Kaş Alma Makinesi ile Aramda Geçen Her Şeyi Açıklıyorum!

ÇıtırÇitos

Haftalardır arkadaşlarımla kıl, tüy muhabbeti yapıyoruz. Malum koronavirüs yüzünden kuaföre falan gidemez olduk. O yüzden saçlar, kaşlar, kıllar coştukça coştu. Gerçi benim derdim yok çok fazla. Çünkü ben vücut tüylerimi de kendim alıyorum, kaşlarımı da. Benim sadece şöyle okkalı bir saç kesimine ihtiyacım var şu an ama o başka yazının konusu.

Kaş Alma Makinesi ile Aramda Geçen Her Şeyi Açıklıyorum!

Biz bugün senle evde kaş alma meselesi hakkında görüşelim istiyorum. Çünkü bence her kadın gerektiğinde kendi işini kendi görebilmeli. Yani en azından kuaföre gitme şansımızın olmadığı zamanlarda daha bakımlı ve düzgün görünmek için işin inceliklerini bilmemiz lazım. Dediğim gibi ben kaşlarımı kendim alıyorum. Hem de uzun zamandır bu şekilde devam ediyorum. Bu yolda ilerlerken bir sürü deneme de yaptım. Ağda, ip ve hatta bir keresinde tıraş bıçağı bile kullandım kaşlarımı alırken. Son zamanlarda da bu kaş alma makinelerini denedim. Tecrübelerimi seninle paylaşmak için de buraya geldim. Hazırsan başlayalım!

Kaş alma makinesi mi, tüy kısaltma makinesi mi?

Kaş Alma Makinesi ile Aramda Geçen Her Şeyi Açıklıyorum!

Önce malzemelerimizi yakından tanıyalım. Sonra da nasıl kullanıldığından bahsedelim istiyorum.

 • Şimdi bu kaş alma makineleriyle ilgili bir kafa karışıklığı var bence. Bu makineler, ilk etapta kaş epilasyonu için zannediliyor. Aslında durum öyle değil. Çünkü bahsettiğimiz bu makineler kaşları kökünden almıyor, kısaltıyor. Ama köke yakın bir noktadan kısalttığı için öyle makasla kesmiş gibi durmuyor. Yani bu olayı vücut tüylerini alırken tıraş bıçağı kullanmak gibi düşünebilirsin.
 • Benim burada bahsettiğim makineler böyle kalemi andıran ve pille çalışan küçük aletler. Bilindiği gibi ortası yay şeklinde olan kaş alma ürünleri de var. Ama onlar makine değil de aparat, kaş alma yayı gibi isimlerle adlandırılıyor.

Bu küçük kıl alma makinesi nasıl çalışıyor?

Kaş Alma Makinesi ile Aramda Geçen Her Şeyi Açıklıyorum!

Azıcık bahsettim ama biraz daha detaya girelim.

 • Bu küçük makinelerin kaleme benzer bir formları var ve çoğu pille çalışıyor. Birkaç şarjlı model de var.
 • Piyasada çok çeşitli markalar var. Seçim yapmak tamamen sana kalmış. Hangisini daha rahat kullanacaksan onu almalısın. Çünkü prensipte hepsi birbirinin aynısı. Önemli olan senin elinde rahat tutabilmen ve kolaylıkla kullanabilmen.
 • Kaş alma makinelerinin farklı başlıkları oluyor. Kaş kesimi öncesinde düzeltmek için tarak, farklı boylarda kesimler için birkaç çeşit bıçak gibi. Sen o an hangisine ihtiyacın varsa onu takıyorsun sonra da istediğin zaman değiştiriyorsun.
 • Bu makinelerin olayı tüyleri olabilecek en uygun yerden kesmek. Bıçaklar ince deri tabakasının altına ulaşabiliyor. Böylece kıl köküne yakın bir yerden kesiyor. Bu sayede biz de kaşları aldıktan sonraki günlerde pürüzsüzlük hissinin tadını çıkarabiliyoruz.
 • Bıçaklar derken gözünü korkutmasın. Teni kesen bir şey değil. Kaş kesmek için tasarlanmış başlıklar gibi düşün.
 • İşin bittiğinde de aletin kullanım şekline göre temizliğini yapıyorsun. Kimisi yıkanarak temizleniyor, kimisi fırçasıyla.

