1 ay önce

Kaliteli Kadın Nasıl Olur?

Evet! Konumuz kadınlar. Ama bu kez kadınlardaki kriterimiz nefes alması, hoş olması, çekiciliği, seksiliği vs değil. Bunlar bir kadında olabilecek özellikler. Fakat, bunlar bir kadının kaliteli olduğunu gösterir mi? Bence hayır.

Kalite önemlidir. Hayatın her alanında hem de. özellikle yeni çağda bu çok sık rastlanmayan fakat keyif veren bir şey. Annelerimiz, ablalarımız v.s farklıydı. onlar farklı bir Türkiye'de yetiştiler ve farklı koşullarda yaşadılar. Fakat yeni dönem kadınlarında çoğu imkan var. Her ne kadar çok parlak görünmese de farklı bir dönemde yaşıyoruz.

Çekicilik, seksilik, hoş bir fiziğe-yüze sahip olmak güzel şeylerdir. zaten insan eş seçiminde ilkel ve bilinçaltı dürtüleriyle hareket eder. Esasında doğadaki çoğu canlı öyle hareket eder. İçgüdüsel olarak bir kadından hoşlanmak; Onun sağlıklı vücudundan hoşlanmak ve üreme isteğidir. Doğadaki balıklardan tutun, çoğu canlıda bu üreme altyapısıyla birleşme olur. Kadınlarda da erkeklerin sağlıklı görünmesi bir kıstastır. Çünkü içgüdüsel olarak kadın da sağlıklı bir üreme ister. Kriterlerde yer alan uzun boy-geniş omuz v.s esasında sağlıklı üreme içgüdüsünün dışa vurumudur.

Neyse konuyu dağıtmayalım. İçgüdüsel hoşlanmayı bir kenara bırakırsak, bir kadının (özellikle çağımız kadınının) kaliteli olduğunu gösteren detaylardan örnek verecek olursam;

Stil sahibi olmak: Bu illaki pahalı şeyler giyinmek değil. Bir giyim zevkinin ve uyumunun olması. Bir şeyleri kombine etme.

Kaliteli Kadın Nasıl Olur?

Güzel konuşma ve dinleme yeteneği: Sağlıklı cümleler kurabilme ve karşısındakileri verimli, doğru yerlerde doğru tespitler.

Kaliteli Kadın Nasıl Olur?

En az 1 yabancı dil bilmek: Bu sayede tekdüzelikten az da olsa kurtulunmuş olunur. Başka bir dil bilmek aynı zamanda az çok başka bir kültürü de az da olsa tanımaktır. Hayat vizyonunun ister istemez gelişmesidir.

Kaliteli Kadın Nasıl Olur?

Temellendirilmiş müzik zevki: Ona verilen-ona pompalananları ve ilkelliği değil de, müzikte bile kaliteyi araması. Kendi müzik zevkini temellendirebilmesi.

Kaliteli Kadın Nasıl Olur?

Orta düzeyde film kültürü: Behlül şunu bunu öptü mü değil, en azından birkaç yönetmeni takip etmesi ve onların filmlerinden sonra iki kelime edebilmesi.

Kaliteli Kadın Nasıl Olur?

Yalnızken geçirilen zamanın kalitesi: Bu esasında önemli bir detay.

Kaliteli Kadın Nasıl Olur?

Ne bileyim 7/24 facebook oyunu oynayan bir kadın, sıkıldığında hemen eline cep telefonunu alıp ilgi arayan kadın bence eksiktir. Tabii ki oyun oynanır, telefonda konuşulur v.s ama bu hayat tarzı haline gelmişse çok sakil bir durum.

İnsanlarla mesafeyi iyi ayarlama: Bu da güzel bir yetenektir.

Kaliteli Kadın Nasıl Olur?

Bu konuyu oturtmuş kadınlar her daim kaliteli görünür. Ne yapay-hızlı bir samimiyet ne de soğuk durmak. Tam ortası. Karşı tarafın yaklaşım şeklini iyi kavrayabilme ve ona göre davranma meziyeti.

Zeka parıltısı: Bu çoğu kadının ''zeki olduğum için yalnızım'' klişesi değil.

Kaliteli Kadın Nasıl Olur?

Zeka parıltısı bir sohbette hemen kendini belli eder. İnce espri anlayışı, etkileşimli iletişim- kişileri rahatlıkla süzme yeteneği. Bunlar kolaylıkla gözlemlenebilir.

Kaliteli Kadın Nasıl Olur?
2
2
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • EvcilDana

  Edepli olmalı kadın evvela.
  Edebi yoksa onun,
  Kültür mantarı da olsa...
  Çöptür benim için.

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

11
 • Annastassia

  stil sahibi hariç doğru evet

 • Gizli Üye

  Güzel bir yazı olmuş. Her kadın kalitesini artırabilir.

Yükleniyor...