Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma Rehberi!

AwfulGirl

İstenmeyen tüyler kadınların en büyük sorunlarından biridir. Senin de "Bu tüylerden bıktım artık" dediğini duyar gibiyim. Sürekli olarak uzayan, kalınlaşan kıl kökleri, yaz aylarının gelmesiyle hepimizin korkulu rüyası olmayı başardı. Artık, sıcak bir yaz gününde dolabındaki etek ve elbiselere üzülerek bakmak zorunda değilsin. Senin için bulduğum, istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemiyle rahat bir nefes alacaksın. Etkili ve doğal bir yöntem olan ponza taşını kullanarak dolabında sakladığın elbiseleri çıkarma vakti geldi!

Ponza taşı nedir?

Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma Rehberi!

Ponza taşının faydaları sadece acısız epilasyonla sınırlı kalmıyor. Ben de her derde deva olan ponza taşı nedir diyerek senin için araştırdım! Peki ponza taşı ne işe yarar?

Ponza taşı, lav ve suyun birbirine karışmasıyla meydana gelir. Volkanik kabarcıklarla dolu olan köpüklü lav, suyla temas ettiğinde hızlıca soğumaya başlar. Lav basınç yemeye başlayınca taş üzerindeki delikler büyür, kabarcıklar çökmeye başlamadan kayalaşmaya başlar. Sonucunda ponza taşı ortaya çıkar. Farklı alanlarda kullanılan ponza taşının faydaları çok fazladır.

Ponza taşının faydaları

Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma Rehberi!

l Acısız epilasyon ile tüylerden nasıl kurtulurum derdine çare bulur. Haliyle, doğal yöntemlerle tüylerden kurtulma denilince akla ponza taşı geliyor.

 • Aşındırıcı bir taş olduğu için ayak bakımında kullanılır.
 • Topuk sertleşmesine ve nasırlara iyi gelir.
 • Tüylenmiş kıyafetleri temizlemeye yardımcı olur. Tüylenen kıyafetlerinin üzerinden ponza taşıyla geçersen kıyafetlerin yeni gibi olacaktır.
 • Islak ve esnek yumuşak ponza taşı tercih ederek evindeki fırın ve ocakları temizleyebilirsin.
 • Ponza taşını klozetteki kir ve birikintiler için kullanabilirsin. Hafifçe fırçalaman banyodaki alanları temizlemene yardımcı olur.
 • Ponza taşı toprağın suya tutunmasına yardımcı olur. Gözenekli yapıya sahip ponza taşı, bitkiler için gerekli olan besinleri bünyesinde tutarak bitkinin sağlıklı büyümesini sağlar.
 • Cildindeki ölü deriyi arındırmak için ponza taşı kullanabilirsin.

Ponza taşı ile "tüylerden nasıl kurtulurum" derdine son!

Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma Rehberi!

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve doğal yöntemi olan ponza taşının faydaları saymakla bitmiyor. Ponza taşı sayesinde artık senin de ipek gibi bir cildin olabilir. Tüy azaltıcı yöntemler denilince ilk akla gelen ponza taşı, acısız şekilde tüylerinden kurtulmanı sağlar. Üstelik kullanımı da çok kolay!

Doğal yöntemlerle tüylerden kurtulma reçetesi:

Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma Rehberi!

Ponza taşıAcılı yöntemlerden bıktıysan ve farklı bir yöntem denemek istiyorsan senden denediğin tüm yöntemleri unutmanı isteyeceğim. Çünkü doğal yöntemlerle tüylerden kurtulma için ponza taşı çok önemli bir yere sahiptir. Aktarlardan kolaylıkla bulabileceğin ponza taşı, kadınların tüy sorunlarına çare buluyor.

İhtiyacın olan malzemeler:

 • Bir adet yuvarlak kesimli ponza taşı
 • Sabun
 • Su

Artık kolaylıkla sağlayabileceğin malzemelerle istenmeyen tüylerden nasıl kurtulurum derdine son verebilirsin.

Uygulanışı: Rahatsızlık duyduğun bölgedeki istenmeyen tüylerine çok pratik bir şekilde uygulayabilirsin.

 • 1. uygulama: Uygulamak istediğin bölgeyi sabun ve ılık suyla iyice temizleyerek durula. Kılların çıkış yönünün tam tersine denk gelecek şekilde ponza taşıyla masaj yap. Dikey hareketlerle süren masaja 5 dakika kadar devam etmelisin. 20 gün boyunca her gün aynı bölgeye uygulama yap.
 • 2. uygulama: Uygulamak istediğin bölgeyi 5 dakika kadar ılık suda beklet. Bölgeyi sabun yardımıyla temizle. Ponza taşını alarak küçük dairesel hareketlerle tüylerden kurtulmak istediğin bölgeye 2-3 dakika kadar masaj yap. Bunu yaparken dikkatli ve yavaş olmaya mutlaka özen göster. Çıkıntılı bir yüzeye sahip olan ponza taşı cildine zarar verebilir. Bir ay boyunca uygulama yaptığında ponza taşının faydaları istenmeyen tüylerinde etkisini gösterecektir.

Ferah ve temiz hissettiren ponza taşı ile acısız bir şekilde istenmeyen tüylerinden kurtulabilirsin.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok tüy azaltıcı yöntem kullanmış olabilirsin. Can yakmayan acısız yöntemleri kullanmayı tercih ediyorsan tıraş bıçağı kullanmak her zaman kurtarıcındır. Ancak kalitesiz tıraş bıçağı kıl köklerini güçlendirerek yayılmalarına yol açabilir. Doğru ve kaliteli bir tıraş bıçağı kullanmak, istenmeyen tüylerin azalmasına yardımcı olur. Bunun için Gillette Venus Breeze kullanmanı öneririm. Gillette Venus cildine mükemmel pürüzsüzlük sağlar. Bence hem ponza taşına hem de diğer yöntemlere kıyasla çok daha kullanışlı!

Ben istenmeyen tüylere acısız ve kesin çözüm sunan ponza taşını çok beğendim. Senin farklı tecrübelerin varsa yorumlara yazmayı unutma!

Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma Rehberi!
9 Görüş