PÜRÜZSÜZ GERÇEKLER

Gillette

Jiletle Bacak Almak: Şipşak Biter, Zamana Meydan Okursun!

haydilililili

İstenmeyen tüyler her kadının baş belası olarak bilinir. Dizi ve filmlerden gördüğüm kadarıyla özellikle Avrupa ülkelerinde kadınlar için tasarlanan tıraş bıçakları, istenmeyen tüylerden kurtulma savaşındaki en etkili silah olarak karşımıza çıkar. Türkiye'de ise bu durum biraz anam babam usulü ilerliyor. Sanırım anneannem- babaannem usulü demek bu kısım için daha doğru olur.

Ülkemizde kadınların büyük çoğunluğu istenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda yöntemini tercih ediyor. Ağda dışında tıraş bıçağı kullanımında tüyleri kökünden almayıp gürleştirdiği ve bir kökten çok sayıda kıl çıkardığına dair söylentiler şehir efsanesi şeklinde küçük yaşlardan itibaren aklımıza yerleştirilmedi mi? Ancak söylentilerin hiçbir dayanağı yok; tıraş bıçağı tüyleri kalınlaştırmaz, sıklaştırmaz, gürleştirmez. Tüylerin yapısı tamamen genlerle ilgili. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için tıraş bıçağı yöntemini kullanan biri olarak söylüyorum ki; anlatıldığı gibi maymuna dönüşmedim.

İstenmeyen tüylerden kurtulma macerama ağdayla başlamıştım. Bu uygulamayla ilişkim hem işlemin uzun sürmesi hem de acılı olması nedeniyle çabucak bitti. Özellikle yaz aylarında, sıcak havada ağda yapmak tam bir işkenceye dönüştü. Ben de daha pratik olan tıraş bıçağı yöntemini kullanmaya başladım. Yazın şort giymeye bayılan bir kişi olarak bacakları tıraş etmek resmen hayatımı kurtardı. Üstelik ağdanın alamadığı kısacık tüyleri tıraş bıçağı ile anında yok etmekten aşırı mutlu olduğumu söylemeliyim.

Bacak tüyleri nasıl alınır?

Jiletle Bacak Almak: Şipşak Biter, Zamana Meydan Okursun!

Bacaklardaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için başta ağda olmak üzere; tıraş bıçağı, tüy dökücü krem, epilasyon ya da lazer gibi yöntemlerden en az birini mutlaka kullandığını tahmin ediyorum. Lazer yöntemi en kesin çözüm olmasına rağmen oldukça pahalı ve acılı olduğu için çoğu insan tarafından tercih edilemiyor. Tüy dökücü kremler ise bazı insanlarda alerjik reaksiyona neden olduğu için listemizin alt sıralarında yer alıyor. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için evde kolaylıkla yapılabilen ağda ve tıraş bıçağı yöntemlerinin kullanımının yüksek olması bu iki uygulamayı rekabete sokuyor.

"Ağda-tıraş bıçağı rekabeti" sahnelerde

Jiletle Bacak Almak: Şipşak Biter, Zamana Meydan Okursun!

Bacaklardaki istenmeyen tüylerin canını çok sıktığından eminim. Kışın pantolon, külotlu çorap veya eşofman gibi uzun alt giyim parçaları ile özgürce uzamasına izin verdiğin tüylerine yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte veda etme zamanın geldi. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için "ağda mı, tıraş bıçağı mı kullanılmalı" sorusuna beraber cevap vereceğiz. Ağda jilet farkı hakkında edindiğim bilgileri seninle de paylaşmaya çalışacağım. Böylece sen de kendine uygun olan yöntemi bulabileceksin.

Jilet mi karartır ağda mı?

Jiletle Bacak Almak: Şipşak Biter, Zamana Meydan Okursun!

Bacak tüyleri için ağda yapmayı uygun buluyordum. Uzun süre ağda yapmanın ardından tıraş bıçağı kullanmanın sakıncalı olduğuna dair iddialar okudum. Bu nedenle bir türlü tıraş bıçağına geçmeye cesaret edemiyordum. Sıcak havalarda klima ya da vantilatör karşında son ses müzik eşliğinde ağda yapmak artık benim için işkence haline dönüşmüştü. Aynı zamanda ağda yapmanın bacaklarımda sarkma ve kararmaya neden olduğunu görünce bu uygulamadan vazgeçtim.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için aradığım huzuru pratik, acısız kullanımı ile tıraş bıçağında buldum. Tıraş bıçağı sayesinde 5 dakika içinde hooop bebek poposu kadar pürüzsüz bacaklara sahip olabiliyorum. Son dönemlerde tanıştığım Gillette Venus Breeze ile bacak tüylerini alma yöntemlerim tamamıyla değişti. Yeni rutinimin senin de hoşuna gideceğine eminim. Ayrıca jilet sonrası ağda yapmaya da gerek kalmıyor, tıraş bıçağı ortada gözle görünen bir tüy bırakmıyor ama minicik bir tüy kalsa da onu ağda ile alman zaten imkansız, biliyorsun ağda uzun tüy seviyor.

Tıraş bıçağı nasıl kullanılır?

Jiletle Bacak Almak: Şipşak Biter, Zamana Meydan Okursun!

Bacaklarındaki tüyleri tıraş bıçağı ile almadan önce ipuçlarına göz atmaya ne dersin? Böylece daha pürüzsüz ve saten yumuşaklığında bir tene sahip olabilirsin.

- Tıraş bıçağıyla tüylerden kurtulma işlemini duş sonrasına bırakmalısın. Öncesinde yapılan sıcak bir duş tüylerin yumuşamasını sağlar, rahat bir şekilde tıraş etmene olanak tanır.

- Tıraş işlemine başlamadan önce mutlaka kadınlara özel tasarlanan tıraş jelini kullanmalısın. Tıraş jeli potansiyel çizik ve kesiklerden korunmanı sağlarken tahriş ve batık oluşmasını da önler.

- Tıraş jelini sürdükten sonra ayak bileklerinden yukarıya doğru tüyleri tıraş etmeye başlayabilirsin.

- Tıraş bıçağının tıkanması durumunda sudan yardım alarak içini boşaltmaya özen göstermelisin.

- Tıraş işlemini tamamladıktan sonra nemli, sağlıklı ve pürüzsüz kalması için cildini nemlendirmeyi ihmal etme.

Sence bacak tüyleri nasıl yok edilir? Sen istenmeyen tüylerinden kurtulmak için hangi yöntemleri tercih ediyorsun? Ağda veya tıraş bıçağı hakkındaki deneyimlerini paylaşmak istemez misin?

Jiletle Bacak Almak: Şipşak Biter, Zamana Meydan Okursun!
3
4
Görüşünü yaz

Gillette Venus Ne Diyor

 • Selam, içeriğine bayıldık. Ayrıca bizimle tanışmış olmana çok sevindik. ✌️ 💕

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

24
 • konuyineyangin
  Jilet yinede insanların kafalarında farklı farklı bilgiler
 • HürreemSultaaN
  Tıraş bıçağı en güzeli. Zamandan da tasarruf ediyoruz böylelikle. 🌺
 • iyi bir yazı
 • serkan55500
  Psikolojik tamamen daha gur daha kalin cikiyo dendikten sonra sanada öyle geliyo baktiginda kalinlasmis gibi görünüyor
 • Gizli Üye
  Jilet zannedildiği gibi tüylerde kalınlaşmaya neden olmaz gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
 • FrknReeis52
  Jilet daha hızlı fazla çıkartmaz mı? Sürekli jilet kullanıcaksın bu yüzden
YÜKLENİYOR...