PÜRÜZSÜZ GERÇEKLER

Gillette

Bikini Bölgesine Ağda Nasıl Yapılır? Bugüne Kadar Bildiklerini Unut!

komiklikedi

Bikini bölgesi dahil istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan en eski yöntemlerden birisi ağda yapmak ve hepimiz acısız ağrısız ağda yapma yöntemleri peşindeyiz. Saatler öncesinde başlanan meditasyon, anestezi kremlerini kullanıp kullanmama kararı vermek için atılan yazı turalar, ertelemeye çalışmak için bulunan bahaneler, hazırda tutulan buz küpleri daha neler neler... Koltuk altı, bacaklar bir yere kadar da hele bikini bölgesi, kesinlikle ağdanın en acımasız davrandığı bölge. Hele bir de ağda için kuaföre gitmeden evde yapıyorsan girdiğin o türlü türlü şekiller de cabası, değme yoga eğitmenlerine taş çıkardığına eminim. Acısız sancısız bir temizlik seansı için ağda yapmanın püf noktaları nelermiş, seninle paylaşmak istiyorum. Ağda yapmadan bikini bölgesi nasıl temizlenir diye soruyorsan onun da cevabını vereceğim.

Neresi bu bikini bölgesi?

Bikini Bölgesine Ağda Nasıl Yapılır? Bugüne Kadar Bildiklerini Unut!

Özel bölge epilasyonlarında sık sık karşına bikini ve genital bölge kavramlarının çıktığını hatırlarsın. Ürünlerin kullanım önerilerinde bikini bölgesine uygun olmasına rağmen genital kısımlarda kullanılmamasına dair uyarılar da dikkatini çekmiştir. Bikini bölgesi neresi, genital bölge nerede haliyle kafa karışıklığı yaratıyor.

Bikini bölgesi, genital bölgenin çevresini kaplayan göbek altı, kasıklar gibi alanlar. Genital bölge ise daha iç kısmı kapsıyor. Genital bölgenin hassas yapısı epilasyon sırasında da ekstra dikkatli olmayı gerektiriyor.

Ağdayı evde mi yapsak hazır mı alsak?

Bikini Bölgesine Ağda Nasıl Yapılır? Bugüne Kadar Bildiklerini Unut!

Bizden önceki kuşaklar yıllar boyunca ağdalarını evde hazırladılar. Aslında evde ağda yapımı o kadar da zor değil. Sadece üç malzemeye ihtiyaç var. Limon, şeker ve su. Bunlar macun kıvamına gelene kadar kaynatılıyor, soğuk bir yüzeye dökülerek ağda haline getiriliyor. Bal renginde, koyu kıvamlı bir karışım olan ağdayı çocukluğumuzdan hatırlarız zaten!

Ağdaya başlamadan önce

Bikini Bölgesine Ağda Nasıl Yapılır? Bugüne Kadar Bildiklerini Unut!

Ağdaya geçmeden önce hazırlık aşaması var. Bikini bölgen kesinlikle temiz olmalı. Ilık bir duş gözeneklerin açılmasına yardımcı olacağı için acı da azalır. Soğuk ağda kullanıyorsan ısıtma aşamasında da çok dikkatli olmalısın. Ağda ılık olmalı, çok sıcak ağda yanma ve tahrişe neden olur, bu da ekstra sorun demektir. Spatulanı ve ağda bezlerini de unutmamış olmalısın. Bezlerini başlamadan önce küçük parçalar halinde kesersen işin kolaylaşır.

Kuaförlerin tek bir bez kullanmasına aldırış etme, unutma onlar profesyoneller ve bu işi neredeyse bütün gün yapıyorlar. Ağda bandı kullanacaksan bu aşamaları doğrudan atlayacaksın demektir.

Hazırlıklar tamam, şimdi uygulamaya geçelim

Bikini Bölgesine Ağda Nasıl Yapılır? Bugüne Kadar Bildiklerini Unut!

İşte derin derin nefes alman gereken ana geldik. Ağdayı sürmeden önce biraz bebek pudrası uygulayabilirsin. Böylece tüyler birbirinden ayrılacak, çekmesi daha kolay olacak ve ağda daha kolay yapışacaktır. Yani pudra uygulamak daha az acı anlamına geliyor.

