Bebeğimize isim konusunda kararsızız?

Gizli Üye

Arkadaşlar selam,

7 aylık hamileyim. Allah nasip ederse inşallah bi kızımız olacak ilk hamileliğim. Eşimle iki isim arasında kararsız kaldık. Nisa ve Eliz. Nisa ismini ben daha hamile bile olmadan ilerde kızım olursa kesin olacak gözüyle bakıyordum zamanla yinede başka isimlerde güzel duydukca hep yazdım. Eşiminde tabi istediği olsun diye bulduğum isimleri hep saydım. O içlerinden en çok Nisa ve Elizi beğendi ikiside çok güzel isimler sen kendin karar ver bence dedi istersen annenin kız kardeşininde fikrini al dedi onlarda nisa daha kulağa sıcak geliyor falan diyince önce bi emin oldum herkese kesinleştirdiğimizi söyledim. Sonradan eşim nisa isminin anlamını okuyunca ( Nisa Suresi, Kadınlar kelime anlamı) ağır gelmezmi ilerde çocuğa acaba dedi ( Elizin anlamı: emir veren prenses) ama isim olarak kulağa çok hoş geldiğini o da söylüyor. Anlıycanız ben kararlıyken bi an isim eskisi kadar özel gelmemeye başladı tabi altında başka nedenlerde yatıyor mesela bi nedeni Nisa ismini çoğunluğun koymuş olması ikinci nedenide benim belki 3 senede bir göreceğim yengemin arkadaşının ve kuzenimin arkadaşının kızının ismi olması. Biliyorum zaten görmüyorsun yakınında değil diyeceksiniz ama hiç aileden birinin fazla duymadığı bi isim olsa daha iyi olmazmı daha özel olmazmı diye düşünmüyorda değilim. Iki isim kesin istemiyoruz o belli zaten. Sizce hangi ismi koymaliyiz ikisinden?

Bebeğimize isim konusunda kararsızız?
9 Cevap