Çocukları, aile şiddetinden nasıl korumak gerekir?

Ehlivukuf u

Batman Barosu, bir kömürlükte cesedi bulunan çocuğun ölümüyle ilgili olarak "Yasa uygulayıcılar ve idarenin de çocukların ev içi şiddetten korunması için daha dikkatli olmaları gerektiği bir kez daha anlaşılmıştır" dedi.

Batman Barosu Çocuk Hakları Merkezi, Batman'da kömürlükte 7 yaşındaki kız çocuğunun cesedinin bulunmasının ardından açıklama yaptı.

Çocuğun cesedi, otopsi için Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü. Polis, şüpheli olarak baba Ö. F. A'yı tutuklandı.

Batman Barosu, çocukların ailelerine karşı da korunması gerektiğine dikkati çekerek şu açıklamayı yaptı:

"Basına yansıyan ve yüreğimizde derin yaralar açan hadiseyi üzüntü içerisinde yakından takip etmekteyiz. Soruşturma dosyasından edinilen bilgilere göre şüpheli baba Ö. F. A yapılan sorgulamalar neticesinde tutuklanarak cezaevine gönderilmıştir. Yaşanan trajik olayı sadece hasta ruhlu bir şüphelinin vahşeti olarak nitelendirmek mümkün değildir. Nitekim çocuklarımızın katledilerek yaşam hakkının ihlal edilmesi toplumsal bir sorundur. Çocukların yaşam hakkının dokunulmazlığı, 21. yüzyılda çocuk hakları alanında geldiğimiz aşama itibariyle tartışma götürmez bir konudur.

Çocukları, aile şiddetinden nasıl korumak gerekir?
Çocukları, aile şiddetinden nasıl korumak gerekir?
4 Cevap