PÜRÜZSÜZ GERÇEKLER

Gillette

Tüy Azaltıcı Serum Nedir, Ne Değildir?

EvdekiFışkiye

Biz kadınlar tüylerimiz, kıllarımız, saçlarımız, tırnaklarımız, ellerimiz, ayaklarımız, küçük serçe parmaklarımız derken birçok uzvumuzla ayrı ayrı ilgilenmek durumundayız. Ama şüphesiz bize en çok sorun yaratan şey istenmeyen tüylerimiz. Hepimizin denediği binbir çeşit yol ve yöntem var ancak bu tüyler bir türlü bitmek bilmiyor. Hele ki yaz aylarında sürekli oradan buradan çıkan tüyler, tam bir Çin işkencesine dönüşüyor. Bunlara bir "dur" demek gerekmez mi, sevgili arkadaşım? Ağdaların her türünü denedik olmadı, epilatörlerin her türünü denedik olmadı, lazer epilasyon desen o da tüyleri görünmeyen sarışınlar için biraz zor bir olasılık. Gelin biz bir de tüy azaltıcı serumlara bakalım. Tüy azaltıcı serum işe yarar mı, yaramaz mı, tüy azaltıcı serum kullanımı nasıl olmalı, tüm bunları senin için üşenmedim yazdım.

Nedir bu tüy azaltıcı serum?

Tüy Azaltıcı Serum Nedir, Ne Değildir?

Tüy azaltıcı serumu; istenmeyen tüylerden kurtulmamızı amaçlayan, tüyleri önce incelten, yavaş yavaş da seyrekleştiren serum formundaki ürün olarak tanımlayabiliriz. Yüz için ve vücudun diğer bölgeleri için ayrı ayrı çeşitleri var. Markalara göre değişmekle birlikte genel olarak tüy azaltıcı yağ, tüy azaltıcı serum ve tüy azaltıcı losyon şeklinde karşımıza çıkıyor. İçeriğinde herbal complex-B adında tüyleri inceltmeye yardımcı olan aktif madde ile çeşitli bitki özleri var.

Sadece kıl foliküllerini etkileyerek ter ve yağ bezesi üzerinde herhangi olumsuz bir etki yaratmadığı öne sürülüyor. Üstelik sarı ve ince tüyler üzerinde de etkili. Ama bence bu kişinin sarılık derecesine göre değişiyor tabii. Evde rahatlıkla kullanılabiliyor ve uygulama sonrası güneşe çıkmanın da herhangi bir sakıncası yok. Etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte net bir sonuç görebilmek için düzenli kullanmak şart.

Tüy azaltıcı serumlar nasıl kullanılır?

Tüy Azaltıcı Serum Nedir, Ne Değildir?

Öncelikle her ihtimale karşı diğer ürünlerde de olduğu gibi, bu ürünün de prospektüsünü okumakla işe başlıyoruz. Bu ürünün, tüyleri kökünden alan herhangi bir yöntemi (ağda, epilasyon, tıraş, cımbız vb.) takip eden 3 gün içerisinde uygulanması gerekiyor. Üçü bir arada olarak karşımıza çıkan çeşitlerinde ilk gün tüy azaltıcı yağ, ikinci gün tüy azaltıcı serum ve üçüncü gün ise tüy azaltıcı losyonun kullanımı öneriliyor. Bu şekilde gerçekten de çok daha etkili sonuçlar almak mümkün.

Bu ürünler her gün sırasıyla tüyden arınmış, kuru ve temiz bölgeye uygulanıyor. Tüyleri kökünden almayan yöntemlerden sonra, tüylü kalan bölgeler için de kullanılabilir ancak tamamen tüysüz bölge üzerinde daha etkili olduğu bir gerçek. Durulama gerektirmemekle birlikte, kullanımdan sonra hemen yıkamamak gerekiyor. Maalesef lanet bir kokusu var ve ne yaparsan yap çıkmıyor. Yani bize iki seçenek sunuyor aslında; ya sonsuza kadar kıllı kalacaksın ya da bu kokuya katlanacaksın!

