PÜRÜZSÜZ GERÇEKLER

Gillette

Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma Rehberi!

AwfulGirl

İstenmeyen tüyler kadınların en büyük sorunlarından biridir. Senin de "Bu tüylerden bıktım artık" dediğini duyar gibiyim. Sürekli olarak uzayan, kalınlaşan kıl kökleri, yaz aylarının gelmesiyle hepimizin korkulu rüyası olmayı başardı. Artık, sıcak bir yaz gününde dolabındaki etek ve elbiselere üzülerek bakmak zorunda değilsin. Senin için bulduğum, istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemiyle rahat bir nefes alacaksın. Etkili ve doğal bir yöntem olan ponza taşını kullanarak dolabında sakladığın elbiseleri çıkarma vakti geldi!

Ponza taşı nedir?

Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma Rehberi!

Ponza taşının faydaları sadece acısız epilasyonla sınırlı kalmıyor. Ben de her derde deva olan ponza taşı nedir diyerek senin için araştırdım! Peki ponza taşı ne işe yarar?

Ponza taşı, lav ve suyun birbirine karışmasıyla meydana gelir. Volkanik kabarcıklarla dolu olan köpüklü lav, suyla temas ettiğinde hızlıca soğumaya başlar. Lav basınç yemeye başlayınca taş üzerindeki delikler büyür, kabarcıklar çökmeye başlamadan kayalaşmaya başlar. Sonucunda ponza taşı ortaya çıkar. Farklı alanlarda kullanılan ponza taşının faydaları çok fazladır.

Ponza taşının faydaları

Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma Rehberi!

l Acısız epilasyon ile tüylerden nasıl kurtulurum derdine çare bulur. Haliyle, doğal yöntemlerle tüylerden kurtulma denilince akla ponza taşı geliyor.

 • Aşındırıcı bir taş olduğu için ayak bakımında kullanılır.
 • Topuk sertleşmesine ve nasırlara iyi gelir.
 • Tüylenmiş kıyafetleri temizlemeye yardımcı olur. Tüylenen kıyafetlerinin üzerinden ponza taşıyla geçersen kıyafetlerin yeni gibi olacaktır.
 • Islak ve esnek yumuşak ponza taşı tercih ederek evindeki fırın ve ocakları temizleyebilirsin.
 • Ponza taşını klozetteki kir ve birikintiler için kullanabilirsin. Hafifçe fırçalaman banyodaki alanları temizlemene yardımcı olur.
 • Ponza taşı toprağın suya tutunmasına yardımcı olur. Gözenekli yapıya sahip ponza taşı, bitkiler için gerekli olan besinleri bünyesinde tutarak bitkinin sağlıklı büyümesini sağlar.
 • Cildindeki ölü deriyi arındırmak için ponza taşı kullanabilirsin.

Ponza taşı ile "tüylerden nasıl kurtulurum" derdine son!

Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma Rehberi!

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve doğal yöntemi olan ponza taşının faydaları saymakla bitmiyor. Ponza taşı sayesinde artık senin de ipek gibi bir cildin olabilir. Tüy azaltıcı yöntemler denilince ilk akla gelen ponza taşı, acısız şekilde tüylerinden kurtulmanı sağlar. Üstelik kullanımı da çok kolay!

Doğal yöntemlerle tüylerden kurtulma reçetesi:

Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma Rehberi!

Ponza taşıAcılı yöntemlerden bıktıysan ve farklı bir yöntem denemek istiyorsan senden denediğin tüm yöntemleri unutmanı isteyeceğim. Çünkü doğal yöntemlerle tüylerden kurtulma için ponza taşı çok önemli bir yere sahiptir. Aktarlardan kolaylıkla bulabileceğin ponza taşı, kadınların tüy sorunlarına çare buluyor.

İhtiyacın olan malzemeler:

 • Bir adet yuvarlak kesimli ponza taşı
 • Sabun
 • Su

Artık kolaylıkla sağlayabileceğin malzemelerle istenmeyen tüylerden nasıl kurtulurum derdine son verebilirsin.

Uygulanışı: Rahatsızlık duyduğun bölgedeki istenmeyen tüylerine çok pratik bir şekilde uygulayabilirsin.

 • 1. uygulama: Uygulamak istediğin bölgeyi sabun ve ılık suyla iyice temizleyerek durula. Kılların çıkış yönünün tam tersine denk gelecek şekilde ponza taşıyla masaj yap. Dikey hareketlerle süren masaja 5 dakika kadar devam etmelisin. 20 gün boyunca her gün aynı bölgeye uygulama yap.
 • 2. uygulama: Uygulamak istediğin bölgeyi 5 dakika kadar ılık suda beklet. Bölgeyi sabun yardımıyla temizle. Ponza taşını alarak küçük dairesel hareketlerle tüylerden kurtulmak istediğin bölgeye 2-3 dakika kadar masaj yap. Bunu yaparken dikkatli ve yavaş olmaya mutlaka özen göster. Çıkıntılı bir yüzeye sahip olan ponza taşı cildine zarar verebilir. Bir ay boyunca uygulama yaptığında ponza taşının faydaları istenmeyen tüylerinde etkisini gösterecektir.

