Bebeğiniz İle Birlikte Büyüyün: Genç Yaşta Anne Olmanın Avantajları

AnneKuzusu

Selamlar :)

Ben 21 yaşında 9 aylık bebeği olan bir anneyim. Genç yaşta anne oldum ve bu sorumluluğu bilinçli bir şekilde aldım. Evlenir evlenmez çocuğum olsun istiyordum ve hayallerim gerçek oldu. Kimine göre genç yaşta anne olmanın dezavantajları olabilir. Ama benim için bu süreç tamamen avantajlar ile doluydu. Çünkü anne olmaya fazlasıyla hazırlandım. Annelik iç güdülerim küçüklüğümden beri çok yoğundu. Evlendim ve kendimi anne olmak için hazır hissediyordum. Hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren birçok kitap okudum, araştırmalar yaptım. Bebek bakımı ve çocuk gelişimi ile ilgili birçok şey öğrendim. Hatta hamilelik döneminde doktorumdan aferin almıştım. Benim için şu 2 yıllık süreç harika geçti. Genç anne olmanın birçok avantajını yaşadım. Sizlerle paylaşmak istiyorum.

Genç Yaşta Anne Olmanın Avantajları

Genç anneler daha risksiz ve rahat hamilelik geçirirler.

Bebeğiniz İle Birlikte Büyüyün: Genç Yaşta Anne Olmanın Avantajları

Genç yaşta anne olmanın avantajları daha hamileyken başlıyor. İçinde bir canlı taşımak vücudu yıpratan bir durum. Daha genç yaşlarda vücut direnci daha yüksekken hamilelik daha rahat ve risksiz geçerken yaş geçtikçe hamilelikte oluşacak riskler de artar. Tabi ki modern dünyada birçok kadın geç yaşta anne olmayı tercih ediyor. Bu da genç yaşta anne olmak kadar harika bir şey. Kadın vücudu o kadar muazzam tasarlanmış ki dayanamayacağımız şey yok. Ancak genç ve daha orta yaşlı iki kadını karşılaştırdığımızda genç olan annenin hamileliğinin daha rahat geçtiğini söyleyebiliriz.

Genç yaşta anne olanlar daha enerjik olur.

Bebeğiniz İle Birlikte Büyüyün: Genç Yaşta Anne Olmanın Avantajları

Yaş geçtikçe insanın enerjisi de düşer. Çocuk bakmak için enerjik olmamız bize avantaj sağlar. Genç yaşta anne olmanın en büyük avantajını da hiç bitmeyen enerjim olarak görüyorum. Gün boyu onunla ilgileniyorum, ev işlerini hallediyorum ve yemek yapıyorum ama enerjim bitmiyor. Tabi ki bu durum kişiden kişiye değişebilir. Bazı insanlar yaşı geçkin olduğu halde çok enerjik olurken bazıları genç yaşta tembel olur. Ama zaten tembel olan biri ileri ki yaşlarda anne olursa daha da zorlanacaktır bu yüzden genç yaşta anne olmakta fayda var :D

Yeni şeyler öğrenmeye daha açık ve hevesli olursunuz.

Bebeğiniz İle Birlikte Büyüyün: Genç Yaşta Anne Olmanın Avantajları

Artık "çocuk işte ortada büyür" diyemiyoruz. Eğitimli ve bilinçli bireyler yetiştirmek için ekstra çaba harcamamız gerekiyor. Bu yüzden sürekli okumalı ve öğrenmeliyiz. Çocuk yetiştirme yöntemleri her geçen gün değişiyor. Bizimde çağa ayak uydurmamızda fayda var. Ancak yaş geçtikçe yeni şeyler öğrenmeye pek hevesli olmuyor insan. Klasik yöntemler kullanmayı daha doğru buluyoruz. Bu yüzden genç yaşta anne olmak bir avantaj.

Çocuğunuz ile aranızdaki jenerasyon faklı azaldığı için daha iyi ilişki kurarsınız.

