Güç her şey demektir. Kendinizi ne kadar güçlü hissediyorsunuz?

Fiziken veya ruhen yeterince güçlü müsünüz?
Yoksa pısırık bir çocuk gibisiniz diyelim mi?
Kendinizi tartın ve yorumunuzu lütfen bırakın. :):
#RuhumKahraman
Güç her şey demektir. Kendinizi ne kadar güçlü hissediyorsunuz?

1|2
8756

En İyi Kız Görüşü

• Güç=Para demektir.
    Paran varsa güçlüsün, paran varsa ruhen de bedenen de güçlü olursun.
    Demeyin ki herşey para demek değildir, evet herşey para demek değildir. Ama çoğu şey para demektir, para olmadan kafayı bile güzel yapamazsın.
    Çalışın çalışın. Durmak yok.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• .

Güçlü olmak, insanın kendisinden kaynaklanır.

Gerçek anlamda güçlü olan insan, hiç bir mevki, unvan ya da maddi imkâna sahip olmasa bile kendine güvenen insandır.

Güçlü insan, içinde bulunduğu koşullar kötüleşse, sahip olduğu imkanları yitirse bile, kendi gücüyle yeniden başlayabilen, sonuç alabilen insandır.

Güçlü olmak, bir insanın kendini eğitmesi, geliştirmesi ve olgunlaşmasıyla yani “olmasıyla” ilgili bir kavramdır.

Güç sahibi olmak ise malik olmak yani edinmekle ilgili bir kavramdır.

Nasıl ki “var olmakla” “varlıklı olmak” aynı şeyler değilse, “güçlü olmakla” “güç sahibi olmak” da farklı şeylerdir.

Güç sahibi olmak, insanın kendi dışındaki bir kaynağa (para, mevki, unvan…) sahip olmasına bağlıdır; güçlü olmak ise insanın kendinden kaynaklanan nedenlere bağlıdır.

Hiç bir imkana sahip olmasalar bile, güçlü olan insanlar vardır.

Bu insanların güçleri, cesaretlerine, çalışkanlıklarına, dayanıklılıklarına ve her türlü zorluğa rağmen mücadele etmekten vaz geçmemelerinden kaynaklanır.

Güçlerini paradan, çevrelerinden, mevkilerinden, unvanlarından değil, kendilerinden alırlar.

Hiç bir sahiplik, insanı gerçek anlamda güçlü kılmaz.

İnsan ne kadar çok şeye sahip olursa olsun, içinden gelen bir gücü yoksa, sahip oldukları ona gerçek bir güç vermediği gibi hiçbir zaman yeterli de gelmez; kendini güçsüz hissedenler ne kadar imkana sahip olurlarsa olsunlar hep daha fazlasına sahip olma ihtiyacı duyarlar

.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 86

• Fiziken normal bir erkek kadar gucluyum.
    Ruhen disardan bakınca gucluyum. icerisini bilen kisi sayisi bir elin parmaklarini gecmez..

0|2
    0|0
    • Aynen bende öyleyim herkes mutlu zannediyor ama içimde ne fırtınalar kopuyor... :(

• ruhen gerçekten güçlüyüm o kadar acı kaldırdım bu yaşımda ama hala ayaktaym insanlar şaşırıyor bana hayat mücadeleme

1|1
    0|0
  • Wonder woman gibiyim. :D

0|1
    0|0
  • Bir erkek kadar güçlü değilim ama kadınlara kıyasla kuvvetliyim.

0|1
    0|0
  • Ruhen de oldukça güçlüyüm fiziken de.
    Sadece arada taşımakta zorlanıyorum ama 1 gün sürüyor.

0|1
    0|0
  • ruhum can çekişiyor

0|1
    0|0
  • ruhen orta seviyede güçlüyum Duygusal olaylara pek dayanamam.. Fiziken yaptığım savunma sporlarından öğrendiğim hareketler sayesinde güçlüyum. :-D

0|1
    0|0
  • Sanırım öyleyim

0|1
    0|0
    • Tabi fiziksel olarak demiyorum psikolojik olarak cok yıprandım ama güclüyüm

• para güçtür o da bende yok 😊
    onun dışında başka insanlara baktığımda ruhen bedenen güçlü olduğunu hissediyorum.

0|1
    0|0
  • Fiziksel olarakta ruhsal olarakta kendimi yeterince güçlü buluyorum yaşadıklarım ve altından kalktıklarıma bakınca.. Yinede yük ağir geliyor bazen bırakasım geliyor herşeyi..

