Kapat

Veri yedeklemesi için en uygun harici hard disk hangisi?

Bilgisayardaki verilerim artık sığmaz oldu ve bunun için verilerimi ayrı bir yerde daha depolamak istiyorum. Çünkü çizim ve kaynak kod gibi önemli verilerim var ancak sürekli kullanmadığım veriler bunlar. Bunun için bir harici hard disk almaya karar verdim. Ancak hangisini almalıyım karar veremedim.
Veri Yedeklemesi İçin Harddisk
Veri Yedeklemesi İçin Harddisk
-Peki sizce veri yedeklemesi için en uygun harici hard disk hangisi?
#Harici #Harddisk #VeriYedeklemek
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|4
35115

En İyi Kız Görüşleri

• ürünlerin fiyatları da çok güzelmiş, ama artık bilgisayardaki veri vb. şeyler için şart oldu. dvd ye sığmaz oldular

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Milattan önce kalmış bir deyim vardır:
    ‘’Ne kadar para o kadar köfte’’
    O yüzden güvenilir ‘’Data Backup’’ için, Benim şahsen tavsiye ettiğim HDD türü:
    SSD platform olmalı ve üstelik ‘’NAND Flash Tech-‘’ destekliyorsa eğer,
    Daha uygun olacaktır.
    Eski platform HDD’ler içinde dönen plate (5400rpm veya 7200 rpm)
    Olduğu için en ufak darbe veya şok ile bozulur ve bilgilere ulaşmak artık ya imkânsız ya da çok pahalı olur (Bugünlerde yaklaşık 2Bin TL’den başlıyor)
    Yalnız SSD Platform olanlar katı ve statik yapıya (Eeprom-Chipset) Sahip oldukları için bu konuda daha güvenilir sayılırlar, ama tabi dünya kadar para ödenmek gerek…

0|0
    0|0
  • Eğer önemli verileriniz varsa ve bunların uzun süre sonra dahi erişilebilir olmasını istiyorsanız epey maliyetli olmakla birlikte M-Disk kullanabilirsiniz.
    Benim için dayanıklılık önemli ama günlük hayatta da kullanabilmeliyim derseniz SSD önerebilirim. SSDlerde mekanik parça olmadığı için HDD'lere göre daha dayanıklı. (HDD'ler çalışırken düşerlerse çok sıkıntılı. SSDler flash yonga kullandığı için aşırı sert darbeler dışında en fazla kontrolcüsü arızalanır.) SSDlerin Fiyat/GB oranı M-Disklere kıyasla daha uygun.
    Önceliğiniz depolama hacmi ve ekonomi ise geriye HDD kalıyor. Alırsınız bir 3-4TB (ihtiyacınıza göre artar-azalır) HDD, NAS ya da harici disk kutusu ile kullanırsınız. Benim eyyorlamam bu kadar.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 33

• Maxtor iyidir

0|0
    0|0
  • Bu fiyatlarla hiç biri demek isterdim ama alacaksan vestern al

0|0
    0|0
  • 2 dumara dedim, Toshiba.

0|1
    0|0
  • Toshiba olanı uygun gibi

0|2
    0|0
  • Toshiba

0|0
    0|0
  • A dedim

0|1
    0|0
  • SSD varken HDD alınmaz bu devirde

0|1
    0|0
  • Toshiba

0|0
    0|0
  • Maxtor süper

0|0
    0|0
  • Toshiba

0|1
    0|0
  • Toshiba

0|0
    0|0
  • Toshiba senelerdir bende babamda kullanırız

0|0
    0|0
  • Farketmez heerhangi biri olabilir

0|1
    0|0
  • Bilmiyorumki

0|1
    0|0
  • Tohiba

0|0
    0|0
  • Toshiba kullanıyorum memnunum

0|0
    0|0
  • Toshiba

0|0
    0|0
  • Toshibaa

0|0
    0|0
  • Toshiba.

0|0
    0|0
  • Toshiba

0|0
    0|0
  • toshiba

0|0
    0|0
  • En güzeli

1|0
    0|0
  • Cok kullanisli

0|0
    0|0
  • toshiba

0|0
    0|0
  • D, bilmiyoğum :d

0|0
    0|0
  • Toshiba

0|0
    0|0
  • Toshiba abi bence

0|0
    0|0
  • Hafızamda iyi bir ürün diye kalmış

0|0
    0|0
  • Toshıba

0|1
    0|0
  • Güzel paylaşım

0|0
    0|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    3

Erkekler Ne Diyor 113

• Veri yedeklemesi icin 2.5 inc disk alinmaz.
    Bana kalirsa 3. wd pro nas diskleri veya black alip prize baglanan saklama kutusina koymak. yaninda tasirsin hem.
    Valla bende 600 dolarlik wd enterprise disk var, onemli dosyalarimi ona yedekliyorum sahsen ))
    Tasinabilir disk alacaksan da 2.5 inc lere guvenme icindeki diskler hep dandik ve hic bir koruma standartini desteklemez