Ferah ve temiz hissettiren ponza taşı ile acısız bir şekilde istenmeyen tüylerinden kurtulabilirsin.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok tüy azaltıcı yöntem kullanmış olabilirsin. Can yakmayan acısız yöntemleri kullanmayı tercih ediyorsan tıraş bıçağı kullanmak her zaman kurtarıcındır. Ancak kalitesiz tıraş bıçağı kıl köklerini güçlendirerek yayılmalarına yol açabilir. Doğru ve kaliteli bir tıraş bıçağı kullanmak, istenmeyen tüylerin azalmasına yardımcı olur. Bunun için Gillette Venus Breeze kullanmanı öneririm. Gillette Venus cildine mükemmel pürüzsüzlük sağlar. Bence hem ponza taşına hem de diğer yöntemlere kıyasla çok daha kullanışlı!

Ben istenmeyen tüylere acısız ve kesin çözüm sunan ponza taşını çok beğendim. Senin farklı tecrübelerin varsa yorumlara yazmayı unutma!

Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma Rehberi!
6
3
Görüşünü yaz

Gillette Venus Ne Diyor

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

53
 • SevgiNikita1
  şu an 23. günümdeyim ponza taşında.
  Ki kılı çok bir kadınım.
  Birçok kişinin Ponzayı hiç kullanmadığı anlaşılıyor.
  Bacaklarım ve kollarım için kullandım bu süre zarfında.
  Tabi bacaklarıma 30 dk kollarıma 10 dk uyguladım. Kılların çıkış yönüne ters uygulayın.
  Duşta yumuşak bir sabun veya vücut jeli kullanın ve ponza kullanmadan önce kolonya sıkıp 10 dk gibi kuruyana kadar bekletin (bakteri bulaşabiliyor.)
  ve eğer kıllarınızın çıkış yönü düzenliyse tersi yönünde eğer benim gibi düzensizse yuvarlak hareketlerle uygulayın.
  Kökünden alıyor ve batık temizliyor. Kollarım 23 gün dolmadan temizlendi (koltuk altımı ağda ile alıyorum.)
  bacaklarımda harbiden sadece sivilce içinde kalan diz tüylerimden kurtulamadım onlarda görünmüyor. sivilce var diye cesaret edemedim.
  Arkadaşlar ben jilet kullanıyordum yani "tüy" denilecek kıllarım yoktu dimdikti afedersin şimdi pürüzsüzüm ne batık var ne kıl. ilk başlarda yaptığınızda bacaklarınızda ağda şişkinliği oluşulor nokta nokta oluyor ağda jeli kullanabilirsiniz.
  Teşekkürler ponza artık iki günde bir jiletle uğraşmak zorunda kalmıyorum.
  • treelleoekd

   ne kadar azalattı yani ciddi bir değişim mi?

  • SevgiNikita1

   @treelleoekd
   Ya bacağımın ön ve yan kısımlarda hiç kalmadı ama arka kısmın şu üst bacağa yakın kısmında bacağımda damarlar çok o yüzden oraya çok uygulayamadım bir orada kaldı.

  • treelleoekd

   1 ay uyguladın dimi

  • Hepsini Göster
 • darkleyl96
  Sadece ölü deriyi temizlediğini biliyordum
 • Gizli Üye
  Asla güzel bir yöntem değil bu tavsiye ettiğin şey canım ponzo taşını tüylere sürersen tüyler kırılır ve daha erken uzar kökten almıyor malesef.
 • kahveliçay
  Saçmalık. Bu sadece ölü derileri temizler. Venüs reklamını yapacaksan ayrı yerde yazsaydın komik bir bence olmazdı. Taşla sürterek kıllardan kurtulunmusmus.
 • QueenFrigg
  Eline sağlık keşke başlık ponza taşı ve uygulama alanları olsaymış. 2 paragraflık bir bence sonuçta.
 • Gizli Üye
  Bu taşın daha fazla faydası var. örneğin mantar oluşumunu da engeller.
 • bugencyazar
  güzel konu. :) ellerine sağlık.
 • Gizli Üye
  Baştan sonuna ponza taşının istenmeyen tüylerdeki etkisini anlatmaya başlaman için okudum anlattın kısım bir cümle çok gereksiz uzunca bir yazı olmuş anlatıldığı gibi pratik değil tek sefer de kesin çözüm olsa (ağda) vs gibi anlarım ama 20 gün boyunca uzun bir süre
YÜKLENİYOR...