0|2
    0|0
  • Fiziken derken güçlü kaslarim falan yok normalim. Ama ruhen güçlüyüm bence

0|1
    0|0
  • Psikolojik olarak şu an çok zayıf zamanlardayım, fizik olarak güçlü görünsem de karşımdakine kıyamıyorum😏 Benim gibi olan yoktur ha.

0|1
    0|0
  • ruhen baya güçlüyüm fiziken göründüğümden daha da güçlüyüm

0|1
    0|0
  • gucsuzum

0|1
    0|0
  • Gerçekçi bir cevap vereceksem eğer...
    Bazen dünyayı sırtımda taşıyabilecek kadar güçlü hissederken bazen de yağmur damlasına dayanamayacak kadar güçsüz hissediyorum, ruhen...
    Fiziken güçlü hissediyorum eğer ruhum da aynı fikirdeyse.

0|1
    0|0
  • güzel tekme atarım. Ama bilek güreşınde kardeşimi bile yenemiyorum 😒

0|1
    0|0
  • Kısa bir süre çocuk gibi zırladıktan sonra içten içe güçlü olduğumu farkettim.
    Fizikende güçlendirmek adına (burda erkek kardeşim sağolsun) kısa süreli boks eğitimi aldırdılar.

0|2
    0|0
  • Tek başıma yaşayabiliyorum ve kimseye muhtaç değilim. Yeterli mi?

0|2
    0|0
  • Fiziken güçlü olduğum için ruhende beni güçlü hissettiyor !
    Kendinize güvenin :)
    #RuhumKahraman

0|1
    0|0
  • Dostum kadınız biz beeeee

1|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    66

Erkekler Ne Diyor 55

• maşallah hepiniz çok güçlüsünüz bir tane güçsüz erkek yok memleketimde

ha benmi? çok güçsüzüm sevdiklerim karşısında. tabi yabancılara karşı torbayla taşıyorum... sizi tek bırakacak değilimya ayıp ettiniz.

0|1
    0|0
  • Cok sukur guclu biriyimdir.

0|1
    0|0
  • eğer motive olmak istiyorsanız ege fitness in "önündeki engelleri yık" adlı videosunu izlemenizi öneririm. gerçekten tavan motivasyon yaptırıyor.

0|1
    0|0
  • kastan ziyade beyin gücüde önemli... hayatta herşey kas değildir. kası güçlü, beyni zayıf olduğu zaman bir halta yaramaz... insan kasını değil, aynı zamanda beyninide geliştirmeli..

0|1
    0|0
  • Beni bir tanısan veya ne işle uğratığımı bilseniz. Her yönle güçlüyüm. Zaten sokaklarda büyüdüm. Büyüdüğüm yer ara mahalle gibiydi. Sokakta büyüyenleri asla korkutamazsın diye bir laf vardır. Kendi ne kadar güçlü hissediyorum. Karşıdakini asfalta yapıştırıcak kadar.

0|0
    0|0
  • hayat yorgunuyum ben bu dünyada..

0|1
    0|0
  • kendimi zihnen ve bedenen güçlü hissediyorum. ruhun ise islam da bizim anladığımız ve kullandığımızdan çok farklı bir anlamı var. o anlam da zayıf olduğumu düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Kibiri sevmem abi... Ne zaman kibirlensem bir sey icin Allah onu benden aldi... Guc iyidir fazlasi kaybettirir

0|1
    0|0
  • Birine sağ kroşe vurduğumda atalarının tüm kemikleri sızlar. Kendisine bir Express treni çarpmış gibi hisseder

0|1
    0|0
  • Bu kadın karşımda olsun 120 var cekerim

0|1
    0|0
  • Fizik iyide ruh berbat

0|1
    0|0
  • İşte o benim psikofizik albayım 😊

0|1
    0|0
  • Gereğinden fazla ve hergün üstüne koyarak gidiyorum.

0|1
    0|0
  • Küçük dağları ben yaratmışım gibi...

0|1
    0|0
  • ikisinde de yetirince güçlü olduğumu düşünüyorum

0|1
    0|0
  • baskın karakterim güvenimiz düşüncemiz yerinde adaletli ve dik duruş biraz da

0|1
    0|0
  • Ruhen de fiziken de güçlüyüm sadece biraz yorgunluk var

0|1
    0|0
  • Param kadar güçlüyüm

0|1
    0|0
  • yorgunum hocam bu aralar..
    bir hafta sonra tekrar görüşelim ;)

0|1
    0|0