PÜRÜZSÜZ GERÇEKLER

Gillette

Tüy Azaltıcı Krem ile Kıl Köklerine Savaş Aç!

İstenmeyen tüylerin hepimizin en büyük sorunu olduğunu tahmin edebiliyorum. Bu problemin çözümü için başta ağda olmak üzere tıraş bıçağı, tüy dökücü krem veya alternatif tüy alma yöntemlerinin her birini denediğini biliyorum. Eğer kendine uygun bir yöntem bulamadıysan istenmeyen tüylerden kurtulma serüvenimin sana yol göstermesini diliyorum.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak yolunda "eskilerin bir bildiği var" diyerek ağda ile maceramı başlattım. Acı eşiğim düşük olduğu için özellikle bikini bölgesinde ağdanın acısı katlanabileceğim bir noktada değildi. "Canımın tatlı olması" ağdadan vazgeçerek tıraş bıçağına yönelme konusunda etkili bir bahane oldu. Ben de yeni bir sisteme geçiş yaptım. Artık Gillette Venus Breeze tıraş bıçaklarını kullanarak banyoda kolayca istenmeyen tüylerden kurtulabiliyorum.

Tıraş bıçağının yanında istenmeyen tüylerden kurtulmak için son dönemde yeni bir kombinasyon daha keşfettim. Artık tüy dökücü ve tüy azaltıcı kremi birlikte kullanarak da pürüzsüz bir tene sahip olabiliyorum. Tüy dökücü ve tüy azaltıcı kremin kullanım kılavuzunu senin için hazırladım. Göz atmaya ne dersin?

Tüy dökücü ve tüy azaltıcı kremlerin voltranına hoş geldin

Tüy Azaltıcı Krem ile Kıl Köklerine Savaş Aç!

Tüy döken krem, acı hissetmeden kısa süre içerisinde kıllardan kurtulmana yardımcı olur. Kılları tamamen kökünden almamasına rağmen tüy dökücü kremler, pürüzsüz bir tene sahip olmana imkan tanır. Tüy dökücü kremlerin kısa sürede ve çok sayıda tüy çıkardığına dair söylentiler kızlar arasında kulaktan kulağa hızla yayılsa da herkesin kıl yoğunluğu ya da tüylerinin çıkma süresi aynı değil. Bu nedenle tüylerin çıkma süresinin ve yoğunluğunun tamamen kişiye özgü bir durum olduğunu söylemek gerekir. Ben az kıl yoğunluğuna sahip olduğum için iki haftada bir kez olmak üzere; banyo sırasında tüy dökücü krem kullanıyorum. Kremin hemen ardından ise tüylerin çıkmasını geciktirmek için tüy azaltıcı ürünleri tercih ediyorum. Sen de istenmeyen tüylerinden kurtulduktan sonra tüy azaltıcı krem kullananlar grubunda yer alıyorsan işte bu kaymaklı ekmek kadayıfı olur.

Tüy dökücü nasıl kullanılır?

Tüy Azaltıcı Krem ile Kıl Köklerine Savaş Aç!

Tüy dökücü krem kullanmak hızlı ve acısız bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Fakat her şeyde olduğu gibi tüy dökücü krem kullanırken de bazı püf noktalara dikkat etmelisin.

 • İlk adımda tüy dökücü kremi uygulayacağın bölgenin yağlı ya da kirli bir dokuda olmamasına özen göstermelisin. Kremi sürmeden önce uygulama yapacağın bölgeyi sabun ve duş jeli ile iyice temizlemelisin.
 • Küçük bir bölgeye tüy dökücü kremi sürerek alerjik reaksiyona neden olup olmadığını kontrol etmelisin.
 • Tüy dökücü kremin bulunduğu kutudan kremi yaymak için bir spatula çıkar. Spatulanın üzerine kremi sık ve tüylerin üzerini kaplayacak şekilde cildine uygula.
 • 6-7 dakika kadar kremin kurumasını bekle ve tüylerin çıkma yönünün tersine doğru kremi temizlemeye başla.
 • Cildinde kalan krem kalıntılarını ise ılık su ile hafifçe ovalayarak temizle.

