PÜRÜZSÜZ GERÇEKLER

Gillette

Bıyık Alma Aletiyle Tanışmak İsteyenler Buraya!

BuzHanım

Bence bakımlı kadın en çok yüzünden belli olur. Benim gözümde; sağlıkla parlayan bir cilt, yüz yapısına uygun, şekilli kaşlar, her zaman tertemiz olan bıyık ve çene bölgesi ve parıltılı saçlar bir kadının kendine ne kadar özen gösterdiğinin kanıtıdır. Bu nedenle başta bıyıklarım olmak üzere sık sık yüz tüylerimi alırım ve her zaman dışarı çıkmadan kaşlarım, bıyıklarım çıkmış mı, aldıktan sonra gözümden kaçan olmuş mu diye kontrol ederim.

Bıyık Alma Aletiyle Tanışmak İsteyenler Buraya!

Neyse, konuya geçeyim. Bildiğin gibi bıyıkları almak için uygulanabilecek birçok tüy alma yöntemi var. Vücut tüylerinde kullanılabilen çoğu şey bıyıklara da uygulanabiliyor. Ama ben bugün benim de bakım ritüelime dahil olan ve son dönemde çok kullanılan bıyık alma aletleriyle ilgili konuşmak için geldim. Belki sen de denemek istersin diye tecrübelerimi seninle paylaşmak istedim. Başlayalım mı?

Bıyık alma makinesi ile tanışalım!

Bıyık Alma Aletiyle Tanışmak İsteyenler Buraya!

İlk olarak bıyıkları almak için üretilen yeni nesil aletlerden bahsetmek istiyorum. Senin de bildiğin gibi birçok bıyık alma yöntemi, tüyleri kökünden koparan işlemlerden oluşuyor. Ağda hepsini aynı anda çekerken ip gibi ürünler tüyleri tek tek alıyor. Bu da işlem sırasında acı veriyor. Bu nedenle bıyık alma yöntemleri acısız alternatifler konusunda biraz eksik diyebiliriz.

Ama son dönemde bıyık alma aletleri ailesine yeni tipte makineler de eklendi. Bu ürünler tüyleri kökten almıyor da köke yakın bir bölgeden kısaltıyor. Böylece bu tip bıyık alma aleti kullananlar da işlem sırasında acı hissetmiyorlar.

Peki, şu meşhur bıyık alma aleti nasıl kullanılır?

Bıyık Alma Aletiyle Tanışmak İsteyenler Buraya!

Bahsettiğim bıyık alma aletlerinin piyasada farklı marka ve modelleri mevcut. Kimisi şarjlı, kimisi pille çalışıyor. Bazıları kalem kadar küçük rahatlıkla çantalarda taşınabiliyor. Ve neredeyse hepsinin birkaç farklı başlığı var. Bu başlıklar da aletin hem kaşta hem bıyıkta rahatlıkla kullanılmasını sağlıyor.

 • İlk olarak bıyık alma aletinin ucuna ihtiyacın olan başlığı düzgünce yerleştiriyorsun. Başlığın tam oturduğundan emin ol, yoksa çalıştırdığın an yerinden çıkabilir.
 • Daha sonra aleti düğmesine basarak çalıştır ve dudak üstü bölgende hafif hafif gezdir. Kullanırken çok fazla bastırmana gerek yok.
 • Sen aleti tenin üzerinde tuttukça o da bıyıklarını köke yakın bir noktadan keserek kısaltır.
 • İşin bittiğinde başlığı çıkar ve bıyık alma aletinin kullanım kılavuzunda yazan şekilde düzgünce temizle. Bazı aletler suyla temizlenebiliyor. Ama kimisini suya sokmak başlığa zarar verebiliyor. O yüzden kılavuzu iyice okumayı ihmal etme.

İşte bu kadar! Gördüğün gibi bıyık alma aletini kullanmak çok kolay. Tabii tüyleri kökünden almadığı için öyle çok uzun bir süre pürüzsüzlük hissi yaşatmıyor. Ama acısız ve kolay kullanımı, pratikliği ve çantada taşınabilen boyutları bu aleti cazip kılıyor. Sen de denemek istersen rahatlıkla kullanabileceğin bir modeli satın alabilirsin.

Bıyık alma aparatına ne dersin?

Bıyık Alma Aletiyle Tanışmak İsteyenler Buraya!

Gelelim bir başka yeni nesil bıyık alma ürününe. Son yıllarda kozmetik dünyasına tüyleri kökünden almayı tercih eden ama dudak üstü bölgesinde ağda kullanmak istemeyen kadınlara yönelik enteresan bir ürün girdi. Bıyık alma teli veya yayı olarak da bilinen bu alet için, herkesin kuaför tarzı olarak bildiği iple bıyık alma felsefesinin kolay kullanılabilen bir ürüne dönüştürülmüş hali diyebiliriz. Ortasında sıkı bir yay olan bıyık alma aparatı, evde kendi kendine iple dudak üstü tüylerini almaya çalışan kadınları da çok mutlu etti bence.

İple bıyık almak deyince herkes bir acı hissetti bence, değil mi? O tek tek kopan tüylerin acısı şu an benim dudaklarımın üstünde kendini hissettiriyor resmen. Neyse! İşte bu alet tıpkı ip gibi biraz acılı bir yöntem. Ama ipe göre daha hızlı olduğu için acıya katlanıp bıyıkları almak çok daha kolay oluyor.

Bıyık alma yayı nasıl kullanılır?

Bıyık Alma Aletiyle Tanışmak İsteyenler Buraya!
 • Her yerde satılan bıyık alma yaylarından gözüne güzel görüneni, eline uygun olanı alıyorsun.
 • Daha sonra iki ucundaki tutma yerlerini tek elinde güzelce kavrıyorsun ve buralara bastırarak yayı geriyorsun.
 • Gergin ve patlamaya hazır bir bomba gibi bekleyen yayı açıp kapayarak bıyık alma aparatını dudak üstü bölgende gezdiriyorsun.
 • O arada tüyler yayların arasına sıkışıyor ve sen hareket ettirdikçe bıyıklar kopuyor.
  Bıyık Alma Aletiyle Tanışmak İsteyenler Buraya!

Eğer sen de ince bir çizgi halinde dudak üstü bölgesinin görüntüsünü bozan bıyıklardan kurtulmak istiyorsan bıyık alma aletlerini kullanabilirsin. Elbette dilersen bıyıklarını ağdayla da alabilirsin. Eğer çok hassas bir cildin varsa ve bu tarz ürünler kullanamıyorsan bıyıklarını kadınlara özel üretilen tıraş bıçağı ile de temizleyebilirsin. Zaten son dönemde bayağı moda oldu bu yöntem.

Peki, sen bıyıklarını nasıl alıyorsun? Bıyık alma aletlerini kullanıyor musun yoksa başka yöntemler mi tercih ediyorsun?

Bıyık Alma Aletiyle Tanışmak İsteyenler Buraya!
4
2
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Sessizbukalemun
  Eline sağlık güzel olmuş, benimde kullandığım yöntem aparat.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

32
 • Uzun zamandır kullanıyorum
 • darkleyl96
  Aparatı kullanıyorum
 • Ağda en iyisi benim için tek seferde acı hissi tek tek yolmak çok korkunç geliyor bana.
 • güzel yazı olmuş, bilgili.
 • Gamzeligezgin
  Biykik derken 😀
YÜKLENİYOR...