Bebeğiniz İle Birlikte Büyüyün: Genç Yaşta Anne Olmanın Avantajları

Anne ve babaların çocukları ile kurduğu ilişki çok önemli. Çoğumuz ailemizle kuşak çatışması yüzünden sorunlar yaşadık. Benim annem ve babamla aramdaki yaş farklı maalesef çok fazla. Bunun dezavantajlarını hala daha hissediyorum. Çocuk ile anne arasındaki yaş farkı ne kadar azalırsa yaşanacak sorunlar da bir o kadar azalıyor. Genç yaşta anne olmanın en büyük getirisi bence bu.

Bebeğiniz İle Birlikte Büyüyün: Genç Yaşta Anne Olmanın Avantajları
38
28
Görüşünü yaz

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • __Güneş___
  İnsan okumayı araştırmayı seviyorsa her yaşta sever. Bu yanlış bir bilgi bence. Genç olup okumayı, araştırmayı sevmeyen çok kişi var. Yaşı büyük olup hala bir kitabı merakla okuyan insanlar var. Hatta geçende hocamın birine ben bir kitap verdim. Kadın okumaya, yeni bilgiler öğrenmeye çok açık. Merakı yüzünden okunuyordu. Yaşı da otuzlu yaşlarda. 40 yoktur bence. Tam olarak yaşını bilmiyorum ama 20'li yaşlarda değil. Ona eminim.
  Harici olan şeylere katılıyorum. İnsanın enerjisi ileriki yaşlarda düşebilir ama herkesin düşeceğini sanmıyorum. Çünkü görüyoruz yani çalışan kadınların çocuklarına işteyken kadının veya eşinin annesinin baktığını. Düşüyorsa ileriki yaşlarda bakamaması lazım diye düşünüyorum. Benim de ağabeyim var. Yurt dışında yaşıyorlar. 2 yaşında bir oğlu var. Yollayın buraya, biz bakalım diye takılıyorlar ağabeyimle yengeme. Yani çok denk geldim kadının çalışıp işteyken çocuklara bir büyüğün baktığını ve bize gelişim psikolojisi dersinde hoca çocuğa bakıcı bakacaksa sık sık değiştirmeyin yoksa güvensiz bağlanıyor ve bu defa ileriki yaşlarda sorunlar oluşuyor demişti. Hani en fazla iki kişi baksın demişti. Çalışıyorsa da annesi işe gidiyorum ama akşam döneceğim diyerek yanından ayrılsın demişti. Bir anda hiçbir şey demeden gözünün önünden ayrılırsan çocuk bu defa aşırı tepkiler verir, ağlar demişti Çünkü beni bırakıp gitti diye düşünür demişti. Söyleyerek gidersen de ardından el sallayarak seni uğurlar demişti. Bunu ben de yaşadım hatta çocukken. Ben teyzemde sobanın yanında kırlentler olurdu. Orada uyuyakalırdım arada. Annem de ev karşılıklı olduğu için bazen eve beni uyandırmadan dönerdi. Ben de uyanıp yanımda bulamayınca beni niye bırakıp gittin diye ağlaya ağlaya eve gelirdim. 😅
  21 yaş onun jenerasyonu ile aranda yine jenerasyon farkı yaratır ki. Çünkü gün geçtikçe her şey daha değişiyor. Düşünce sistemleri, çağın getirdiği teknolojik gelişmeler, bunların sonucu oluşan insan ilişkileri her şey değişiyor.
  İlk madde hakkında bir bilgim yok. Haliyle doğrudur diyerek susuyorum. 🙃
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • mekansahibişahmaran
  Senin tam zıttınım diyebilirim ☺️ Bende hiç annelik içgüdüleri oluşmadı desem yeri çünkü bebeklerle hele de çocuklarla pek anlaşamam kafam çabuk şişer çünkü evin en küçüğü bendim.

  Genç annelerin çoğunda gözlemlediğim durum çocuklarıyla aralarındaki jenerasyon farkı az olmasına rağmen tam olgun değiller, tam destekleyici değiller, anneden ziyade kardeşini kıskanan abla gibiler araları kötüydü benim annemle aramda 32 yaş var hep benim annemle olan ilişkime imrenirlerdi.

