Yeni Annelerin Emzirme Serüveninde Yaşadığı 8 Sorun

+5Xper
Philips

Bebekler için anne sütünün yerini hiçbir şey tutamaz! 👶

Ama emzirmenin öyle zorlu yanları var ki, yeni annelere “Kolay ve acısız emzirme nasıl olmalı?”, “Sütümü sağmanın kolay bir yolu var mıdır acaba?” diye düşündürür durur. 😶

Yeni annelerin emzirme serüveninde yaşadığı sorunları bir bir saydık, çözüm önerilerimizi de sona sakladık. 😉 Görüşünde sen de kendi deneyimlerinden bahsetmeyi unutma.


Yorumlarınla ve like’larınla diğer KScanlar’a da destek ol! 💜

1. Sütleri gelmediğinde/az geldiğinde ne yapacaklarını bilemez ve bebeklerinin aç kalmasından çok korkarlar.

Yeni Annelerin Emzirme Serüveninde Yaşadığı 8 Sorun

Süt akışını hızlandırmanın pratik bir yolu var, öğrenmeye var mısın?

2. Bebekleri memeyi kavrayamazsa “Şimdi ne yapacağım?” diye ufak çaplı bir panik yaşarlar.

Yeni Annelerin Emzirme Serüveninde Yaşadığı 8 Sorun
“Ya bebeğim memeyi kavrayamazsa?” diye düşünme devrini sonlandıran çözüm önerimizi keşfet!

3. Göğüs ucunda oluşan yaralar yeni annelerin ortak kaderidir! Bu dönemde bebeklerini emzirebilmek/süt sağabilmek pahasına dayanılmaz acılara katlanırlar.

Yeni Annelerin Emzirme Serüveninde Yaşadığı 8 Sorun

Sonda seni bekleyen önerimiz sayesinde artık bu dertten kurtulabilirsin!

4. Emzirirken veya göğüs pompasıyla süt sağarken sızarak heba olan fazla süte bebeklerinin ne kadar ihtiyacı olduğunu bilir ve bu duruma çok üzülürler.

Yeni Annelerin Emzirme Serüveninde Yaşadığı 8 Sorun
Sızan sütü toplamanın kolay bir yolu var, sona kadar bekle!

5. Süt sağarken öne eğilmek zorunda kaldıkları için bel ağrısı çekmeye mahkum olurlar.

Yeni Annelerin Emzirme Serüveninde Yaşadığı 8 Sorun
Artık, süt sağarken eğilmek zorunda kalmana gerek yok!

6. Tek ihtiyaç duydukları biraz sessizlik olsa da sağım sırasında çıkan yüksek sese tahammül etmek zorunda kalırlar.

Yeni Annelerin Emzirme Serüveninde Yaşadığı 8 Sorun
Sessiz çalışan bir göğüs pompası senin de hakkın!

7. Sağıma bir kere başladıklarında bir daha duramayacaklarını bilirler ve en temel ihtiyaçları için bile ara vermeye fırsat bulamazlar.

Yeni Annelerin Emzirme Serüveninde Yaşadığı 8 Sorun
Göğüs pompasını durdurma ve yeniden başlatma kolaylığını yaşamaya hazır ol!

8. Göğüs pompalarını kapatmaları gerekirse “Hangi seviyede sağım yaptığımı umarım hatırlarım.” diyerek iç geçirirler.

Yeni Annelerin Emzirme Serüveninde Yaşadığı 8 Sorun

Artık, tüm bunları unutma zamanı! Philips Avent Emzirme Destek Ürünleri emzirme serüveninin her anında yanında; hemen göz at!

Yeni Philips Avent Elektrikli Göğüs Pompası emzirmede yeni bir dönem başlatıyor!

Yeni Annelerin Emzirme Serüveninde Yaşadığı 8 Sorun

Philips Avent Emzirme Destek Ürünleri neler?

💜 Daha kısa sürede fazla süt sağma için her zaman, her yerde kullanılabilen Philips Avent Elektronik Göğüs Pompası hakkında detaylı bilgi al!