Birçok kadın bir an önce bitsin diye ağdayı geniş alanlara sürer. Sana tavsiyem ağdayı küçük bölgeler halinde uygulaman. Hem çekmen kolay olur hem de daha az acır. Tek dezavantajı biraz daha uzun sürmesidir ama o da çok büyük bir zaman kaybı yaratmaz.

Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru ince bir tabaka halinde sür, üzerine bezini güzelce yapıştır, tam yapıştığından emin ol, birkaç saniye bekle ve çek. Ağdayı mutlaka tüylerin çıkış yönünün tersine çekmelisin. Kızarıklık, morarma ve tahriş olmaması için tek bir hamlede çekmeye özen göster. Aynı bölgeye üst üste birkaç sefer ağda yapmak da cildin hasar görmesine neden olur, buna da dikkat etmelisin.

Yok mu bunun daha zahmetsiz bir yöntemi

Bikini Bölgesine Ağda Nasıl Yapılır? Bugüne Kadar Bildiklerini Unut!

Bu kadar zahmete girilir mi, daha acısız bir yol yok mu diye merak mı ediyorsun? Evet var, bugüne kadar sana anlatılanları tamamen kafandan çıkarmanı tavsiye edeceğim. Özel bölge temizliği yöntemleri içinde denemediğim yöntem kalmadı. Ağda, tüy dökücü krem, hatta bir ara tamamen epilasyon yaptırıp kurtulmayı bile düşündüm.

Biraz araştırınca daha pratik bir yöntem olduğunu keşfetmem ise çok keyifliydi. Hepimiz temizlikte tıraş bıçağı kullanmanın tüylerin daha fazla çıkmasına neden olduğunu düşünürüz. Oysa ki bu kesinlikle doğru bilgi değil. Tüylerin yapısı genetiktir ve hangi yöntemle alırsan al, az ya da çok çıkmaları tamamen tüyün yapısına bağlıdır. Dünya üzerinde birçok kadının temizlik yapmak için tıraş bıçağı kullandığını da hatırlatmak isterim. Hatta özel bölgeye ağda yapıldığını duyunca şaşıran kadınlar bile var. Tabii, tıraş sırasında erkeklerin kullandığı bıçakları kullanmıyorsun. Kadınlara özel tasarlanan makineler senin için en ideali. Ben Gillette Venus Breeze kullanıyorum. Ekstra tıraş jeli, sabun veya köpük kullanmadan kısa sürede o tam istediğim pürüzsüzlüğe ulaşmamı sağlıyor. Üzerinde bulunan tıraş jeli barı ile tek dokunuşta köpürüyor ve başlığı vücuda uygun olarak kıvrılıyor, işte bu kadar basit!

Özel bölge temizliği için senin de bizimle paylaşmak istediğin ayrıntılar varsa yoruma bekliyorum.

Bikini Bölgesine Ağda Nasıl Yapılır? Bugüne Kadar Bildiklerini Unut!
5
6
Görüşünü yaz

Gillette Venus Ne Diyor

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

46
 • benkendall
  Gerçekten başarılı bir konuya değinmişsin. Karantina günlerinde ağdasızlık beni ağlatacak kadar sinir etti ve dediğin limon karışımını internetten de gördüm. Denemeye değer.
 • Blue4
  Off bir bencenin de sonu tras bıçağına dayanmasa şaşardım gerçekten 😐 👎👎👎
 • zehrabimi
  Oft lazerle kurtulcam su corona bir bitsin
 • Sarikirmiizii
  Iyyyy aciyi okurken bile hissettim ya naparsan yap agdayla aci gecmez asla
 • gone_with_the_wind
  Ağda birçok açıdan zararlı.
 • Arazzaras
  Jilet alcan bacı gardaş
 • __Herbokolog__
  Bilmiyordum öğrenmek için geldim :D
 • GencayDeniz13
  Jilet atın ne olucak
 • Gizli Üye
  Ağda yaparken büyük hatalar yapılabiliyor, hata yapmamak için ağda yapacak insanlar bunları uygulamalı.
 • bugencyazar
  bilgi verici yazı.
YÜKLENİYOR...