Volkswagen Golf arabası alınır mı?

Golf16TDI
Öncelik merhaba arkadaşlar size bu konu hakkında biraz bilgilendirme yapmak istiyorum. Ben 6 yıllık golf mk7 aracına sahibim tecrübe ve deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Öncelikle bir hatchback olan bu araç beklentileri karşılamakla birlikte hüzün yaşattığı da olmaktadır. Araç sportif görüntüsü alman yapımı olması çekiciliği artırsa da kullanış yapınıza göre sizi üzebilir. Bu araç Türkiye standartlarında üst modelleri alınmamakla birlikte standart modelleri tercih edilmektedir. Araç önden çekişli olmasi nedeniyle dezavantaji vardir. Motor blogunun önde olması, on tekerleklerin hem manevra ve çekiş yapması nedeniyle araç sürücü kontrolunden kolay çıkmasına sebep olur. Söyle özetleyebiliriz, ön tekerlek hem çekiş görevini yapıyor yani arabayı haraket ettiriyor, ayni zamanda yaptığınız manevralar ile birlikte sağa sola dönüş yapıyor yani tekerleğe 2 görev yüklüyorsunuz, tabi fren yapmanız durumunda tekerlege ayri bi görev veriyorsunuz. Bu durumda kontrol etmeniz zorlaşıyor çünkü ayni anda 3 iş yapmayı düşünün? Ne kadar zor olur değil mi? İşte bunlara kronik sorunlar diyebiliriz. Bu nedenle arabayı daha kontrollu kullanmali ve çok dikkatli olmalisiniz. Her ne kadar mühendislik harikasi olsa da sonuçta 2 tane tekerleğin hem çekiş hem manevra hem fren ve yük taşıma görevini yaptığını ne kadar mühendislik harikası olsa da çözümü yoktur. Bunun dışında konforlu bir araçtır, iç genişliği tatmin edicidir. Sık sık arıza cikaran bir araç değildir. Yakit seçeneği sizin tercihinizdir ama sahsen dizel önermem bir zamandan sonra ne kadar dikkat ederseniz edin traktörden daha gürültülü çalışmaktadır. Bagaj hacmi hatchback araba standartinda tatmin etmez ancak uzmezde.
Volkswagen Golf arabası alınır mı?
3 Cevap