CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce oldu! Bu kararı nasıl buldunuz?

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce oldu! Bu kararı nasıl buldunuz?CHP, Yalova milletvekili Muharrem İnce'nin 24 Haziran'da cumhurbaşkanı adayı olması için grup kararını aldı. İnce, doğum gününde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı oldu.
İnce toplantı çıkışında gazetecilere, "Ben size dün mesajı vermiştim. 'Zamanı gelince her şey güzel olacak' demiştim. Genel başkanımız açıklayana kadar bekleyin" dedi.

Muharrem İnce'nin aday olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
  • Muharrem İnce iyi bir tercih oldu.
    A seç
  • Muharrem İnce kötü bir tercih oldu.
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

1|2
2872

En İyi Kız Görüşü

• Kılıçdaroğlu çok akıllı çok
    Cumhurbaşkanlığı seçimi kazanacaklarını bilse adaylığı başkasına vermezdi

Muharrem'i aday gösterdi, kaybederse suçlu ben değilim diyecek

RTE " 8 seçim kaybettin hâlâ oradasın " diyordu, bu defa kaybettin diyemeyecek
    Çünkü Kılıçdaroğlu değil İnce kaybedecek

( kaybedeceklerini adı gibi biliyor
    ) Kılıçdaroğlu aday olsa ve kaybetse CHP Genel Başkanlığından kovulacağının farkında

KK partideki tek rakibi Muharrem'i aday yaptı, Cumhurbaşkanı seçilemeyecek ve Milletvekili de olamayacak

Böylece Kılıçdaroğlu o koltuğu bırakmayacak

4|5
    1|3

En İyi Erkek Görüşü

• ORC: AKP-MHP İTTİFAKI YÜZDE 50’Yİ GEÇİYOR

AKP: Yüzde 47,2
    CHP: Yüzde 25,9
    MHP: Yüzde 10,8
    HDP: Yüzde 8,5
    İYİ PARTİ: Yüzde 5,5

GEZİCİ: AKP YÜZDE 42, İYİ PARTİ YÜZDE 20.2

AKP: Yüzde 42
    CHP: Yüzde 20,1
    İYİ Parti: 20,2
    MHP: Yüzde 7,29
    HDP: yüzde 8,73

İşte düzenlenen son anketten bazı sonuçlar ve Adil Gür'ün araştırmasında önemli bazı başlıklar:

-Seçmenin %60'ı ekonomideki dalgalanmanın dış müdahaleden dolayı olduğunu düşünüyor.

-"AK Parti ile MHP, Cumhur ittifakıyla seçime gidecek. Başarılı olacağın düşünüyor musunuz?" sorusu "%55-60 bandında 'Evet, başarılı olur" (%10 kararsız dağılımı yapılmadan) şeklinde yanıt buluyor.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 27

• Öncelikle hayırlı olsun. Benim bu konuda farklı bir bakış açım var. Şöyle ki, Chp nin ne zaman kongresi veya yolunda gitmeyen bir durum olsa parti içi muhalefette hemen Muharrem İnce sesleri yükseliyor. Kılıçdaroğlu' nun görünen tek rakibi kendisi. Ve Muharram İnce seçimi kaybedecek. Doğal olarak milletvekiide olamadığı için siyasetten kopacak. Kılıçdaroğlu bir taşla iki kuş vurarak hem muhalif kesimi memnun edip gibi görünüp aslında en büyük rakibinden kurtuluyor olacak..

3|3
    0|1
    • Cok dogru tespit

• Yermedim ciddiyim güzel çıkarımların var biraz daha konuyu derinleştirip dediğim gibi ulusal gazeteye makale gönderseniz bence çağırırlar sizi görüşmeye siyasi fikirlerinizin ufku açık bence bu konuda biraz emek verip sesinizi duyurun ülkemizin siyasi makalelerde ufku derin insanlara ihtiyacı var

• @BeLaMıaRıYoRuM
      Hayır... öyle denemez... zira Binali Yıldırım parti içinde asla liderlik için aday gösterilen biri olmadı sadece ulaştırma Bakanlığı yaptı. 3 dönem kuralına takılacak olmasından ötürü zaten milletvekilliğinin sonuna geliyordu ve yatırım yapılacağı izlenimi verilerek İzmiri almayı denemek için aday gösterildi. CHP'de zaten 3 dönem kuralı filan da yok ve muharrem ince de sürekli aday olup kurultayda kaybediyor... kemal kılıçdaroğlu da ihtimal o ki sen benim koltuğuna musallat olacağına gel bakalım buraya cumhurbaşkanlığına adaylığını koy dedi :)

• Tabiiki güçsüz bir aday. Ancak HDP'yi yanına alarak ancak Erdoğan'ın aldığı oyların 1/3 ini alabilir. Başkada bir halt olmaz. :) Kılıçdaroğlu neden aday olmadı ya koltuk sevdası mı dersiniz?

