlık uzak durulması gereken insanları en iyi biçimde tanımlamışsınız.

 • FestinaLentéə_

  Yinede insanlar emek verdiği kişiyi güzel günleri unutamadığindan bırakmak unutmak kolay olmuyor ve ilişkisine son vermiyor.

 • Kuralsiz55x

  Süper faydali bir paylasim fakat gelde anlat mk 🤣 surda oyle seyler soruolar ki tumana siciom gulmekten

 • DenizArmy38

  Arkadaşlarımın ilişkileri olduğundan bu durumlara onların sayesinde şahit oldum belkide bu yüzden kimse ile sevgili olmak istemiyorum

 • ᗷordoᗷedelli

  Arkadaş zehir falan dedin korkuttun şimdi kız kahve yapıp verse nasıl içecek ya zehir varsa filmler de ki gibi

 • Okudukça iyiki diyecek kadar şanslıyım sanırım 😍canım sevgilim 😍😁😁😁

 • Ceekk

  Allah gerek yok öyle bir şey hissettim anda paketlerim

 • Kadınlar yüzüne güler ince ince zehirler ölüm yıkım garanti

 • Çok güzel bir bence olmuş. Özellikle kadınlar okumalı bunu.

 • Emeğine sağlık güzel bir Bence olmuş

 • Eline sağlık keyifle okudum

 • Çok doğru 👏👏👏

 • Enerjikbirii

  Megoloman şerefsizler

 • devilish_humanity

  ben ızın verdıgım kadar zehırleyebılır

 • Django_00

  İlişkimiz olsa da bizi zehirleseler keske

  • Amorcita

   Ne dilediğine dikkat et bence

 • Löpçük_çikilop

  👏👏👏

 • emek verilen bir paylaşım

  • Amorcita

   Bolca araştırma bir miktar tecrübe. Beğenmenize sevindim.

 • Kadınlar şeytan gibidir

  • Amorcita

   Eksilerden birini ben verdim. Arkadan iş çevirmeyi sevmem. Bu yazı her iki cinsteki zehirli tiplerle alakalı. Cinsiyet ayırımcılığı yapmayalım lütfen

  • tamam

  • Soon-gül

   Merhaba. Hayırlı olsun. Diğerini de ben verdim. : )

  • Hepsini Göster
 • mimariçem

  Eline sağlık çok güzel bir bence olmuş

 • spacescom

  Değişime direnirler

 • Çok güzel bir bence olmuş eline sağlık🌼

 • TwilightWalker

  Bu sitede okuduğum en iyi analiz.

 • Bayan_eveerden1

  Güzel bir bence :)

 • zehirleyen çok oldu

 • ozii44

  Bende panzehir oldukça sorun olmaz

 • baharrr1903

  Bu sevgili olaylarına hiç girmem

 • Güzel 👍

 • gonulpervanesi

  Tecrübe konuşmuş. Elinize ve emeğinize sağlık. :)

 • Fqer_

  emeğine sağlık

 • pijamalidansci

  cok haklisi katilyorum

 • JoNaThaN34

  tırstım ama bu tavırları da bilmek iyi oldu

 • xxxSAWxxx

  Boyle durum da oldururum onu

 • cozdissapointment

  Tespitler çok doğru değil mi ya 😁

 • Çiçek79

  Bravo güzel olmus

 • FucsMachine

  Güzel bir için tesekkurer

 • Maqsatgoygoy

  Düşman başına 🤪🤪

 • HayelcInsan

  Iyiymiş beğendim

 • Ceylan236

  Böyle sevgili düşman başına

YÜKLENİYOR...