  Genç evlenmek ve doğum evet 30dan önce doğum yapmak daha rahat oluyor ve eğer bakireliğe önem veren insanlarsanız ilk ilişkinin genç yaşlarda daha rahat olduğunu okumuştum.

  Ben okulum bitmeden ve elime bir iş almadan evlenmek istemiyorum çünkü hayatımı bir erkeğe adayamam. Düğün masraflarımı rahatça biriktirmeden evlenemem ki yarın öbür gün kocamın bana fiziksel ya da psikolojik şiddet uygulamayacağının bir kanıtı yok o yüzden çocuğun birkaç ayı çıkar çıkmaz işe geri dönmeliyim boşanırsan hem çocuğuma hem kendime rahatça bakmak için.

  2 tane 2 yaşında yeğenim var onlara da doğduktan sonra alıştım ama hala yaramazlık yaptıklarında ya da yüz vermediklerinde tahammülsüzleşebiliyorum. Bu bence kadının yapısıyla alakalı sen çocuk öncelikli doğmuşsun ben ise kariyer. Benim 30 dan önce evlilik zor senin de hakkında hayırlısı olsun.
  Görüş hala geçerli mi?
  • perihan33

   bence de anne kız arasında yaş farkı artınca daha iyi oluyor. annemle ananem arasında 20 yaş vardı ve ananem annemi evladı gibi görmezdi. yardımcısı gibi görürdü. teyzeme yapardı her şeyi. ve annemde teyzeme yapmak zorunda olsn diye baskı yapardı.

  • @perihan33 sende benimle aynı fikirdesin abla gibi oluyor fark az olunca

  • perihan33

   evet annelik duygusyla yaklaşmıyorlar malesef :( hele 2. 3. çocuk olunca daha fena çünkü artık annelik duygusu gelişyor ona karşı ama ilk çocuk travmalı oluyor. annemin yakın tanığıyım bu yüzden istemiyorm.

 • saçmabirkişilik
  Bilmiyorum bana biraz ters geliyor evliliğin ilk yılında çocuk sahibi olmak. İç güdüsel tamam anladık, aile kurmaya, çocuk yapmaya karşı değilim FAKAT daha enerjik bir anne olmak için, risksiz bir hamilelik geçirmek için ve jenerasyon farkını minimuma indirmek için anne olmak yeterli bir sebep değil şahsımca. Beni yanlış anlamanızı istemem, amacım size saldırmak veya sizin anneliğinizi sorgulamak değil. Her şahıs kendine özel durumlarla değerlendirilmelidir. Umarım çok mutlu bir ailede bir sürü sağlıklı bireyler yetiştirirsiniz.
  Ben anne olmadan, kendime yetebiliyor muyum diye bakarım. Çocuğuma ne vereceğime, ne vermem gerektiğine bakarım. Eğitimime bakarım. İnsaniyet kaliteme. Psikolojik yeterliliğime. Çocuk benim için “benimle büyür ya” diye doğuralacak birşey değil. Geri alınacak birşeyde olmadığı için, eşimle bağımızın ebediyetinden emin olup (ki bunu ilk senede anlamanız imkansız), kendi ayaklarımın üstünde sapasağlam durabildiğimde göstereceğim bir cesaret olacak, hayata bir çocuk getirmek. Saygılar.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • robustgürbüz
  Çocuk bakabilecek olgunluk ta olan herkes yapmalı, 20 yasında bir oğlun var ve sen 40 yaşında bile değilsin , tanımayanlar yolda beraber görünce : kardeş hatta eş bile sananlar var.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