2|1
    5|8
    • Ikinci turdan kastım tam olarak bu aslında. Lakin siyaset olaylarına fazla giremiyorum sosyal medyada 😊

• 2. tura kalsa dahi bir sonuç elde edilemez. Sen inanıyor musun buna :) hemde Tayyibin şu sıralar en popüler hali iken. Kılıçdaroğlu’nun işine gelecek bir aday. Seçim kaybedilince en has rakibi olan İnce'nin tamamen siyasetle bağlantısı kopacak. Koltuk sevdalısı hala devam edecek. Adam konuşmayı dahi bilmiyor. Sadece yalan söylemeyi iyi beceriyor. Yalanları ortaya çıkınca da kabuğuna çekiliyor. Geriliyorum o adamı görünce.

• Adam CHP başkanı olmak için 2 kere aday oldu ve kendi partisinin kurultay delegeleri "yok kardeşim sen bu partiyi Kemal Kılıçdaroğlu'ndan daha iyi yönetemezsin" deyip Kılıçdaroğlunu tekrar seçti... Kendi parti delegelerini bile ikna edip parti başkanı olamayan adam 4 partinin seçmenini memnun edip kayıpsız hepsinin oyunu alacak ve sonra da 2. turda HDP seçmenini kendisini desteklemek için sandığa çekecek... pek inandırıcı gelmedi bana

1|1
    0|6
    • Delegeler her parti başkanı değiştiğinde kendi adamları oluyor ne yazık ki. O yüzdende seçimde Kemal Kılıçdaroğlu seçiliyor. Başka CHP den çıkacak kim vardı ki tabiki ince çıkacak

• @ganjmaila valla yalan söylemeye de utanmıyorsun... ya da ne dediğini de bilmiyorsun... ben sana saf demeden önceki mesajına bak önce... sözlerine bu yalanla başladığın için belli ki geri kalanda da belli ki öğrenmen gerekenleri öğrenmeden yazdığın şeyler... dolayısıyla okumaya gerek duymadım

• Vereceğin cevap kalmayınca böyle olur zaten. Okumayın öğrenmeyin zaten boşverin sizin öğrenecek bişeyiniz yok NATO mermer NATO kafa

• Genel baskanliga layik gormedikleri adami cumhurbaskanligi icin cikardilar. Ne kadar da samimi 😏

1|3
    1|3
  • Ben muharrem incenin yerimden olayım ilk isim kılıçdaroğlunun ıstıfa etmesini sağlamak olurdu vatana ve millete yapabileceği en hayırlı şey bu

1|1
    1|4
  • Tanımıyorum merale vercem oyu rte titreten bir tek o var

0|0
    0|0
  • Chp ilk defa doğru bir karar verdi bence.

2|8
    3|1
  • İyi ve hayırlı olmasını diliyorum.

1|5
    0|1
  • Sonunda doğru bir karar verildi.😎

1|6
    2|1
  • Gerçekten iyi bir aday oldu.

1|2
    1|0
  • Iyi bir tercih olduğunu düşünüyorum.

1|5
    1|1
  • Fena değil gideri var😀

0|5
    1|1
  • Güçlü bir aday değil yatar o iş

4|1
    2|4
  • seviyoruz İnce'yi :)

1|3
    1|2
  • Bir Ekmeleddin vakası daha..

1|1
    2|7
  • Iyi bir secim

1|4
    2|0
  • Hayırlı olsun

2|2
    1|1
  • Muharrem ince bey beni ilgilendirmiyor

1|1
    1|2
  • Ondan bir ... Olmaz.

1|1
    2|7
    • Beyoğlu belediye başkanı adayıyken seçimi kaybeden Erdoğan bugün cumhurbaşkanı, ondan da bir... olmazdı, ama... olmayı başardı.

• Tamam söyleyim ben hemen yapılsın

• Durum düşündüğünden ciddi. Bu paraları senden benden çaldı.