Peki, nasıl kullanıyoruz?

Kaş Alma Makinesi ile Aramda Geçen Her Şeyi Açıklıyorum!

Kaş alma makinelerinin kullanımı gerçekten çok kolay. Ben şimdi sana kendi izlediğim yolları tek tek anlatacağım. Sen de göreceksin.

 • Önce yüzünü ılık suyla güzelce yıka ve makyaj, losyon gibi ürünleri cildinden temizle.
 • Sonra kaş kontürünü belirle. Her zamanki şekli mi olsun ya da yeni bir şeyler mi denemek istiyorsun, ona karar ver. Bu aşamada kendini daha rahat hissetmek istiyorsan bir göz kalemiyle istediğin şekli kaşlarına çizebilirsin. Kaş inceltme işlerine gireceksen istediğin şekli renkli bir farla belirginleştirebilirsin. Böylece nereleri alıp nereleri almayacağını daha iyi anlarsın.
 • Kaşları almaya başlamadan önce fırça başlığını tak ve güzelce tara. Böylece kaşların uzunluklarını daha rahat görebilirsin.
 • Uygun başlıklardan birini tak ve kaşlarını yavaşça kısaltmaya başla. Belirlediğin kontürü korumaya özen göster.
 • Son aşamada kaş alma başlığını tak ve göz kapağının üstünde, kaş çizgisinin etrafında ve iki kaş ortasındaki tüyleri yavaş yavaş temizle.
 • İşin bittiğinde yüzünü yeniden yıka, şöyle bir kaşlarına bak. Eğer istediğin gibi olduysa makinenin içindeki kılları güzelce temizle. Cildine de biraz nemlendirici sür. Bitti, gitti!
Kaş Alma Makinesi ile Aramda Geçen Her Şeyi Açıklıyorum!

Bence artık sen de evde kaşlarına istediğin şekli verebilirsin. Böylece kimseye ihtiyaç duymadan güzel ve bakımlı kalabilirsin. Kaş alma makinesiyle ilgili tecrübe ve fikirlerini benimle paylaşmayı unutma! Görüşürüz!

Kaş Alma Makinesi ile Aramda Geçen Her Şeyi Açıklıyorum!
6
2
Görüşünü yaz
Kapat

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • mervee9833
  Kökünden almıyor dediği için asla kullanmam. Kıl tüy konusunda çok uğraşım var. Çok hızlı uzuyor. Kökten almazsa her gün uğraşırım. Sormayı düşünüp sormadığım sıkıntım koltuk altımı aldıktan üç gün sonra tekrar alabilecek boya geliyor. Millet aylarca almadan huzurla geziyor, ben sabahında almadıysam acaba koltuk altımı görüp iğrenirler mi diye kollarımı açamıyorum. Bu üç gün konusu da en son yaşadığım. Yavaş uzasın diye limon sürdüğümdeydi. Tşört giyeceksem her an koltuk altımı kontrol etmekten sıkıldım
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

52
 • Gizli Üye
  Kaş şeklimi bozmayayım diye uzaktan uzaktan almaya çalışırken artık kalın kaşlara sahibim beni ancak bir kuaför paklar 🤪🤪
 • BenSedanızzz
  Bende hormonsuzum felan hiç. Sorunum öyle çıkmıyor 😂😂
 • Ben kaş yapımı bozma korkusuyla alamıyorum malesef.
 • sezon66
  Okumadim
 • EgoistischesMädchen
  Ben kendim alıyorum
 • tatlicocuQum
  Korona sayesinde yeteneksiz karşı cinslerrim milli piyango M si kaşları ile geziyor ne tatlı ve doğal 😊
 • Gizli Üye
  Kaş almanın da makinesi olduğunu ilk defa duyuyorum.
YÜKLENİYOR...