3527
 • Hhislerinsonnu
  Ben 35 yaşındayım annem ile aramızda 19 yaş var ama hiçbir zaman jenerasyon farkı kapanmadı.. Ben henüz bekarım Anne olmak için Evet biraz geç kalmış olabilirim ama olsun herkes Anne olmak zorunda değil
  Ne sizin tam tersi erken yaşta evlenip çocuk sahibi olan anneler hep yıprandıklarından şikayetçi hep yorgun gergin ve stresli
  Bazıları Şeker tansiyon ve kalp hastası
  Tamam çocuk yetiştirmek güzel bir şey kalabalık aile de güzel
  İlla da Anne olmak için evlenmeye de gerek yok
 • Gizli Üye
  Benim annem abimi 17 , beni 30 yasinda dogurmus. Hicbir fark yok yetisme tarzimizda. Sadece bende daha bilincliymis o kadar
 • Gizli Üye
  Anne olacaksan genç yaşta olacaksın zaten çocuğun babaannesi misin anası misin belli değil diğer türlü neyseki çocuk sevmiyorum ve düşünmüyorum:/
 • mehmetpiskininruhu
  He benim arkadaşımda 21 yaşında anne oldu salak çöktü şimdiden biz gezip tozarken o cocuk bakıyor. Depresyonda
 • düşünmektükenmektir
  Genç yaşta anne olmanın bir avantajı yoktur. İkiniz arasındaki yakın yaş farkı haricinde.
 • Berivann6
  Saçma olmuş dezavantajları da çabuk her şeyden bıkma ve erken yaşlanma hayatını tam yaşayamama fazla gezmeme olabilir mi ya da yeni hobiler çocukla ilgilenmekten yapamama daha bir çok şey sayardım kalsın
 • Gizli Üye
  Bence 27 öncesi çok erken. Hele 21 aşırı erken.
 • Gizli Üye
  21 yaşında Anne oldum şu an oğlum 20 yaşına girecek, jenerasyon farkını hiçbir zaman yakalayamayacaksın. Üzerinden 20 yıl geçince bazı şeyler sana bile tuhaf gelecek. Boşyere kendinizi kandırmayın. Ayrıca şu an yaşım 40 olmasına rağmen gayetde enerjiğim. Bizi gören Anne oğul değil Kuzenim veya kardeşim sanıyor.
  • Berivann6

   Aynen saçma bir yazı olmuş hem bir kadın daha çok olgunlaştıkça dahada bir şeylerin farkında olur bence çocuk açısından

 • Gizli Üye
  Bende 2 yıla anne olmak isterim de annem beni keser * yaş=20 şimdi
 • candyjelly
  Bence yazıyı kendinizi ikna etmek için yazmışsınız 😂 ben de 21 yaşındayım ama anne olmaktan daha güzel şeylerle meşgulüm. Mesela okumak gibi.. Ve koca eline bakmadan çalışmak istiyorum. Hayatta yaşayacaklarımı genç yaşta yaşayıp anneliği 2. Plana atma taraftarıyım. Sizin kocanız aldatsa veya şiddet uygulasa ortada kalırsınız. O zaman da çocuk sevgisinden eser kalmaz. Bilmem anlatabildim mi
  • Çok doğru. Bir kadın kesinlikle meslek sahibi olmalıdır.

  • SHADows01

   Neden kocası aldatıp şiddet uyguluyor peki neden mutlu senaryo hiç yok mu?

  • Berivann6

   Çok haklısın aynı şekilde düşünüyorum o kadar sorumluluk almadan önce yapılacak çok daha güzel şeyler var hayatta