💜Acıyan göğüs uçlarını korumak için ultra hassas, yumuşak, kokusuz, tatsız silikondan yapılmış Philips Avent Göğüs Ucu Koruyucu’nun tüm faydalarını gör!
💜 Göğüs uçlarını sürtünmeden korumak ve sızan sütü toplamak için sütyen içinde kullanılan Philips Avent Göğüs Kalkanı hakkında daha fazla bilgi al!

Philips Avent Emzirme Destek Ürünleri’ni incele, ilk alışverişe özel %15 indirim fırsatını kaçırma. 😉

Şimdi söz senin: Philips Avent Emzirme Destek Ürünleri içinden senin favorin hangisi?

Yeni Annelerin Emzirme Serüveninde Yaşadığı 8 Sorun
245
Görüşünü yaz

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Merhaba,
  Anne sütü bebeğin gelişiminde mucizevi etkilere sahip olan içeriği oldukça zengin, bebeği hastalıklara karşı koruyucu özelliği ile inanılmaz bir besin kaynağıdır. Emzirme, annenin bebeğiyle iletişim kurmasında, anne ve bebek arasındaki güven bağının gelişmesinde çok önemli yere sahiptir. Her anne bebeğini emzirmek ister fakat bu emzirme süreci, anneler için bazen yaşadıkları sıkıntı ve korkular sebebiyle rahat geçmeyebilir. Annelerin emzirme sürecinde yaşadıkları sorunlara ve çözümlere değindiğiniz bu bence için öncelikle teşekkür etmek isterim.
  Emzirmek anne ve bebek sağlığı için önemli
  Emzirmek anne ve bebek sağlığı için önemli
  Annelerin emzirme sürecinde yaşadığı tüm bu korku ve endişelerin azaltılması için onların yanında olmak, hem kendi hem de bebeklerinin sağlığı için çok önemli. Bu nedenle yeni doğum yapmış bir kadının bu sıkıntılı süreci kolay atlatabilmesi için Philips Avent Emzirme Destek Ürünleri en güzel hediyelerden biri olacaktır.

  Annenin bebeğin yanında olamadığı, her zaman emziremediği durumlarda sütün sağılarak saklanması için kullanılan göğüs pompası, annelerin en büyük ihtiyaçlarından biridir.
  Philips Avent Elektrikli göğüs pompası
  Philips Avent Elektrikli göğüs pompası
  Göğüs uçlarını sürtünmelerden korumak ve sızan anne sütünü biriktirmek için sütyenin içine giyilen hava geçirir özellikteki göğüs kalkanı, acıyan veya çatlak göğüs uçlarının daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur.
  Philips Avent göğüs kalkanı
  Philips Avent göğüs kalkanı
  Bebeğin sağlığı için çok önemli yer tutan anne sütünün fazla olması durumunda, sütün en hijyenik şekilde saklanabilmesi için en önemli ihtiyaçlardan biri anne sütü saklama kabıdır.
  Philips Avent anne sütü saklama kabı
  Philips Avent anne sütü saklama kabı
  Emzirme esnasında bebeğin anne memesine alışması ve onu kavramayı öğrenmesi için tercih edilen göğüs ucu koruyucuları, annelerin emzirme dönemlerinde oluşan göğüs ucu çatlaklıklarına karşı koruyucu özelliğe sahiptir.
  Philips Avent slikon göğüs ucu korucu
  Philips Avent slikon göğüs ucu korucu
  Memeden sızan sütün önlemesinde ve hijyen koşullarının sağlanmasında göğüs pedlerinden yararlanmak faydalı olacaktır.
  Philips Avent tek kullanımlık göğüs pedi
  Philips Avent tek kullanımlık göğüs pedi
  Emzirme serüveninde annelerin hayatını kolaylaştıracak bu ürünlerden hepsinin birbirinden değerli olduğunu düşünüyorum fakat benim favori ürünüm kesinlikle annelerin emzirirken dik oturmasını sağlayarak rahatlık özelliğiyle ön plana çıkan ve süt akışını optimum seviyede tutan Philips Avent Elektronik Göğüs Pompası olacak.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar Ne Diyor (244)

