Nihayet Bahar Geldi! Pikniğe Gitmeden Önce Almanız Gereken Her Şey

Nihayet Bahar Geldi! Pikniğe Gitmeden Önce Almanız Gereken Her Şey
Nihayet Bahar Geldi! Pikniğe Gitmeden Önce Almanız Gereken Her Şey

Selam canlar :)

Bugün 21 Mart: Nevruz, Ekinoks yani kısacası bahar geldi! 🌺

Bu hafta sonundan itibaren her hafta piknik alanlarına akın edeceğiz. Çünkü havalar ısındı ve piknik yapmanın vakti geldi. Ben de bu güzel günde sizler için piknikte lazım olacak malzemeleri paylaşmak istiyorum.

Not: Yiyecek, içecek ve özel gereçleriniz dışındaki piknik gereçlerinden bahsedeceğim. ;)

Bambu Piknik Sepeti

Bambu Piknik Sepeti

Piknik diyince akla ilk gelen şey, kuşkusuz piknik sepetidir. O hasır veya bambu sepetler, pikniğin adeta sembolüdür ve onsuz piknik düşünülemez bile.

Çelik Termos

Çelik Termos

Çelik termoslar piknikte hayat kurtarıyor denilebilir. Açık alanda çayı demlemek bile zorken her dakika sıcak çayın keyfine ancak termos ile varabiliriz.

Çok Amaçlı Örtü

Çok Amaçlı Örtü

Piknik için örtü götürmemiz şart. Etrafın temiz olup olmadığını bilemediğimiz için masa veya yeşillik yere o örtüyü mutlaka örteriz. Pikniğin adetlerinden biridir.

Tabak-Çatal Setleri

Tabak-Çatal Setleri

Pikniğe evde kullandığımız porselenleri götürmek tabi ki de riskli. Bunun için ya tek kullanımlık plastikleri alacağız ya da bu tarz pikniğe özel ve tekrar kullanılabilen setler alacağız. İkinci tercih daha ekonomik ve rahat bence.

Piknik Tipi Mangal Araç ve Gereçleri

Piknik Tipi Mangal Araç ve Gereçleri

Mangal, kültürümüzün şanında var. Piknik = Mangaldır bizim için. En pratik ve hesaplı olan mangal setini istediğiniz her piknik alanına götürebilirsiniz. Tabi gideceğiniz yerin yerleşik mangal yeri yoksa veya orada mangal yapmaya izin veriliyorsa. Aynı zamanda yanınıza yedek tel, maşa, şiş ve kömür de almalısınız.

Katlanır Sandalye

Katlanır Sandalye

Bu katlanır saldalyeler, piknik yerinde oturacak alan olsun veya olmasın mutlaka götürülür. İllaki kullanılacak bir zaman yaratılır ve o sandalyeye oturulur. Özellikle salata-domatesleri doğrarken veya mangalın başında ateşi harlarken bu saldalyeler iş görüyor ;)

Saklama Kabı

Saklama Kabı

Pikniğin olmazsa olmazlarından biri de saklama kaplarıdır. Özellikle ağzı sıkıca kapanan saklama kapları, sıvıyı sızdırmadığı için oldukça iş görüyor. İster malzemeleri olduğu gibi koyun, isterseniz de salata gibi hazırlaması zaman alan yiyecekleri bunlara koyup yanınızda götürün.

Çöp Poşeti

Çöp Poşeti

Pikniğimizi yaptık, e mangalımızı da yaktık. Peki eve gitmeden önce çöpleri topluyor muyuz? Bakın arkadaşlar, kimse bizim çöpümüzü temizlemek zorunda değil. Piknik alanlarında çöpü toplayan elemanlar olsa dahi her yerde mevcut değiller ve kendi atığımızı pekala temizleyebiliriz. Bence pikniğe giderken alınması gereken ilk şey çöp poşeti olmalıdır.

Musluklu Termos

Musluklu Termos

Bu termos tipi, bizim için bir klasik niteliği taşıyor. Özellikle 10-15 yıl ve daha öncesinde piknik yapmış olanlar çok daha iyi bilir ki bu termoslar epey meşhurdu. Hatta hala kullanılıyor, çünkü haznesi epey büyük ve termos özelliğini oldukça başarılı bir şekilde gösteriyor bence.

İlk Yardım Çantası

İlk Yardım Çantası

Bu çantayı, içinde yangın söndürme tüpü ve trafik için kullanılabilecek parçaları bulunduğu için seçtim ve sizlere öneriyorum. Özellikle mangallı bir piknik yapacaksanız, yanınıza bu tarz ilk yardım çantası mutlaka alın.


5|3
4760
canselcanım KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşleri

 • Cok güzel bir bence olmuş.
  Herseyi icinde kapsayan. Ne kadar guzel ve detayli anlatmissiniz...

  Bence hepsi de gerekli seyler. Sadece piknik icin tek kullanimlik tabak, catal, bicak ve bardak kullanmaktan yanayim. Hem tasirken yapacagi ağırlıktan hem de kirilabilir koyup cikartirken.
  İlk yardim çantası, hele de musluklu termos cok ilgimi çekti.

  Elinize sağlık 👍👌😊

  1|0
  0|0

En İyi Erkek Görüşleri

 • Ne yaprsan yap yannda sevdgin bir kadn varsa cebin biraz doluysa ozamn zaten hersey mukmeldir hepsi kolayn tatil sepentnde gerek yok parn zaten cebnde yoksa sevdgnde yannda kalmyio malsef sevgde cabuk bityor cep bos oldmu

  0|0
  0|0
  • Niye? Ailece veya arkadaşlarla pikniğe gitmiyor musun?

  • Hepsini Göster
  • Cebim dolu sevgilim yok bir ben birde muhabbet kuşum var

  • @peynirliçizkek a neden herksn seveni vardr ya isnlara cok mesflsnz korkuydur insanlar belki sert bir mizacnzmi var bazlari ceknr bir hanmla konusmktan m utlka sevnnz beyneniz vardr

 • Çizgili pijama ve enişte doblosunu unutmuşsun bunlar olmadan diğerlerinin bir önemi yok 🤨🤨😉😂

  0|1
  0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

4558
Daha Fazla
53

Benzer Sorular

Yükleniyor...