  • Hepsini Göster
 • typheus
  Yaş farkının çok olmaması bana da daha iyi gelir çünkü benim annem baya geç kalmış çocuk konusunda. Gençlerin halinden pek iyi anlayamazdı o yüzden. Ama yine de 20 yaşımda bir çocuğu asla kaldıramazdım. Benim için minimum yaş 26 ve hamilelik yaşamak yerine evlat edinmeyi düşünen birisiyim. Eğer siz yapabiliyorsanız tebrik ediyorum. Ailenizle huzurlu mutlu bir ömür diliyorum 😊
 • EkşiPortakalŞekeri
  Çok saçma. Bence bir kadın en az 27 yaşında anne olmalı ki gerçek bir anne olabilsin. Siz anlamazsınız ama olgunluk çok önemlidir çocuk büyütme konusunda. Eğer anne ve baba olgun insanlar değil de çocuksularsa o çocuğun işi bitmiş demektir. Hem kendim yaşadım hem çevremde çok fazla gördüm de oradan biliyorum. Kızlar lütfen gördüğünüz her erkeğe acaba benimle evlenir mi diye bakmayın. Sonra 25 gibi evlenip gidiyorsunuz gencecik yaşınızda bir kocayla birde çocuklar ile uğraşıp bunalıma giriyorsunuz yapmayın etmeyin. Önce hele bir maaşınızı alın, işinizde yükselin, neye hevesiniz varsa kendi paranızla alın ki kocanıza muhtaç olmayın, paranızla tatilinize gezmenize gidin güzelce yiyin için ve bol bol evlilik hakkında makaleler kitaplar okuyun sonra bu ciddi işe girişin. Eğer gerçekten Türk anneleri çok iyi anne olsaydı bu kadar psikopatı kim doğurdu biri söyleyebilir mi? İyi anne olmak gibisi yok. Dünyaya güzel bir şey armağan edebilmek.. Bu size kendinizi gerçek bir insan hissettirir.
  • Ha bu arada, çok sevdiğim bir söz: Herkes nasıl bebek yapılır biliyor ama kimse baba olmayı bilmiyor.
   Aynı şekilde ben şuna da inanıyorum: Herkes nasıl çocuk doğurulur biliyor ama kimse anne olmayı bilmiyor.
   Her doğuran kutsal değildir kimse kusura bakmasın. Doğurmak ile anne olmak farklı şeylerdir. Bu zamanda gerçekten annelik yapan çok az kadın var. Kaç anne gördüysem saçma sapan eğitiyor çocukları. Büyüyünce katil tecavüzcü oluyorlar kadın hâlâ canım oğlum diyor. Kahretsin böylelerini. Gel de anne de. Benim oğlum yapsa evden atarım.

  • Berivann6

   Aynen haklısın ve annelik babalık kutsal bencede değil saçma bir düşünce

 • Sareyrn
  Genç yasta anne olmaya ozendirmeyin insanlari bu cok gereksiz
  • Sareyrn

   Bu yaziyi yazdığınız zamanınıza ve emeğinize yazik

  • cache345

   kime göre neye göre gereksiz. Sana göre gereksizse herkes senin görüşüne göre yaşayacak diye bir kaide yok.

  • Sareyrn

   @cache345 gayet gereksiz gerekli bir durum olarak mi görüyorsun gerçekten? Ayrica zaten ben kendi gorusumu belirttim illa herkese gore gereksiz olsun demedim

  • Hepsini Göster
 • Princess12
  Çocuk yapmamaya kararlı biri olarak düşüncelerinize saygı duyuyorum umarım hayatı boyunca mutlu bir çocuk olur evladınız
 • Cicikus1
  İki gün tanıştığın kocana nasıl güvendin? Seni ortada bırakırsa görürsün ebesinin orekesini
 • Gizli Üye
  Okudum, saçma buldum, şimdi gidiyorum.
 • Gizli Üye
  Tam 30 yaşındayım ve ne zaman anne olucam bilinmez oldum olası çocuklarla aram iyidir ama çok çabuk darlanirim ondan yalnız yaşlanıp gidicem herhalde
  • Berivann6