 • Ersözmasal
  Merhaba öncelikle,
  Emzirme olayı anne ve bebeğin bebek daha anne karnındayken kurdukları o özel bağın daha da sağlamlaşmasını sağlıyor. Ve bu yüzden de emzirme olayı bayağı bir gerekli olay. Hem bebeğin gelişimi için hem de annesinin yanında kendisini daha güvende hissetmesi için.
  Minik kuzularımıza ilk 6 ay anne sütü
  Minik kuzularımıza ilk 6 ay anne sütü
  Ve bu yüzden uzmanlar da zaten ilk 6 ay anne sütünü uygun görüyor. Ve bu emişme seansları esnasında anne duygulanır. Çünkü en büyük mucizesini kucağına almıştır ve bu ona hala rüya gibi gelir. En büyük korkuları da emzirme sırasında uyuyakalmaktır. O yüzden zorla da olsa her ne kadar uyku onları kollarına çağırsa da bebeklerinin yüzünü ezberlemek ve bu büyülü anın sihirini kaybetmemek için uyumazlar.
  Emzirmek sağlık demektir.
  Emzirmek sağlık demektir.
  Ben de bebeğim için hastane çantası yaparken ürününüzü gördüm. Etrafımdaki anneler tavsiye ediyorlardı bana hep, doğrusunu isterseniz güvenip de alamadım. Çünkü ben hep evde olacaktım ve bebeğimi sağmama gerek olmadan emzirebilirim diye düşündüm. Daha sonra ürününüzü iyice araştırdıktan sonra benim de ihtiyacım olan bir ürün olduğunu anladım.
  Elektrikli göğüs pompası
  Elektrikli göğüs pompası
  Henüz bu emzirme konusunda pek bir bilgim olmasa da ben de her anne gibi bebeğimin sağlıklı ve gelişiminin düzgün olmasını istiyorum. Ve onu emzirmek istiyorum. Ki emzirmek hakkında şöyle bir şey okumuştum: Emzirmek doğum kilolarının verilmesinde çok yardımcı oluyor diye. Ve bu dönemde psikolojik olarak en çok yardıma ihtiyaç duyduğumuz dönem.
  Annenin en güzel hediyesi
  Annenin en güzel hediyesi
  Bu emzirme konusu açıldı beni de 28 hafta sonraya götürdünüz. Bebeğimin doğduğu anı ve onu ilk emzirdiğim zamanı hayal ettim istemsizce. Gözlerim doldu. Uzun lafın kısası biz annelerin hayatını kurtaracak bir ürün yaptığınız için teşekkürler.
 • ponçikmom
  Bir anne olarak benim de emzirme dönemimde yaşadığım tüm bu sıkıntıları bu harika benceyle tekrar hatırlamamı sağladığınız için teşekkür ederim.
  en güzel anne hediyesi
  en güzel anne hediyesi
  Sizin de altını çizdiğiniz gibi bir anne için en zor, en duygulu, en bol hormonlu dolayısıyla en duyarlı dönem emzirme dönemi. Bu dönemde alınacak her türlü yardımın kadının üzerindeki her türlü baskıyı hafifletmede çok büyük önemi var. Yetersizlik korkuları, stres, uykusuzluk, toplum ve aile baskıları altında küçülen öz güveninizi korumada ve yükseltmede yardımcı olacak her araç kadını çok mutlu eder.

  Bu yüzden kadının hayatını kolaylaştırmaya yardımcı olan bu tür aletleri mümkün olduğunca elinin altında tutmasını çok çok önemle tavsiye ederim. Siz ya da bir yakınınız emziriyor ve bir yardımcı alet kullanmıyorsa lütfen bir tane hediye edin. İnanın en değerli armağanı vermiş olacaksınız, tecrübeyle sabittir.
  <3 <3 <3
 • YessiiM
  Merhaba. ☺️
  Emzirme serüveni hala devam eden bir anne olarak bu bencenizi görünce yaşadıklarım bir bir gözümün önünden geçti.
  Anne olmak kolay değil ama bebeğimizle en güzel bağıda emzirirken kurabiliyoruz. Emzirmek için bu tarz anneleri teşvik edici ve destekleyici yardımcı ürünleri görmek beni mutlu ediyor.
  🤱
  🤱
  Bu dönemin başlarında çok bilgisiz olan biz anneler için harika aydınlatıcı bir bence olmuş, özellikle benim gibi bilmeyenler için. Süt sağma pompasını kullanmış biri olarak söylüyorum, büyük bir kolaylık ve harika bir araç her anneye lazım. Bundan artık geçmiş olsa da bir dahaki bebeğimde göğüs ucu koruyucu silikon en yakın dostum olacak. 💙
  Emzirmek bebekle anne arasındaki en kuvvetli bağı oluşturur.
  Emzirmek bebekle anne arasındaki en kuvvetli bağı oluşturur.
 • GünesiBaglasamAya
  Merhaba,🌸

