Vücut Kıllarından Kurtulma Konusunda Zahmetsiz Yöntemler

Lastiktokalı

Vücut temizliği denince akla ilk gelenlerden birisi vücuttaki tüylerdir. Onlardan kurtulmak için uzun yıllardır uğraş veriyorsun, değil mi? Bazen çok övülen acılı yöntemler ile canını yakarak bazen de yeni ve acısız yöntemlere başvurarak kıllardan kurtulmaya çalıştın. Aslında ağda gibi acılı yöntemleri kullanmak kendine eziyet etmekten başka bir şey değil. Ben de tüylerden kurtulma macerasına ağda gibi yöntemlerle başlamıştım. Fakat daha sonra acısız yöntemleri keşfedip onlardan vazgeçemez oldum. Bu harika yöntemlerden şimdi sana da bahsedeceğim. Acılı ve zahmetli yöntemlere elveda demeye hazır mısın?

Tüylerden kurtulmak için Rus merhemi işe yarar mı?

Vücut Kıllarından Kurtulma Konusunda Zahmetsiz Yöntemler

Acısız tüy alma yöntemlerinden biri de Rus merhemi kullanmak. Rus merhemi, doğal içerikli ve zararsız bir tüy dökücü. Cildini tahriş etmez. Düzenli olarak kullanıldığında tüylerini seyreltir. Fakat burada dikkat etmen gereken bir durum var. Bu yöntem, güçlü ve sert kıl köklerinde pek başarı sağlamıyor. Yalnızca kısa ve ince tüylerini almana yardımcı oluyor. Uygulanışı ise şu şekilde:

 • Tüylerinden kurtulmak istediğin bölgeye merhemden ince bir tabaka alarak sür.
 • Merhemi iyice yay.
 • Birkaç dakika beklet.
 • Daha sonra su ile durulayabilirsin veya bir mendil yardımıyla cildini merhemden arındırabilirsin.

Bu yöntem, herkeste kesin sonuç sağlamıyor ve uygulandığında tüylerden tamamen arındırmıyor. Bu nedenle de acelen olduğunda ve tüylerinin tamamının gitmiş olması gerektiği hallerde yetersiz kalabiliyor.

Kaş alma makinesi ile tüy temizliği

Vücut Kıllarından Kurtulma Konusunda Zahmetsiz Yöntemler

Bu makine, uygulandığı bölgedeki tüylerin boyunu eşit olarak kısaltır. Tüyleri kökten çekmediği için tamamen acısız bir yöntemdir. Koltuk altı gibi bölgelerinde de kullanabilirsin. Fakat bu yöntemin büyük bir dezavantajı var. Ne kadar kısaltsan da kıl kökleri küçük noktalar halinde görünüyor. Hiçbir zaman pürüzsüz bir sonuca ulaştırmıyor.

Tüy azaltıcı krem kullanmak etkili bir yöntem mi?

Vücut Kıllarından Kurtulma Konusunda Zahmetsiz Yöntemler

Bu yöntem ile tüy temizliği yapıldığında kıllar belirgin şekilde azalır. Fakat tüy azaltıcı krem kullananlar, bu yöntemin sadece kullanıldığı dönemde işe yaradığını gözlemleyebilir. Ne yazık ki bu da kalıcı bir çözüm değil. Kullanmayı bıraktığın anda vücut kılların tekrar eski haline dönebilir.