Türkiye'nin lehine olan hiç bir şey Erdoğan'ın lehine değil. Bağımsız yargı, özgür basın, adalet, bunların hepsinden korkuyor.

Bağımsız yargı demek, ilk olarak Erdoğan'ın yargılanması demek.

Bütün bunları "ne güzel özgürlük lay lay lom" diye görme. Erdoğan'ın beslediği sermaye bile parasını yurt dışına kaçırmaya başladı. Türkiye'de mülkiyet güvenliği yok. Şirketine istedikleri zaman el koyabilirler.

Hiç bir salak da böyle bir ortamda Türkiye'ye yatırım yapmaz.

Bu adam Türkiye için saatli bomba gibi.

• İlgilenmiyorum

0|1
    2|1
  • Kızlar Devam
    7

Erkekler Ne Diyor 71

• Chp nin genel başkanlığına Muharrem İnce, İlhan Kesici veya Yılmaz Büyükerşen falan getirilmeli. Kılıçdaroğlu o koltuğa yapıştı, bırakmıyor. Halk Kılıçdaroğluyu istemiyor ki. Şu an Muharrem İnce Chp adayı olduğuna göre, CHP nin başına da İlhan Kesici falan getirilmeli. Kılıçdaoğlu siyasetle ilgilenmemesi gereken bir kişi. Bu alanda başarılı değil.

1|0
    0|0
  • Kilicdaroglunun muharrem inceden, muharrem incenin de kilicdaroglundan kurtulma taktigidir bu. Cumhurbaskani adayi oldugu icin muharrem incenin vekilligi dustu. Kaybederse mecliste ve chp de yer almicak milletvekili olarak. Ama muharrem ince kilicdaroglundan cok oy alirsa kilicdaroglu gider. daha kimse tutamaz onu orda

0|1
    0|1
  • Röportajlarını ve konuşmalarını dinledim. Adaylar içerisinde en gerçekçi ve mantıklı konuşmayı yapanın İnce olduğunu düşünüyorum. Türkiye'nin şu anki her anlamda içler acısı olan haline gerçekçi çözümler sunuyor. Böyle bir aday uzun süredir çıkmamıştı. Mükemmel mi? Tabi ki değil, zaten kimse mükemmel değil. Ama en iyisi o şu anda. Tabi ikinci tura malum harici kim kalırsa kesinlikle ama kesinlikle o olmalı.

0|0
    0|0
  • muthis bir vekil dogru bir aday namuslu dürüst calıskan hitap gücü kuvvetli ve akılli bir aday. fakat akepelileri anlatamadim bu kadar rahatsiz olmalari sacma :) sonucda istedikleri kisiye oy verebilirler.

0|0
    0|1
  • Kazanan Türikiye olacak. Muharrem İnce bu işi başarır. Yalovada gördük belediye seçimlerinde yaptıklarını. Lafını esirgemeyen, halkçı, dobra, fikir üreten ve insanların gönül teline dokunabilen bir isim. Ülkemize hayırlı olsun...

0|0
    2|0
  • CHP kendi topuğuna sıkıyor

Madem Cumhurbaşkanlığına aday gösterilecek bir adam, neden partisinin Genel Başkanı değil.

Ha, Sn. Kılıçdaroğlu'ndan iyidir, o konuda hemfikirim

0|1
    0|0
  • İnternet'te halkı CHP'ye karşı bileyen, Atatürk'e ve CHP seçmenine kendi aralarında küfürler yağdıran AKParti propaganda gruplarında şimdi de şu ucuz propaganda yapılıyor: Kılıçdaroğlu, İnce'yi ortadan kaldırmak için onu aday gösterdi.

Başkanlık seçimi ikinci tura kalacak. Bu Erdoğan'ın elini daha da zayıflatacak.

0|0
    0|0
  • daha 1 ay evvel genel baskaninin rakibi olan acik acik ona yetersiz olsugunu soyleyen genel kurul toplantisinda kilicdarogluna soylemedigini birakmadigi ve gercekleri soyledigi halde yinede chp genel baskan olaran inceyi degil inceden daha yetersiz olan kilicdaroglunu sectiyse chpnin bile kendi basinda gormek istemedigi secemedigi bir adam nasil cumhurbaskani olsun

0|0
    0|0
  • Yorumlara bakıyorumda çoğu AKP destekçisi nedense kadın oluyor :D Bunlara bakınca diyorum içimden, ''bencede şu ülkeye şeriat gelsinde bunlarda layık oldukları gibi yerlerde inek gibi sürünsünler'' Doların 5 TL Euronun ise 4 TL olduğu bu ülkede hala daha mevcut iktidarı savunan varsa s. ktirsin gitsin. Onlar gitmeyecekse eğer, merak etmesinler Muharrem İnce veya Meral Akşener geldiği zaman s. ktiri zaten yiyecekler bu ülkeden.

