SAKAL MESELESİ?

therock02
Arkadaşlar 18 yaşındayım. Yüzüm küçük ve minyon tipli duruyorum görseniz 14-15 falan dersiniz belki. Bıyıklarım ilk defa 14 yaşında çıkmaya başladı , simitçi bıyığı diyeceğiniz türden. Annem kesme küçük adam gibi durursun demişti xd Başta sararttım ama kıl rengim siyah olduğundan tahmin edeceğiniz üzere mal gibi oldu. Sonunda dayanamayıp makine ile kestim ve her şey eskisi gibi oldu babyface halime geri dönmüştüm. Derken yaş 16 oldu ve yavaş yavaş sakallarım çıkmaya başladı. Aynı bıyıklarım gibi onu da makine ile almaya karar verdim fakat bıyıklarımdaki kadar pürüzsüz bir görüntü yoktu. Hem sertti hem tam almamıştı hem de 3 güne kalmadan yeniden başını göstermeye başladı. Bunun üzerine kılların da ince ve seyrek olmasından anneme ağdayla aldırmaya başladım. Çok bir acısı yoktu. 17 nin ortalarına doğru bi ağda bi ip 2-3 haftada bir aldırıyordum fakat eskisi kadar rahat geçmemeye başladı bu kıl alma işleri. Bazı bölgelerde kıllar sertleşmişti ve rengi koyulaşmıştı. Artık süreyi uzattım 5-6 haftada bir alıyorum fakat sakallı olduğum süreçte de kendimi çirkin hissediyorum. Anestol pomad sürüp epilatör ile almayı denedim birkaç hafta ama azıcık bile uyuşmadı yüzümde yine aynı acıyı hissettim. Şimdi gelelim size soracaklarıma
1. si seneye belki iğneli epilasyon yaptırırım diye düşünüyorum fakat genel olarak sakal erkeğin makyajıdır gibi bir algı var biliyorsunuz. Ayrıca bildiğim kadarıyla çoğu kadın sakallı erkeklerden hoşlanıyor. Ben bana yakışmadığını düşünüyorum fakat bundan bi 5 sene sonra pişman olur muyum diye de düşünmedim değil veya bu durumun dezavantajları olur mu? 2. si şimdilik ne olursa olsun jilet veya makine kullanmayı planlamıyorum. Tavsiye edeceğiniz daha az acılı yine kılı kökten almalı bir yöntem veya kılı inceltmeme ve daha geç çıkmasına yardımcı olan bir fikriniz var mı son olarak benim gibi sakal sevmeyen hemcins arkadaşlar var mı. Bi garip hissediyorum sanki tek memnuniyetsiz benmişim gibi. gay felan değilim gayet kadınlardan hoşlanıyorum. yani amaç onlara ve kendime iyi görünmek bu da ek nottu. yanıtlarınızı bekliyorum
SAKAL MESELESİ?
4
3
Görüşünü yaz