Acısız, zahmetsiz ve pürüzsüz sonuç için tıraş bıçağı kullan

Vücut Kıllarından Kurtulma Konusunda Zahmetsiz Yöntemler

İşte benim vazgeçilmezim! Tıraş bıçağının avantajlarını anlattığımda sen de ona bayılacaksın. Yıllarca ağda gibi acılı yöntemlerin çilesini çektin, hep daha iyi bir yöntem aradın. Fakat arayışların burada sona erecek. Ben yıllardır tıraş bıçağının rahatlığını yaşıyorum. O kadar zahmetsiz ki. Çok kısa sürede tüm kıllardan kurtulmayı sağlıyor. Hiç acıtmaması da cabası. Kadınlar için tıraş bıçağı kullanmak gerçekten de en kolay yöntem. Tüyler daha kısa sürede çıkıyor olabilir fakat acısız bir yöntem olması tıraş bıçağını çok daha öne çıkarıyor. Ayrıca onunla ilgili bir yanlış bilgiyi düzeltmem gerekli. Bilim insanlarının araştırmalarına göre tıraş bıçağı, sanılanın aksine tüylerini kalınlaştırmaz. Tüylerinin kalınlığı veya inceliği aslında genetik bir durum. Bu nedenle tıraş bıçağını kullanırken için rahat olsun. Yazın ayda bir ağda gününü beklemektense istediğin her an tıraş bıçağı ile tüylerinden kurtulabilirsin. Sen de tıraş bıçağı mucizesi ile acısız ve zahmetsiz güzelliğe ulaş!

Vücut Kıllarından Kurtulma Konusunda Zahmetsiz Yöntemler

Peki hangi tıraş bıçağını kullanmalısın? Hangisi daha etkili ve pürüzsüz sonuç verir? Bu soruların cevabı bende! Senin için mükemmel bir tavsiyem var. Beni tüylerden kurtaran yıllardır Gillette ürünleri oldu. Sıradan tıraş bıçaklarını da denedim fakat onları kullanırken küçük kesiklerle karşılaşman çok olası bir durum. Pürüzsüz bir sonuç vermeyip cildimi tahriş etmesi de beni onlardan uzaklaştırdı. Fakat Gillette Venus Swirl çok güvenli bir kullanım sağlıyor. Hiçbir şekilde cildi tahriş etmiyor ve kesmiyor. Ve müthiş bir pürüzsüzlük sağlıyor. Oynar başlığı ile de vücut kıvrımlarına ulaşabiliyor. En kısa tüyleri bile alıyor. Ben gerçekten çok memnunum, sana da öneriyorum. Tıraş bıçağını kolaylıkla kullanman için de birkaç tüyom var. Tıraş bıçağını işte şu şekilde kullanabilirsin:

 • İlk başta tüylerini temizleyeceğin bölgeyi su ile ıslatman gerek.
 • Kolay bir uygulama için duş jeli veya sabun ile cildini köpürtebilirsin.
 • Son olarak tüylerin çıkış yönünün tersine doğru tıraş bıçağını hareket ettirerek tüylerini temizle.

Tüylerden kurtulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Peki sen bu yöntemlerden hangilerini denedin? Senin beğenerek kullandığın tüy alma yöntemleri neler?

Vücut Kıllarından Kurtulma Konusunda Zahmetsiz Yöntemler
11
2
Görüşünü yaz
11Kız Görüşü
2Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Bombolokok

  Sonra ertesi gün uyan ve bütün tüyler geri dönmüş 😀 acelen varsa bişey diyemem de yoksa üç hafta rahat etmek için ağda, kurtulmak için de lazer en mantıklısı.

  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Mavis2409

  Zahmetsiz şeyi yok bunun. Zahmetsiz kremler bilmemne kullanınca da oluyorsun orangutan bir süre sonra. Asıl sonra gör sen zahmeti. En güzeli lak çak al 😂😂😂

  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

92
 • Gizli Üye

  Jilet
  Agda

  Yorumla
 • Berna_Ulu

  Rus merhemi hiç işe yaramıyor

  Yorumla
 • WʜᴏCᴀʀᴇs

  Lazerin en başarılı olduğunu düşünüyorum bu konuda.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Aytac_02

  Lazer epilyasyonu
  Evet ilk başlarda canın acır ama değicek emin ol
  Ben artık 1yılır gidiyorum cidden çox çox rahatladım

  Yorumla
 • Gizli Üye

  En iyisi traş bıçaği

  Yorumla
 • 123almina123

  Klasik ağda

  Yorumla
 • NéoKorítsiNeráidon

  En iyisi tamamen yok olmaları.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • DımtısDabadum

  Klasik ağda

  Yorumla
 • Lazer kesinlikle iyi ki icat olmuş

  Yorumla
 • mert5334

  Lazer

  Yorumla
 • everkeğii

  İyi reklam yapmışsın

  Yorumla
YÜKLENİYOR...