Tüy dökücü krem kılları çoğaltır mı?

Tüy Azaltıcı Krem ile Kıl Köklerine Savaş Aç!

Tüy dökücü kremlerin tüyleri sertleştirdiği ve çoğalttığına dair yorumlara sıklıkla rastlayabilirsin. Tüy dökücü kremlere ilişkin doğru bilinen yanlışların başında bu yorumlar gelir. Tüy dökücü kremler, kıl köklerin yapısında bulunan proteinleri zayıflatarak istenmeyen tüylerinden kurtulmanı sağlar. Piyasada çok sayıda tüy dökücü markası bulunuyor. Birçoğunu denemiş biri olarak söylüyorum ki; en iyi tüy dökücü krem performansına ve kokusuna göre belirlenir. Sen de kendi cildine uygun olan tüy dökücü kremi deneyerek seçebilirsin.

Tüy azaltıcı krem ne işe yarar, nasıl kullanılır?

Tüy Azaltıcı Krem ile Kıl Köklerine Savaş Aç!

Tüy azaltıcı serum veya krem ile tüylerin çıkma süresini uzatabilir ve kılların daha seyrek çıkmasını sağlayabilirsin.

 • Tüy sayısında azalma sağlayan tüy azaltıcı krem; direkt tüylü bölgeye veya tüyleri kökünden almayan tıraş bıçağı, tüy dökücü krem gibi yöntemlerden sonra uygulandığında daha etkili sonuç verir.
 • Temiz ve kuru cildine masaj yaparak tüy azaltıcı kremi uygulayabilirsin.
 • Kremi durulamaya gerek yok, cildinin ürünü emdiğinden emin olduktan sonra günlük hayatına devam edebilirsin.

Eczaneler ve kişisel bakım mağazalarından tüy azaltıcı krem alabileceğin gibi evde doğal yöntemlerle de kendine kür hazırlayabilirsin.

Doğal ürünler ile tüy azaltıcı kür hazırlayabilirsin

Tüy Azaltıcı Krem ile Kıl Köklerine Savaş Aç!
 • Tüy azaltıcı bir kür hazırlamak için mutfağında bulunan basit malzemelerden yardım alabilirsin.
 • Limon ve tuz karışımından oluşan kürü, istemeyen tüylerini aldığın bölgede 3-4 saat bekleterek kullanabilirsin. Kürü yapmak için bir adet limonun suyunu sık ve içerisine 2 çay kaşığı tuz ekle. Sürdüğün bölgede yanma ya da kızarıklık hissedersen hemen yıkamalısın.
 • İstenmeyen tüylerden kurtulma işleminin ardından soğan kürünü 1 saat bekleterek kıl köklerindeki azalmayı gözlemleyebilirsin. Soğan kürü için bir soğanı rendele ve suyunu sık. Elde ettiğin suyu tüylerinin azalmasını istediğin bölgeye sür.

Peki, tüy dökücü ve azaltıcı kremleri sen hiç denedin mi? Deneyimlerini bizimle paylaşmaya ne dersin? Krem kullanmak dışında sen istenmeyen tüylerden kurtulmak için hangi yöntemleri tercih ediyorsun?

Tüy Azaltıcı Krem ile Kıl Köklerine Savaş Aç!
1
3
Görüşünü yaz

Gillette Venus Ne Diyor

 • Selam, istenmeyen tüylerden kurtulmak için bizi tercih ettiğin için teşekkür ederiz. ✌️ 💕

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

03
 • iyi konu olmuş bu da.
 • Gizli Üye
  Kız arkadaşım için faydalı bilgiler. Emeğine sağlık. Müziği açıp sonuna kadar okudum yazınıhttps://www.youtube.com/embed/L-1zaYwXP80
 • Güzel paylaşım.
YÜKLENİYOR...