Burak Sarımola

Uzmanlık Alanı: Oyuncu Koçluğu

Burak Sarımola Kimdir?

Burak Sarımola, 3 Mayıs 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitiminden sonra Lale Oraloğlu Tiyatrosu’nda sahneye çıkmaya başladı. Daha sonra BKM Mutfak sahnesinde çıkmaya başladı. İlk film deneyimi ise Allahım Sen Bilirsin oldu. Gülbeyaz isimli dizide Hami karakteri ile tanındı. Lale Oraloğlu Tiyatrosu ve BKM Atölye Sahne Sanatları ve Diksiyon Eğitiminde diksiyon ve oyunculuk eğitimi aldı.

2007 yılında “Son Ders Aşk ve Üniversite” isimli filmli filmde Burak karakterini canlandırdı. Film, yıllar önce politik nedenlerden dolayı kimlik değiştirmek zorunda kalan bir adamın, öğrencisine yardımcı olmak için yakayı ele vermesini anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Ferhan Şensoy, Ekin Türkmen, Kaan Urgancıoğlu ve Ece Uslu yer aldı.

2009 yılında “Papatyam” isimli dizide Ulaş karakterini canlandırdı. Dizinin başrollerinde ise Metin Akpınar, Nilgün Kasapbaşoğlu, Aslı Omağ ve Deniz Oral yer aldı.

2017 yılında "Savaşçı" adlı Tv dizisinde başrollerde Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Fırat Albayram, Burç Kümbetlioğlu, Bahadır Vatanoğlu, Uğur Biçer, Alican Albayrak, Hakan Dinçkol ve Doğan Bayraktar ile beraber oynadı.

Şehir: İstanbul

Burak Sarımola Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

773 Xper puan
Çok Süper Görüş Sayısı
YÜKLENİYOR...