  Öncelikle bu yazıyı görünce bir kez daha duygulandım yıllar öncesine gittim diyebilirim. Annelik o kadar kutsal o kadar duygu dolu bir yolculuk ki yıllar geçse bile unutulmaz anılar kalıyor hafızamızda istemeden de olsa anneliğin verdiği o duyguyla hassas oluyoruz. Anlatılmaz yaşanır diyorum. Bir küvöz macerası olan bir anne olarak bu süreci ne kadar zor geçirdiğimi biliyorum. Böyle zamanlarda desteğe o kadar çok ihtiyaç varki duygusal destek bir yana bu tür yardımcı malzemelerle bir annenin elinden tutarsanız minnettarlığınızı ömür boyu unutmaz diyebilirim.
  Göğüs pompası
  Göğüs pompası
  Özellikle küvöz çocukları ve zayıf, düşük kilo, bedene sahip çocuklar için ilk başlarda anne sütü emzirebilmek, göğüs ucunu kavraması biraz zorlaşır. Benim yardımıma süt pompası koştu diyebilirim. İlk olarak biriktirdiğim sütü içirip bebeğimin güç toplamasını sağlarım.
  Göğüs ucu koruyucu
  Göğüs ucu koruyucu
  İkinci olarak göğüs ucu korucu, göğüs koruyucu kullanarak bebek emzirmek daha kolay hale gelecektir. Biriken sütü içirdikten sonra göğüs ucu koruyucu takarak bebek emzirmeye devam edilebilir. Hem göğüs pompası kullananlar hemde bebeğini yavaş yavaş süt emzirmeye alıştıranlar için oldukça yardımcı ihtiyaçlardan biridir. Bu süreçte göğüs çatlağı olacağı için etkili olduğunu göreceksin.
  Göğüs pedi
  Göğüs pedi
  Diğer kullandığım bir malzeme ise göğüs pedi bebek emzirme, göğüs pompası kullanma göğüsten gelen sütü arttırır ve damlacıklara sebep olabilir bunu önlemek için göğüs pedi yardımcın olacaktır.

  Sevgiyle kal..🌸
 • Aven emzirme dönemi benim kurtarıcım olmuştu. Kucağımda ağlayan ve emmeyen bir bebek, etrafımda sürekli yöntem öneren saçma sapan insanlar, deliren hormonlar, bir yandan yeni anne olmanın ve bebeğin aç kalmasından korkan bir kadın.

