Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Edilir? Bıktım Bu Tüylerden Diyenler İçin Öneriler

kedili_prenses

Eğer birilerine "beni dinlemen için illa sakal mı bırakayım?" demiyorsan muhtemelen sen de birçok kadın gibi yüz bölgesinde çıkan tüylerden rahatsızsındır. Ve hatta bu konuda "bıktım artık bu kıldan tüyden mevzulardan" dediğini duyar gibiyim. Sonuna kadar haklısın. Koltuk altıydı, bacaklardı, bikini bölgesiydi derken bir de yüzde çıkan tüylerle uğraşmak zorunda kalmak gerçekten de çok can sıkıcı. Peki, ama kadınlarda yüz bölgesinde bu tüyler neden çıkarlar? Ve bunlardan kurtulmak için ne yapabilirsin? Öncelikle şunu söylemekte fayda var. Eğer özellikle belli bir dönemden sonra yüz bölgende tüylenme ile karşı karşıya kalmışsan bu durum hormonal bir rahatsızlıktan da kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle kendi önlemlerini almadan önce mutlaka bir uzman görüşü alman ve tedavi yöntemlerini uygulaman gerekir. Ancak hormonal bir hastalık söz konusu değilse bakalım bu tüylerden kendi imkanlarınla nasıl kurtulabilirsin?

Yüzdeki tüylerden kurtulmanın yolları

Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Edilir? Bıktım Bu Tüylerden Diyenler İçin Öneriler

Yüzdeki tüyleri almak için vücudunun diğer bölgelerinde kullandığın lazer epilasyon ya da ağda gibi yöntemleri kullanabilirsin. Ancak "bu tüyler için bir servet ödemek istemiyorum ve evde bunun bir çaresi yok mu?" diye sorarsan seni mutlu edecek haberlerim var. Eğer epilasyon gibi acılı yöntemler yerine ev konforunda yüz tüylerinden kurtulma yöntemlerini uygulamak istersen evinde hazırlayabileceğin maskelerle de bunu başarabilirsin. Peki, evde yapabileceğin maskelerle yüzdeki kıllar nasıl gider?

Yumurta maskesi

Yumurta maskesi için ihtiyacın olan malzemeler;

● 1 yumurta

● 1/2 bardak mısır nişastası ve

● 1 çorba kaşığı toz şeker

Tüm bu malzemeleri bir kaseye koyarak macun kıvamına gelene kadar karıştırmalısın. Elde ettiğin macun kıvamındaki maskeyi yüzüne sürerek 20-25 dakika kadar bekledikten sonra sertleşen maskeyi hızlıca soyabilirsin. Eğer kuru bir cilt tipin varsa bu maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsin.

Bal ve şeker maskesi

Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Edilir? Bıktım Bu Tüylerden Diyenler İçin Öneriler

Tüm cilt tipleri için uygun olan bu maskeyi hazırlarken ihtiyacın olan malzemeler şunlar:

● 1 çorba kaşığı bal

● 2 yemek kaşığı şeker

● 1 yemek kaşığı su

Bütün malzemeleri bir kaba koyduktan sonra şeker çözülene kadar karıştırman ve sonrasında mikrodalga fırına koyup 30 saniye kadar beklemen gerekiyor. İşlem sadece bu kadar. Şimdi elde ettiğin maskeyi istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye uygulamalı, üzerine bir bez yapıştırıp tüylerin aksi yönünde bezi çekmelisin. Bezin üzerinde kalanlar ise hem istenmeyen tüylerin hem de ölü derilerin olacak. Böylece yüzünde harika bir ışıltı ve pürüzsüzlük hissedebilirsin.

Lavanta ve çay ağacı yağı losyonu

Günde 2 kez uygulayacağın bu yöntem sayesinde yüzündeki tüylerin azalmasını sağlarken aynı zamanda cildini de canlandırabilirsin. Hatta bu losyon yüz pürüzsüzlüğü için de oldukça etkili yöntemlerden birisi. Bunun için ihtiyacın olan malzemelerse; 1 çay kaşığı lavanta yağı ve 4 çay kaşığı çay ağacı yağı. Bu yağları karıştırarak bir pamuk yardımı ile günde iki kez yüzüne sürebilirsin. Harika kokusu da cabası...

Modern yollarla tüylerden kurtulma yöntemleri

Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Edilir? Bıktım Bu Tüylerden Diyenler İçin Öneriler

Her ne kadar bu maskeler sayesinde başarıya ulaşmak mümkün olsa da onları düzenli ve istikrarlı bir şekilde uygulamak gerekir. Günümüzde ise çok daha kısa süreler içerisinde bu tüylerden kurtulabilmeyi sağlayacak olan yöntemler geliştiriliyor. Bu yöntemlerden birisi de lazer ve IPL epilasyon yöntemleri. Yüz epilasyonu yüzdeki tüyler için kesin çözüm alternatifleri sunarak bugün birçok kadının tercihleri arasında yer alıyor. Lazer epilasyon için güvenilir bir merkeze gidebileceğin gibi ev tipi kullanıma uygun IPL cihazları sayesinde ev rahatlığında yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulman mümkün.

Bu yöntem için öncelikle uygulama yapacağın alandaki tüyleri kısaltman gerekir. Bu işlemi Gillete Venus ile kolayca ve gönül rahatlığıyla yapabilirsin. Ardından ev tipi IPL cihazı ile istenmeyen tüylerin olduğu bölgede işlemi gerçekleştirebilirsin. Böylelikle yüz bölgesindeki tüylerden kurtulup pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsin.

Peki, sen yüz bölgende çıkan ve canını sıkan bu tüyler için ne gibi yöntemler kullanıyorsun? Sen de yöntemlerini bizimle paylaşmak ister misin?

Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Edilir? Bıktım Bu Tüylerden Diyenler İçin Öneriler
3
3
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

33
 • Yoğunbakım
  Teşekkurler
 • Okjokull
  Malesef şeker ve yağlar kıl köklerini besler. Ipl cihazlar da sosyete agdasi olarak bilinir ve sadece kıl koklerini belli bir sure uyutur, yok etmeye yönelik degillerdir.
  Tavsiyem Buz lazer ve igneli epilasyon.
 • sarıbezzz
  bu bilgiler için teşekürler
 • ozgur00000
  Kuaför halleder üstüne maske ya da peling.
 • bugencyazar
  bal ve şeker iyiymiş :D
 • agresifpanda696
  Eline sağlık
YÜKLENİYOR...