1|0
    0|0
    • Bu çok yanlış bir yaklaşım ne CHPlisini ne AKPlisini ne MHPlisini bir Allah ın kulu s. edemez hodri meydan bu ülke hepimizin herkes özgür diyorsanız buna katlanacaksiniz seve seve

• Sayın İnce malesef kurban edildi zannediyorum ki farkında değil. Kılıçdaroğlu en büyük rakibini kendisinden beklenmiyecek zekice bir fikirle saf dışı bıraktı çünkü İnce` nin kazanamayacağı bariz belli. Kendisinin görüşlerini tasvip etmemek ile beraber CHP içerisin de başarılı bulduğum bir siyasetçidir , ama Sayın Erdoğan`ı devirebilir mi? Bence çok çok zor...

0|0
    0|2
  • Beklenen adaydı. Adam gibi adam oldu her zaman. Bizim millet sokak ağzıyla konuşan kabadayı tipleri sever. Adamda hem o var. Hemde diplomalı, akıllı, gerektiğinde kendi partisini bile yerin dibine sokan bir kişi. Gençleri çok düşünen biri. Eğer chp ondan başka bir aday gösterseydi oyumu Akşener'e atacaktım. Umarım tüm hilelere rağmen İnce cumhurbaşkanı olur.

0|0
    1|0
  • Guclu bir aday degil ozellikle secildi iyi parti ile her kadar gorunurde ittifak olmasada onlarin oylarinin bolunmemesini saglayacak bir aday mukemmel secim.

1|0
    0|0
  • Daha Kemal Beyi deviremeyen, Tayyip Beyi nasıl devirecek?
    Kemal Bey parti içi rakibini listeden kaldırmak için güzel hamle yaptı. Muharrem Beyi akıllı biri sanırdım da, değilmiş.

0|0
    0|2
    • Erdoğan'ı Muharrem İnce değil, bu halk indirecek.

• @siccil Bence kendisi olmayarak zaten CHP camiasına en doğru şeyi yaptı, 8-9 kere seçim kaybetti ve bu sebepten dolayı CHP kesiminden tepki çektiğinide biliyor fakat koltukta tatlı geliyor orası kesin. Muharrem İnce CHP liler tarafından sevilen bir aday, burdaki amaç hem İyi Partiye giden CHP oylarını almak hemde ateşli bir aday çıkarmak hepsi budur.

• @_İzmirliEfe35_ o zaman CHP tabanı koltuğu meşgul eden bir genel başkana neden oy verirki.

• Chp de en sevdigim adam bir tek bu sanirim dogru secim ama stratejik olarak secilmis bir aday keske kazanabilse ama yine oyunlar donecegi icin secimin yapilmasina bile gerek yok aslin da 500 milyon cope gitti.

0|0
    0|0
  • Rakip olabilecek biri görünmüyordu zaten. Kılıçtaroğlu kendine rakip olandan kurtulmayı başardı sadece

1|1
    0|2
  • Şahsım adına , iyi tercih olduğunu düşünüyorum. Öte yandan KK nın onu partide rakip olarak gördüğü ve seçilememesi durumunda ekarte edeceği kanaatindeyim.
    Hayırlı olsun.

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun chp ye. KK kendisine muhalif olan bir kişinin ayağını kaydırdı artık chp de başka rakibi kalmadı. koltuk sevdasına chp nin iktidar olma amacınıda kaybetti.

0|0
    0|2
  • Cesaret cesaret daha fazla cesaret adam gibi adamdır Muharrem İnce

0|1
    0|0
  • Kemal Kılıçdaroğlu'nun Muharrem İnce'yi saf dışı etmek için yapmadığı kalmadı. Yine bir oyun yine kılıçdaroğlu adamın hayatı üçkağıt

0|1
    0|2
  • Kendi kurultayında seçilmemiş aday. Kemik oyunu alır
    %22 gider evine yatar.
    Götü yiyorsa K. K kendisi koysaymış

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    51
Yükleniyor...