Doç. Dr. Ali Ekiz

Uzmanlık Alanı: Perinatoloji

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Ali Ekiz Kimdir?

1982 yılında dünyaya gelen Doç. Dr. Ali Ekiz, 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

2006 ve 2011 yılları arasında Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Asistanı olarak görev yapan Ekiz, 2011 yılında uzmanlık eğitimini tamamladı.

2011 yılında Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak bir yıl süreyle çalıştıktan sonra, 2012 yılında Silivri Prof. Dr. Necmi Ayanoğlu Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yaptı.

2013 ve 2016 yılları arasında Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Perinatoloji Yan Dal Asistanı olarak görev yapan Ekiz, 2016 yılında Perinatoloji Yan Dal Uzmanlığı’nı aldı. Daha sonra Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2016 ve 2018 yılları arasında Perinatoloji Uzmanı olarak görev yaptı.

2018 yılında doçentlik unvanını alan Ali Ekiz, 2018 ve 2020 yılları arasında İstanbul İstinye Üniversitesi Bahçeşehir Liv Hospital ve İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Medical Park Perinatoloji Ünitesi’nde görev yaptı.

Doç. Dr. Ali Ekiz, 2020 yılının Mart ayından itibaren İstanbul Ataköy Towers’da, kendi özel muayenehanesinde hastalarını ağırlamaktadır.

Doğumsal anomalilerin doğum gerçekleşmeden önce tespit edilmesini sağlayan detaylı fetal ultrasonografi, fetüste meydana gelen yapısal bozuklukları tespit etmeye yarayan fetal ekokardiyografi ve anne karnındaki bebeğin görüntülenmesi için en ileri yöntemlerden biri olan dört boyutlu fetal görüntüleme alanlarında uzmanlıkları bulunan Ekiz, pek çok riskli gebelik durumundaki bebeğin dünyaya sağlıkla gözlerini açmasına vesile olmuştur.

15 yıldan fazla mesleki deneyimi ile ulusal ve uluslararası birçok bildiri ve tıbbi araştırma makalesi yayımlayan Doç. Dr. Ali Ekiz, ayrıca yine ulusal ve uluslararası birçok konferansta konuşmacı olarak yer alarak, mesleki deneyimlerini katılımcılar ile paylaşmıştır.

Kadın Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Ekiz’in; International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology (ISUOG), Türk Jinekoloji ve Obtetrik Derneği (TJOD), Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği (MFTPD) ve Perinatoloji Uzmanları Derneği (PUDER) üyelikleri bulunmaktadır.

Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen ulusal haber sitelerinde köşe yazarlığı yapmakta olan Perinatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Ekiz, aynı zamanda Türkiye’nin çok önemli ulusal haber mecraları için de, uzmanlık alanlarına ilişkin her ay düzenli olarak görüş bildirmektedir.

11 yıllık evli ve iki erkek çocuk babası olan Ekiz, aydınlık bir gelecek için yarının teminatı olan çocuklarımızın her şeyden önemli olduğunun ısrarla altını çizmekte ve ‘’Her Bebek, Yeni Bir Dünya!’’ mottosu ile mesleğini sürdürmektedir.

Alanında en sık karşılaştığı soruları şöyle listeliyor;

Fetal anomali nedir?

Detaylı ultrason nasıl yapılır?

Üç - dört boyutlu ultrason

Fetal EKO nedir?

İkili test nasıl yapılır?

Üçlü test nasıl yapılır?

Dörtlü test nasıl yapılır?

Amniosentez nasıl gerçekleşir?

CVS nedir, nasıl gerçekleşir?

Eğitimi

İstanbul Tıp Fakültesi 2006

Sahip Olduğu Sertifikalar

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı / Perinatoloji (Riskli Gebelik) Uzmanı

Katıldığı Kongreler

Riskli Gebelik Kongrelerinde Konuşmalar

Uzmanlık Alanları

Detaylı Ultrason

Üç - Dört Boyutlu Ultrason

Fetal Anomaliler

Fetal Eko

Eğitim: İstanbul Tıp Fakültesi

Doç. Dr. Ali Ekiz Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

980 Xper puan
Çok Süper Görüş Sayısı
YÜKLENİYOR...