Aşkın Tenine Giydirilen Kıyafetleri Görelim

Aşk: Topuktan başlayarak bedenin her yerine temas ederek saç telinin en uç noktasına kadar hissedilen duygudur. Hepimiz için aşk tanımlaması değişir. Kimisi için özgürce uçan Albatros, kimisi için kiralık bir katil, kimimiz için ise aşk diye bir şey yok ve tamamen deli saçması.

Akılları baştan alan, insanları çıldırtan, tenleri yakan, bazen yuvaları ihanetle hunharca yıkan, yıldırım nikahı kıydıran, bazen kaygan zeminde kaydıran, kimi zaman platonik bağlayan bu güzel ya da lanet duyguyu, soğuk Sibirya rüzgarları estiğinde üzerimize öyle bir giyiyoruz ki ateşi bizi aslan kürkü gibi koruyor. Şimdi bu güzel kıyafetleri üzerimize giyelim.

Aşkın Tenine Giydirilen Kıyafetleri Görelim

1- Kıskanç Çoraplar

Aşkın Tenine Giydirilen Kıyafetleri Görelim

İnsanlar her zaman paylaşmayı bilmeli ekmeğini, suyunu... Peki sevdiğin birini paylaşır mısın? Asla! Aşkın tenine giydirilen ilk giysi çoraptır. Çoraplar başka bir çiftle karşılaştıklarında ayaklar onaylamaz çünkü sadece ve sadece tek bir iplikten dokunmuş olmaları gerekli, aynı renk olmalılar. Farklı bir rengi kabul etmezler. Ayaklarımıza giydiğimiz çoraplar her zaman aynı dili konuşan renkler oldular. Birbirinden farklı olduklarında ise asla kabul görmediler ve rahatsız edici bulundular. Aşk kıskandırır. Biz kıskanç insanlarız ve çoraplarımız da aynı şeyi düşünüyor.

2- Güvenilir Kemer

Aşkın Tenine Giydirilen Kıyafetleri Görelim

Aşk için en temel harç malzemesi güvendir. Güven varsa ilişki ayakta durur. Pantolon içinde böyledir, etek için de. Bazen bedenimize uygun olmayan aşklar yaşarız.Bazı aşklar bazı bedenlere büyük gelir. Tıpkı zengin kız-fakir oğlan, ramazan davulcusu ve Belediye Başkanının kızı gibi. Davul bile dengi dengine çalıyor bu hayatta ama aşkı bir kez üzerine giydin mi çıkartamıyorsun, üzerine zimmetleniyor. İşte pantolonu, eteği ayakta tutan da kemerdir. Sen güven bakımından zayıfsın ve pantolon sana bol geliyor, eteğin rüzgardan havalara uçuyor. Bol keseden atıyorsun. Sensiz olamam, sensiz yaşayamam diyorsun ama düşüyor. Her şeyin açığa çıkıyor ve çıkmaması için ne yaparsın tabi ki kemer takarsın. Gerçekler görülmemeli ve pantolon hep güvenli kemer ile ayakta durmalı ve rüzgarlı havalarda güveni eksik etek giyilmemeli... Üzerinde kıyafeti taşımak gibidir güven. Ya onu taşırsın ya da bir daha asla giyemezsin.

3- Ateşten Gömlek

Aşkın Tenine Giydirilen Kıyafetleri Görelim

Evet, aşkımıza giydirdiğimiz kıyafet kombinine devam ediyoruz. Tenimiz bunu beğendi. Tenimizin beğendiği bir kıyafet daha var. Ateşten gömlek... Aşkın derecesini belirleyen şey ateştir. Ateşin rengini sen belirlersin. Aşkın mavi gökyüzü gibidir ve mavi ateş yanar gömleğin. Kal orada huzur var. Aşkın kırmızı şarap gibidir ve kırmızı ateş yanar gömleğin. İşte orada durmalısın. Kal orada sevdiğinin yanan kalbindesin, mutluluk var. Aşkın sarı laleler gibidir ve sarı ateş yanar gömleğin. Dur orada emek var. Aşkın beyaz gökyüzü gibidir ve beyaz ateş yanar gömleğin. Kal orada masumluk var. Aşkın siyah uzay gibidir ve siyah ateş yanar gömleğin. Bak oraya yıldızın var. Gömlek, kalbe en yakın kıyafettir. Kısa ya da uzun fark etmez hepsi kalbine dokunur ve dokunduğunda bir daha asla sen olamazsın... Ateşten gömleği giymeye hazır mısın?

4- Sevgili Şapka

Aşkın Tenine Giydirilen Kıyafetleri Görelim

Sevince herkesin ağzından şu laf çıkar “sen benim başıma gelmiş en güzel şapkasın. "Başıma konmuş en afilli talih kuşu desenli şapka kafasıyla takılırsın. Başından hiç gitmeyecekmiş gibi onu aklınla bütünleştirirsin. Onu kafanda tasarlarsın ve tasarladığın gibi olur ya da tasarında yapmış olduğun yanlışları şapkaya yükler ve şapkanı değiştirme kararı alırsın. Sevgili şapkanızı seçerken özelliklerine dikkat etmelisiniz. Sizi dertli güneşin acımasız ışınlarından ne kadar koruyor? Sizi kızgın kuzey rüzgarlarına karşı ne derece koruma kalkanı olup aşk felci geçirmenizi engelliyor? Sizi dedikoducu yılan dillerinden fışkıran zehirli tükürüklere karşı çelikten bir ağ örüyor mu yoksa karadul örümceği gibi başınıza uyumsuz bir çift çorap mı örüyor? Başımız önemlidir. Kellemizin gitmesini istemeyiz ama cellatımızı da kendimiz seçeriz ya işte buna dikkat edin! Ya doğru şapkayı seçersiniz ya da yanlış şapkayı seçer başınızı yakarsınız, bazı sonuçları kellik de yapar...

Evet, aşkın kıyafetini bir modacı edasıyla diktik. Kıyafetler her zaman kişiden kişiye değişir. Renkler ve zevkler tartışılmaz ama tartışılan şeyler aşkın varlığı ve yokluğu.

Üzerimizde nasıl durduğu, nasıl taşıdığımız ile alakalı bir husus. Birkaç madde daha eklemek istedim ama bunu siz değerli okurlara bırakıyorum. Kendi kıyafetinizi yorumlarda dikin. Bakalım kaçımız klasik seviyor. Kaçımız yenilikten yana.

Okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Hafif göz atıp gidenlere de teşekkür ederim en azından bakışların ilgisini çeken kıyafetle dolaşıyoruz. Sağlıcakla kalın hayırlı akşamlar...


11|4
1810
IAmarPresterAen KizlarSoruyor'da Fenomen
Fenomen kimdir?

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1810
Yükleniyor...