  Ben yeni anne olan her arkadaşıma Avent'i tavsiye ediyorum güvenle 😍
 • GingerCookie
  Philips Avent Emzirme pompasının metini çok duydum. Kaliteli bir ürün olduğu söyleniyor. En yakın arkadaşım hamile ona alacağım hediye olarak. Bence sadece kendiniz için değil hamile arkadaşlarınız için de çok iyi bir hediye seçeneği emzirme pompası.
 • Grandiflora
  Emzirme sadece bebeğin fiziki açlığını karşılamaz. İşin birde duygusal yanı var. Anne ve bebeğin en özel zamanı emzirme ânıdır. Bu sırada yaşanan aksilikler insana o anı zehredebiliyor. Meme ucu ağrısı yaşamayanımız yoktur. Ama neyseki bunlar Philips sayesinde eskide kaldı. Annelerede bu kıymetli anların tadını çıkarmak kalıyor.
 • merimey05
  Sizin de altını çizdiğiniz gibi bir anne için en zor, en duygulu, en bol hormonlu dolayısıyla en duyarlı dönem emzirme dönemi. Bu dönemde alınacak her türlü yardımın kadının üzerindeki her türlü baskıyı hafifletmede çok büyük önemi var. Yetersizlik korkuları, stres, uykusuzluk, toplum ve aile baskıları altında küçülen öz güveninizi korumada ve yükseltmede yardımcı olacak her araç kadını çok mut
 • Minirea
  En büyük sorun bebeğin aç kalmasından korkmaları sanırım :) Hayatı daha kolay hale getiren ürünler iyi ki var 👌 Philips her soruna çözüm olmuş, kalite budur 🤗
 • Siyaah_Beyaaz
  Annelik zor olsa da çok güzel. Düştüğünde seni kaldıran küçük bir meleğin varlığı paha biçilemez. Sevilmediğini düşündüğünde onun sevgi dolu gözleri hayata döndürüyor seni ve emzirme dönemi bebekle anne arasındaki güven ve sevgiyi artıyor
 • bencede emzirme aparatiiyidirmeme sarkitmaz kotu gorunmeyiz
 • mervee9833
  Yara kısmı çok kötü. Kanallar ikinciye açık olur diye yara olmaz ya da az olur dedim hiçbir fark yok hatta ikinci daha kötüydü. Onun dışındakileri ikinciye yaşamadım. Sağlarken kendini suçlu hissediyor insan ama
 • Gizemlihatuun35
  Bir kez daha anladık kiiii bu erkekler kapımızda paspas olsalar dahi yetmez vallahi 😅 bilgiler çok güzel, elinize sağlık 💖
 • birçeşitdünyalı
  Her şeyin bir zorluğu var ama o miniğin doyduğunu mutlu bir şekilde uykusuna daldığını hissetmek ayrı bir güzellik
 • Uc cocuk annesi olarak ucunu de 20 ay emzirdim ilk cocugumda gogus ucumda yaralar oldu. onun disinda cok buyuk problrmler yasamadim.
 • Melankolikpoll
  Yeni anneler ve ilerideki anne adayları tüm kadınlar için çok faydalı bir içerik olmuş. Philips Avent'in göğüs ucu koruyucusu favorim olabilir..
 • Obenimgulum
  Bebeği doğru pozisyonda emzirmek hem hava yutmasini hemde meme ucu yarasını önlüyor. Emzirmek gerçekten harika bişey.
 • Sevgiiyileştirir
  Çok şükür bu süreçleri atlattım 2 yavrumuda 2 yaşına kdr emzirmek nasib oldu. Allah isteyen herkese nasib etsin
 • Didem0303
  Emzirmeye başlamak ilk başta genellikle kolay değildir. Hem anne hem de bebeğin öğrenmek ve uyum sağlamak için zamana ihtiyacı vardır. Çoğu zaman, onlarla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorsanız, sizi riske atabilecek sorunlar ortaya çıkar.
 • arzummtekcan
  Bu dönemin başlarında çok bilgisiz olan biz anneler için harika aydınlatıcı bir bence olmuş, özellikle benim gibi bilmeyenler için. Süt sağma pompasını kullanmış biri olarak söylüyorum, büyük bir kolaylık ve harika bir araç her anneye lazım.
 • sexxygirll
  Umarın işe yarar yani yoksa gerçekten yeter diye bağırıcam
 • PandacıkD
  Bilgi için çok teşekkür ederiz herkesin bilmesi gereken şeyler bunlar.. 🙏🏻 Emeğinize sağlık.
 • Deryakardesxxx
  Şu an da bu duyguyu hiç bilmiyorum ama cok derin bişey oldugunu tahmin ediyorum
 • sarııkızzz
  Uyusunda büyüsün ninni tıpış tıpış yürüsün ninni eeeee eeeeee
 • alenalena
  Gelecekte anne olma isteğimin önüne geçebilecek sebepler. Teşekkürler!
 • Aydamira
  Meme ucu yaraları en kötüsü çektiğim acıları bir ben bilirim göğüs pompası gerekli gerçekten
 • bu_da_kim_ki
  Çok az sütüm olmuştu ikiz bebeklerim vardı çok üzücü bir süreçti emzirme süreci.
 • suskunhatu
  Cennet annelerin ayakları altında işte çocuk o kadar kolay gelmiyor dünyaya
 • turuncupaten
  Zor olduğunu tahmin ettiğim olay , böyle ürünlerin çıkması rahatlatıyor insanı
 • Alarasmin
  O yollardan geceli çok oldu yeni annelerin Allah yardımcısı olsun
 • Kızlardan görüşlere devam (214)
YÜKLENİYOR...