Bakkaldan alışveriş yapar mısınız?

Marketler, AVM'ler her yanı sarınca mahalle esnafları arka planda kaldı maalesef. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

#ℳarstakiBaliciBakkaldan alışveriş yapar mısınız ??

1|2

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• bakkal fikret amca

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 53

• tabiki

3|4
    0|0
  • Arada market arada bakkal Harbiden adamların işi kötü Dün bakkala gittim. Adam konuşuyordu toptancıyla normalde sigaraları kredi kartıyla ödememem gerekiyor ama Ay sonunu zor getiriyoruz.

1|0
    0|0
  • Hayır özellikle bakkallardan alışveriş yapmam. Çünkü fiş vermiyorlar vergi kaçırıyorlar devlete zarar veriyorlar devleti soyuyorlar. Ülkesini seven her vatandaş bu konuda hassasiyet göstermeli bence.

Bakkaldan alışveriş yapacak olursam da banka kartından alışveriş yaparım. Çünkü fiş istiyorum ters ters bakıyor. Banka kartından çekince vergi kaçıramıyor diye biliyorum.

1|0
    0|0
  • gelişen dünya tekelleşen sistem normal bakkaln yerini ankarada büfeler alıyor metal kutudan 5m2 birşey sıtandart

1|0
    0|0
  • Bizim mahalleye iki bakkal açıldı.. Biri Bildigimiz ahtapot gibi bir sürü kolu var.. Her halta el atiyor.. Ayni zamanda ukala saygisiz degişik gevşek biri.. İkincisi 50 yaş civarinda kalastan bozma ve kadin müşterilerine bir bakışı görseniz var gözü oyulsun dersiniz.. İkisinede belki ilk seferde yanlış anlamışımdır diye 2-3 defa gittim.. Kararim kati.. İkiside şerefsiz.. 5 liralik alış veriş icin 10 lira yakit yakip markete gidiyorum..

1|1
    0|0
  • Mümkün olduğunca mahalle bakkalından alışveriş yapmam. Bakkallardan da hazzetmem.

En basitinden geçenlerde para bozdurmak için iş yerimin karşısındaki bakkala girdim. Adam bildiğin komşu olduğumu biliyor. Para bozarmısın dedim, bozamam dedi. Sigara alsam para üstü verir misin dedim, o zaman olur dedi.

İşte o an o bakkal benim için bitti. Bunu yapmayan illa vardır ama küçük esnafın kafa genelde böyle çalışıyor. Benden uzak allaha yakın olsunlar.

1|0
    0|0
  • Tek tük kaldı mahallede. Fiyatlar 3-5 kuruş fazla olsa da çoğu kez tercih ediyorum. Her şeye rağmen ayakta durmaya çalışıyorlar, destek olmak lazım.

1|1
    0|0
  • Ben herseyi yerinden alırım normal alısverisimi marketten ekmek vb malzemeleri bakkaldan alırım

1|0
    0|0
  • Alışveriş yapacağın şeye göre değişir. şu an evimin pozisyonunda bana yakın olarak fırın var, hemen 50 metre yanımda market var. Bakkal daha uzak. Şuanki durumlara göre bakkala gitmem zor. Bana yakın yer varken gidip bakkal kazansın diye uzak yere gidemem.

Kısacası bakkal/market ayrımı yapmam yakın olan yere giderim.

1|0
    0|0
  • Evet, mahalle bakkalı vazgeçilmezimizdir.

1|0
    0|0
  • Herşeye ragmen mümkün oldukca yaparım
    Ki o bakkallar zamanında az ay sonunu beklememiilerdir defterlerinde

1|0
    0|0
  • Almam gerekenler listesinde ucuz olan bakkaldaysa tabikide.. ama genel olarak market zincirlerini tercih ediyorum

1|0
    0|0
  • ben avmye sadece sinema için giderim onun dısında gıda ihtiyaclarımı mahalle bakkalları ve marketlerinden yaparım

1|0
    0|0
  • 90 lara ithafrn nostalji iyidir severim küçük bakkalları

1|0
    0|0
  • Ben her gun ekmegimi mahalle bakkalindan alirim. Baska da bir sey almam ama.

1|0
    0|0
  • Küçük şeyler için giderim veya alacağım çok değilse.
    Ayrıca o küçük dükkanların kendine has havası samimiyeti kokusu var.
    Buda gayet hoş geliyor bana

1|1
    0|0
  • ben biraz bakkalcıyımdır arada tavla oynamayada gittiğim için marketi bakkala tercih edemedim hiç 😊😊

1|0
    0|1
  • marketden alışveriş yapmam bakkalı tercih ediyorum markete güzel kız ayarlamaya giderim bazen onlarda benim gibi abaza arıyor dekgeliyor.

1|0
    0|0
  • Genel olarak bakkaldan alış veriş yaparım

1|0
    0|0
  • bakkalları severim

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 15

• Hayır yapmıyorum

1|0
    0|0
  • Yaparım

1|0
    0|0
  • Yaparız

1|0
    0|0
  • Bakkaldan alışveriş yapmıyorum.

1|0
    0|0
  • Bizim kapımızda bakkal var şimdi büyük markete inene kadar ordan alıyorum. Çocuklar hacı der bizde abi😊

1|0
    0|0
  • Bakkal yok ki ://

2|0
    0|0
  • Mecbur kalmadıkça gitmiyorum.
    Ürünü, hem marketten daha pahalıya satıyor ve hem de son kullanma tarihleri genelde hep yakın oluyor.
    Ayrıca, market çalışanı ile muhabbet kurarsanız o da ekmek verir.

1|0
    0|0
  • Yokki çevrede bakkal bir tane var o da kazıklamaya çalışıyor hep

1|0
    0|0
  • Yaparım gerektiğinde.

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Evet 😊😊