   Daha iyi gibi bir yandan da kötü bilemedim

  • Gizli Üye

   @Berivann6 kötü mü iyi mi yaşayıp görüceZ

  • Gizli Üye

   @Berivann6 ismin çok güzel nerelisin sen

  • Hepsini Göster
 • SweetAndInnocent
  İlk yılımda olmasa da ilerleyen yıllarda isterim çocuk sahibi olmayı 😊 bebeklere aşırı düşkünüm küçüklüğümden beri nedense doğum yapan tanıdıklarımı görünce bende çok özeniyorum 😍
  Herkesin düşünceleri farklı olabilir elbette düşünce ve yaşam tarzı farklılıklarından ötürü 😊
 • Birgaripzenginpala
  25 öncesi fazla erken ve bana ters.
 • lolita94
  Ben 26-27 yaşimdan cocuk yapicam ben geç kalmışım anlaşılan
 • Bestlife
  Aha biz
 • Gizli Üye
  Bu yazdıkların 25 yaşında anne olan biri içinde geçerli 20 yaşında daha hayata karşı bir hazırlığın yokken tek güvencen kocanken çocuk yapma saçmalığını iyi göstermeye çalışmıssın olmamış👎
 • ölüprofil
  Kişiye göre değişir tabi tercih meselesi bizden geçti genç annelik bacım 😂
 • AngelaJoLie
  Ben doğru bulmuyorum açıkçası
  Sağlıklı huzurlu bir ömür diliyorum
 • Putperestput
  Bebeğiniz İle Birlikte Büyüyün: Genç Yaşta Anne Olmanın AvantajlarıTatlilik abidem ya cok tatlissler bende istiyom evlenince
 • matemist
  Evet çok doğru. Çocukla büyümek güzel
 • Bilgiler için teşekkürler. Bil bakalım ne eksik 😅🤷‍♀️
 • surprayzmadafakaa
  Genç yaşımda anne olup ne yapacağım kariyer varken teşekkürler.
 • Kesinlikle öyle.
 • Zeyy0202
  Benle annem arasında 16 yaş var, arkadaş gibiyiz harika bir şey🥰
  • Jdnmdmrmrkk

   Annen 15 yaşında hamile kalmış yani daha çocuklen baban bu durumda annene cinsel tacizde bulunmuş oluyor bu iğrençlik nasıl güzel geliyor nasıl bir kafanız var acaba?

  • Zeyy0202

   Görücü usulu evlilik o zamanlar sana seçme hakkı verilmiyor. Ardından sevgi oluşmuş tabi ki. Yargılamadan önce aslını öğren ve konuşmana dikkat et.

  • Jdnmdmrmrkk

   Farkındaysan annene bir şey söylemedim ama şu zamanda hala o zamanda yapılan cahilliği güzellemeye çalışıyorsun

  • Hepsini Göster
 • melankolikbirkadin
  Kucukken zor oluyor ama büyüdükçe avantajı anlaşılıyor ❤️
 • Bgmmms3
  Çocukla aranda jenerasyon farkı da olmaz hem ama ben erken yaşta anne olmak istemem önceliklerim var
 • Masagibi
  Çok güzel içerik olmuş ve aynen katılıyorum ben şu an bekarım ama genç anne olma fikri bende de var inşallah allahım nasip eder
 • Ayabasanmaymun
  Okul iş falan derken modern dünyada evlilik ve anne olma yaşı ilerliyor. Herkesin hayalleri farklı, anne olmaya cesaret edenlere hep gıptayla bakmışımdır😅 Allah evladınıza uzun sağlıklı ömürler versin diyelim
 • zynp3535
  Bende 21 yasknda anne oldum avantijida var dezeventajida
 • Esim 24 yasındaydı ben 28 ve biz çok geç kalmışız diyoruz şuanda benimle aynı sınıftan mezun bir arkadaşım oğlunu everdi bizim ki daha liseye gelmedi
 • ASLAN-ÇAKAR
  Burda cinsel ilişki bölümünde sorulan sorulara göre kadınların bırak genç yaşta anne olmasını evlilik dışı bile anne olurlar bunlar hafife alınacak bir konu değil toplumu bozmaktan başka bir şey değil
 • BartoRomeo
  Sen mutluysan kimseyi alakadar etmez bu mutluluklar
 • iamthesuperstar
  Sjsjsj sjsjsjsj
 • Denizdiyorki
  Genç Yaşta baba olmayı çok isterim gerçekten
 • AsabiÖküz
  Gayet iyi yapmışsin
  Bakma sen buradaki kapitalist kölelerin bozuk zihniyetli lakirtilarina...
  Güzel şey evlilik ve erken evlenme...
  İmkani olan evlenmeli
  Hem de erkence...
 • WarLander
  Tamamda herkes sizin gibi genç yaşta anne olmak istemiyor ki yapacak daha iyi işleri var
 • Vetbay
  Evlilik,çocuk falan bunlar bana fransızca gibi geliyor şu an.
 • Vffffg
  Olgunlaşmadan anne olmak sakıncalı olgunsan yaşın bir önemi yok tebrikler kendini garanti altına alacak durumdaysindir umarım
 • VforVengeance
  Hayır hayır hayır ve hayır. O zaman git 16 yaşında hamile kal? 21 yaşında çocuk sahibi oluyorsan burada hata vardır.
  Birincisi, üniversite iki yıl okusan bile neredeyse atanamadan, çalışmadan eve hapsoluyorsun.
  İkincisi, jenerasyon farkı az ne demek? Sen 40 yaşında doğurunca anlayamayacak kadar aptal mısın?
  Üçüncü ve son olarak, enerjik olmaz genç yaşta anneler, genç yaşta anneler adı üstünde gençtir. Genç olduğu için enerjiktir ve tüm enerjilerini bebek bakımına harcar.
  • Berivann6

