Hamileyim ve bekarım. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor, ne yapmalıyım?

merhabalar öncelikle herkesin empati kurmasını istiyorum, hayatta herşey olabiliyor 🙏 22 yaşındayım 1.5 senelik ilişkim var. Ve bu ilişkiden hamileyim. Sevgilimin ailesini tanıyorum, ama ben sevgilimi ailem ile tanıştıramadım. Çünkü benim ailem baskıcıdır hep kendi kararlarıyla yaşamamı isterler hic anlaşamam onlarla ama sonucta ailem ve saygı duymak zorundayım sorunları görmezden gelmek zorundayız bazen. Evet hamileyim yaklaşık 1 haftalık ve aldırmayı düşünüyoruz istemeye istemeye. Şimdi kalksan evlensen ailemin rızası olmadan daha büyük sorunlar çıkacak diye korkuyorum, aile rızası olsada şimdi değil derler. Ben açık görüşlü bir insanım evet hata yapmış olabilirim bu benim hayatım ama sizden ricam nasıl bir yol izlemeliyim şu an hassas bir dönemdeyim bana akıl verin.. dost gibi..
Güncellemeler:
5 ay
Öncelikle herkese merhaba.. olumlu veya olumsuz yorum yapanlara çok teşekkür ederim. Ama bebeğimi aldırmak zorunda kaldım çünkü hiç bir desteğim olmadı ailem beni zor durumda bırakıp şiddete bırakmak zorunda kaldı en başından strestli bir hamilelik süreci yaşayacaktım.. kaçıp gitmeyi herkesi silmeyi düşündüm ama ailemde ah almayı ve bu ahların bebeğimi hayatı boyunca rahat etmeyeceğini düşündüm. şu an öyle berbatım ki içimde hissettiğim kelebeğim yok artık.. ve kimse bu hissi bilemez. 😣😣
Hamileyim ve bekarım. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor, ne yapmalıyım?
34
50
Görüşünü yaz