Ben bir müddet sonra kendimi bu kokuya alıştırdım. Merak etme sevgili arkadaşım, tüylerinden sonsuza kadar kurtulmak istiyorsan sen de mecburen alışıyorsun. Ağda gibi acılı olmaması bence büyük bir artı. Vücudunda herhangi bir yanma ya da batma hissi oluşturmuyor ki ben beyaz ve aşırı hassas tenli bir insan olarak söylüyorum bunu.

Tüy azaltmak için serum kullanmanın faydaları neler?

Tüy Azaltıcı Serum Nedir, Ne Değildir?

Elde edilen klinik sonuçlara göre 3 aylık düzenli kullanımda tüy sayısında %89 azalma, tüy çapında %69 azalma, tüy boyunda %95 kısalma görülmesi vadediliyor. Ben yaklaşık olarak 4 ay kullanabildim. Evet aslında etkili bir sonuç aldım diyebilirim ama tüylerimin sarı olması nedeniyle ben de çok anlamlı bir farklılık yarattığını söyleyemem. Ama esmer arkadaşlarım için iyi bir alternatif olabilir. En azından ağda acısından ve kökleri kuvvetli olan tüylerden kurtulmuş olurlar.

Ben istenmeyen tüylerimden kurtulmak için son zamanlarda Gillette Venus tercih ediyorum. Evet yanlış duymadın, tıraş yöntemini tercih ediyorum ve tahmin edilenin aksine inanılmaz bir pürüzsüzlük ve ferahlık sağlıyor. Üstelik binlerce ürünü belirli günlerde kullanmak zorunda kalmadan, zamandan ve paradan tasarruf ederek tüylerimden kurtuluyorum. İş hayatında aktif olan ya da aşırı sosyal olan kadın arkadaşlarım için özellikle tavsiyemdir.

Benim tüy azaltıcı serum kullanma deneyimlerim bu şekilde, peki ya sen hiç böyle bir ürün denedin mi? Denediysen nasıl bir sonuç aldın? Eh, ne demişler hayat paylaştıkça güzel! Yorumlarını bekliyorum.

Tüy Azaltıcı Serum Nedir, Ne Değildir?
16
6
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Tüy azaltıcı serumların etkili ve doğru bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. En iyisi Gillette Venus ürünleri 🌺
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

156
 • Böyle bir ürün hiç kullanmadım ve işk defa duyuyorum. Kesinlikle deneyeceğim.
 • Mirakayra12
  Kullandığım bir ürün tavsiye ediyorum
 • Loli2345
  Cok bilgili saolun
 • buluttkız
  Denemeye değer gibi
 • Gizoooooo
  en iyisi lazeer
 • GüneşinnKızı
  Lazerden başka çözüm yok
 • Votaaa
  Jilete korkuyorum açıkçası
 • ʞnpnɟod
  Bence öyle bir serum henüz geliştirilmedi
 • Gizli Üye
  Denemeye değer bence
 • Afrakaramann
  Denemeye değer sanırım
 • Gizli Üye
  Zararli oldunu biliyorum
 • ekinekin
  gerçekten var mı
 • Genetik
 • HayırdırNebutantana
  Daha önce hiç duymamıştım
 • Gizli Üye
  Guzel bilgilendirme olmuş canim klavyene saglik.
 • bugencyazar
  iyi bilgiler.
 • biradetmehmet
  Çok ilgimi cekti
 • Gizli Üye
  Çok güzel bir paylaşım.
 • tuhafamanormalbiri
  bir arkadasima onerecegim
 • agresifpanda696
  Deneyeceğim
 • Mr_Hyper
  Erkeklerin kullanmasına uygun bir yöntem mi peki?
  Evde uygulanabilecek bir ürün mü yoksa sağlık merkezleri (?) gibi kurumlarda mı yapılıyor?
YÜKLENİYOR...