   Aynen ileride hiç enerjisi kalmayabilir haberi yok

 • Benjamin542
  Bazı şeyler için keşke geç kalınmasa idi...
 • tebrikler
 • Psişik_Kedicik2834
  avantajı çok, ama her halta karışan iki tarafın ailesi de var :/
 • enginnnn34
  Genç yaşta anne olmak bu zamanda yapılabilecek en son iş olmalı..
  Önce kişisel gelişim 21 cok erken ben 21 yasndayken bana aşık olan kızla evlilik hayali kuruyodum evet ama şu an 27 yasındayım ve o kızın beni bir gram bile sevmediğini kendimce yorumlayabiliyorum çünkü toy zamanlar 20li yaşların başı özellikle kesinlikle 25ten önce işini gücünü tam otutturmadan kimse evlenmesin çok kötü bi devirdeyiz
  • enginnnn34

   Müzik öğretmeni arkadaşım var.. işsiz 27 yaşında benimle yaşıt, hanımı almanca öğretmenliğinden mezun hanımı da işsiz.. ve bunların şu an bi çocukları olmak üzere ne yapacaklarını bilmez haldeler üzülüyorlar... yani bakın buraya orta halli yaşayan iki insanın hayatını yazdım e is bulunur bi srkilde gecinilir vs ama şu an çok zor zamanlar.. universiteler çogu özel universite çoğu da b. ktan üniversiteler nitelikli bireyler falanlar filanlar hepsi boş.. sizin kendinize ne katıp ne katamadığınız çok önemli yetkinliklerinizi bi şekilde mesleki tecrube veya farklı kazanımlarla desteklemeniz gerekiyor bos beles yok şunu okudum bitirdim issizim deyip evde köşede oturup beklemeyle de olmuyor..

 • Geeeksizmm
  Helal olsun vallahi. Darisi diğer bekar kizlara. Ozellikle eğitimi, kariyeri, maddiyati, mesafeyi vs engel olarak görenlere.
 • Evet gerçekten öyleymiş
 • Çocukla büyümek güzel
 • Gizli Üye
  Annesi tebrikler :)
 • Sirceo
  kimiside sıkılır bu işten, garip dünya
 • Folyocu
  Bilgiler için teşekkürler
 • Alfa80
  Evet çok önemli
 • Napimagaya
  Güzel Paylaşım Eline Sağlık
 • doanylmz
  Genç anneler şanslısınız çocuğunuz ile ablası mısınız acaba iltifatları karşılaşma ihtimalimiz yüksek.
 • Wosty
  Bebeğinin buyumesini kacirmayanlar sanslidir
 • Gizli Üye
  evet önemli bir şey.
 • Daha Fazla (2)
YÜKLENİYOR...