Gizem Karaca

Uzmanlık Alanı: Sinema ve Televizyon

Oyuncu Gizem Karaca Kimdir?

Gizem Karaca, 9 Temmuz 1992 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Annesi Münevver Karaca, babası Cüneyt Karaca'dır. Anne tarafından Arnavut, baba tarafından Selaniklidir. Gizem Karaca, 7 yaşındayken Amerika / Florida'ya taşındıklarından eğitimini orada tamamlamıştır.

İlkokul ikinci sınıfa kadar İstanbul'da okuduktan sonra altı sene Florida, iki sene de Kanada derken toplam 13 okul değiştirmiştir. 2007'de, 14 yaşındayken İstanbul'a dönmüş, sonrasında lise öğrenimini İstanbul'da tamamlamıştır. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştır.

2011 yılında bağlı olduğu Uğurkan Erez ajansının, güzellik yarışmasına girmesini istemesiyle hazırlık sınıfından sonra okulu dondurmak zorunda kalmıştır. Muhteşem Yüzyıl adlı dizinin ilk 4 bölümünde figüran olarak yer almıştır. 2011 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmış ve 2. olmuştur.

2012 yılında yayınlanan "Eve Düşen Yıldırım" adlı diziyle başrol oynamıştır. Ardından Emir'in Yolu adlı dizide yine başrol oynamıştır. New York'taki New York Film Akademisi'nde oyunculuk eğitimi almıştır.

Daha sonra Türkiye'ye geldiğinde "Benim Hala Umudum Var" adlı dizide Şükrü Özyıldız ile başrolü paylaşmıştır. Çok iyi derecede İngilizce bilen Gizem Karaca'nın, hobileri arasında resim yapmak, fotoğraf çekmek, ata binmek, dans etmek, kitap okumak, yürüyüş yapmak, tenis oynamak, yüzmek, öykü yazmak bulunuyor.

Ödülleri ve Başarıları

Miss Turkey 2011- ikincilik

Miss World 2011- En İyi Ulusal Elbise Ödülü

Avrasya Üniversitesi / Avrasya Enleri Ödülleri - En İyi Kadın Oyuncu

Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Muhteşem Yüzyıl

Eve Düşen Yıldırım

Benim Hala Umudum Var

Güzel Köylü

İstanbul Sokakları

İçimdeki Fırtına

İnsanlık Suçu

Şampiyon

Uzmanlık Alanları

Sinema

Televizyon

Oyunculuk

Eğitim: İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı

Gizem Karaca Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

73 Xper puan
Çok Süper Görüş Sayısı
YÜKLENİYOR...