0|0
    0|0
  • Öncelikle harddisk tabi ama bence yedegide olsun mutlaka olurya kaybolur bozulur virus bulasır bicimlendirmeye zorlar herşey gider. bana olmuştu diskpart tan zar zor çözdüm. Gerci kurtarma şansıda var ama olsun. bir bulut depolama alanınada yedekle bence hem heryerden erişedebilirsin

0|0
    0|0
  • Toshibadan uzak dur... en hızlı bozulan dikstir... Seagate bile ondna kat ve kat iyidir... WD 8 adet 2 tb den var ve 2 tanei usb 2.0 gerisi 3.0 ve kaç yıl oldu bir kere bile teklemediler... Aynı şekilde verdiğim WD lerin birinde bile sorun çıkmadı...

0|0
    0|0
  • Harddisk olarak en iyisi olarak uzun zamandır bilinir wd. Harici hdd leri mekaniklerin yarısı kadar sağlamsa sonuna kadar wd derim ben. Sorunsuzdur.

0|0
    0|0
  • harddsikler bozulmaya motor arızasına ya da bad sector a mahkumdur.. hiç biri güvenli değildir.. en güvenli olanlar ssd belleklerdir.. o yüzden hiç biri uygun veya güvenli değil.

0|0
    0|0
  • ben yeni bir pc topladım yakın zamanda harddisk olarak çok araştırdım acaba hangisini kullansam diye en son western digital'de karar kıldım. Çok köklü iyi bir marka harici diskini de tavsiye ederim marka olarak

0|0
    0|0
  • Aslında hiçbirisinin farkı yok. 1-2 voltaj düşüklüğü olsun olay biter. Anahtarlı usb hub’a bağlı tutuyorum ve onun adaptörü de korumalı prizde

0|0
    0|0
  • Farketmez hepsi ayni işi görüyor en dandik olanı bile

0|0
    0|0
  • ismi yüzünden toshiba dedm ama ben 2tb seagate kullanıyorum gayet rahat

0|0
    0|0
  • Toshiba başarılı bir marka ve uzun yıllar deforme olmuyor ve bilgiler kaybolmuyor.

0|0
    0|0
  • WD piyasanın kıralı hükmünde sağlam ve uzun ömürlü bir harddisktir

0|1
    0|0
  • Wd bence en iyisi 6yıl önce 170tl ye almıştım teknolojinin ilerlemesiyle kapasitelerin yükselmesi ve fiyatın düşmesi gerekiyordu ama aynı şekilde duruyor ve fiyatı 350tl olmuş

0|0
    0|0
  • WD işini görür sonuçta yedekleme olarak kullanacaksın harici, sürekli takılı olmayacak pc de.

0|0
    0|0
  • Lacie rugged

0|0
    0|0
  • Önemli belgeler ise ssd öneririm eğer fotoğraf video falansa çok önemi yok kolay kolay bozulmaz evde duran hdd

0|0
    0|0
  • Toshiba’dan vazgeçmem hiçbir zaman benü yanıltmadı.

0|0
    0|0
  • Kapasitesi daha yüksek olmalı. En az 1 Terabayt olacak.

0|1
    0|0
  • Amaç güvenlik ise en iyi önlem hard disk almamaktır. Masraf = güvenlik ve hız buda = Solid state

0|0
    0|0
  • WD 10 numaradır bu markadan şaşmıyorum ben 2 tane harici HD var bu markadan.

0|0
    0|0
  • Bu gittigidyordan reklam mı alınmış :) Bencelerde ve sorularda hep bu şekilde görsel kullanılıyor da.
    Maxtor 1 Tb 3.0 Harici Hard Disk

0|0
    0|0
  • Western daha güvenli ve dayanıklı olduğunu düşünüyorum

0|0
    0|0
  • gittigidiyor siteye ne kadar para yatırdı sen ondan bahset bize :D

0|0
    0|0
  • samsungu şaşmayın ve hiçbir zaman harddisklere güvenmeyin. her zaman bir dvd bin harddiskten daha güvenlidir

0|0
    0|0
  • Bence toshiba daha tanınmış olduğundan dolayı daha iyi olabileceğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Harici diskler çok hassas çabuk bozuluyor. Sarsmaman lazım onu. Hızlı hareket ettirmemen lazım. Marka olarak Toshiba öneririm maxtor alma

0|0
    0|0
  • Western kullanma toshiba daha iyi ha eğer imkan varsa Samsung veya kingston

0|0
    0|0
  • Toshiba hem kalitesiyle hem uzun ömürlü olmasıyla tavsiye ediyorum.

0|0
    0|0
  • Hepsi aynı işi yapıyor. Neden daha fazla ödeyeyim ki 😎

0|0
    0|0
  • Toshiba. Bilindik markaları tercih ederim her zaman

0|0
    0|0
  • WD HD Alanında uzman kaliteli ve güvenli hızlı olsun derseniz seagate barracuda green

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    83
Yükleniyor...