PÜRÜZSÜZ GERÇEKLER

Gillette

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer? Ağdada Israr Edenlere Öneriler!

CoffeeHeaven

Ağda kullanmak iyidir, hoştur ama herkese göre değildir. Bir kere tüylerinin doğal büyüme döngüsüne ayak uydurman gerekir. Onların büyümesini beklemezsen ağdadan sonra sivilcelenme problemi yaşayabilirsin. Hele ki ağdaya yeni başladıysan, "bir kere de ben deneyeyim, belki alışırım" dedikten sonra gözlerini kapatıp işe giriştiysen sen de yalnız değilsin! Ağrısı, sızısı, sivilcesi, morluğu senin de başına dert olmuş olabilir. Ağda konusunda her şeye rağmen kararlıysan ya da bir kere denedikten sonra sivilceyle karşılaştıysan; sana can suyu olacak önerilerimi açıklıyorum.

Ağdadan sonra sivilce çıkmaması için ne yapılmalı?

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer? Ağdada Israr Edenlere Öneriler!

Birçok insanda ağda sonrası sivilcelenme olur. Bu durum, genellikle hafif bir enfeksiyonun sonucu olarak gelişir. Sen de ağda sonrası sivilce problemi yaşıyorsan bir kötü haberim var! Üzülerek söylüyorum; sivilce sonrası batık tüylerle de karşılaşabilirsin! Batık tüyleri sivilcelerin içinde görebilirsin ya da sivilceler geçtikten sonra da onlar sana merhaba diyebilir. Hem sivilceyle hem de batık tüylerle uğraşmaman için bazı önerilerim var:

- Tahriş ve hassasiyet nedeniyle ağda işlemi sonrası cildinde sivilceler çıkabilir. Bunları engellemek için cildine soğuk kompres uygulayabilirsin. Sıcak duş yerine soğuk duş alman daha etkili olabilir.

- Sürtünme ve tahrişi önlemek için bol ve rahat kıyafetler tercih etmelisin.

- Hassas bir cildin varsa tahrişe yol açan ve sivilcelenmeyi tetikleyen parfümlü ürünlerden, kremlerden veya losyonlardan kaçınmalısın.

- Enflamasyonun önüne geçmek için ağda uygulanan bölgeye kortizon içerikli krem sürebilirsin.

- Ağda sonrası sivilce olmaması için ilk 24 boyunca aşırı hareket etmemeni tavsiye ederim. Çünkü terleme sonucunda, ağda yapılan bölge tahriş olup sivilce üretebilir.

- Cildini yatıştırmak için aloe vera içeren hafif jeller kullanabilirsin.

- Düzenli olarak yapılan ağda işlemi, cildinin buna alışmasını sağlar. Ölü deri ve batık tüylerin serbest kalır. Sonuç olarak sivilcelenme yaşamayabilirsin.

Ağda sonrası sivilce nasıl geçer?

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer? Ağdada Israr Edenlere Öneriler!

Ağda öncesinde her yolu denedin, yine de sivilcelerle mi karşılaştın? Aşırı hassas bir cildin varsa veya işlem sırasında sert davrandıysan ağdanın doğası gereği sivilceyle karşılaşman biraz normal. Bu durumun ne kadar acı verdiğini, sinirlerini nasıl bozduğunu tahmin edebiliyorum. Aşağıdaki yöntemlerle sivilce görünümünü hafifletebilir ve onların kısa sürede vücudunu terk etmesini sağlayabilirsin. Tedavi için şunları kullanabilirsin:

Çay ağacı yağı

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer? Ağdada Israr Edenlere Öneriler!

Ağdadan sonra zarar görmüş cildini çay ağacı yağı ile yatıştırabilirsin. Bu yağı sivilceli bölgeye uygulamadan önce Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı ile seyreltmeni öneririm. 1 damla çay ağacı yağına 10 damla kadar diğer yağlardan ekleyip bu karışımı cildine günde 3 defa sürmelisin.

Elma sirkesi

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer? Ağdada Israr Edenlere Öneriler!

Elma sirkesinin doğal antiseptik olduğunu söyleyebilirim. Sivilcelerini en kısa sürede yok edip cilt görünümünü düzgünleştireceğinden emin olabilirsin. Bir pamuğa elma sirkesi damlatıp günde üç defa cildine uygulayabilirsin.

Fındık yağı

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer? Ağdada Israr Edenlere Öneriler!

Cildi yenileyici ve iyileştirici özelliği bulunan fındık yağı da ağdadan sonra sivilcelenme konusunda oldukça etkili. Fındık yağı cildini sakinleştirir ve sivilcelerin kurumasına yardım eder. Pamuğa fındık yağı damlatıp sivilcelerine sürebilirsin. Günde üç defa bu işlemi tekrarlayabilirsin.

Aloe vera bitkisi

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer? Ağdada Israr Edenlere Öneriler!

Aloe vera bitkisinin yaprağını kırıp bitkinin özünü sivilceli cilt yüzeyine uygulayabilirsin. Aloe vera özütünün etkisini artırmak için masaj yaparak cildine sürebilirsin. Günde iki veya üç defa bu işlemi yapabilirsin.

Eczanede satılan jeller ve kremler

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer? Ağdada Israr Edenlere Öneriler!

- Kortizon içeren krem ürünleri, cildindeki iltihabı kolayca yok edebilir. Sivilcelerin yok olması için ağdadan sonra kullanacağın bir hidrokortizon kremi satın alabilirsin.

- Çay ağacı yağı içeren jeller, enfeksiyonları yok ederek sivilcelerinin azalmasına yardım edebilir. Hem de bu jeller, cilt gözeneklerini tıkamadan cildini tedavi eder.

- Bir aloe vera bitkisi yetiştirmiyorsan senin için en iyi seçenek, aloe veradan elde edilen jel ürünlerinden satın almaktır. Nemlendirici ve yatıştırıcı özelliği sayesinde aloe vera jeli, sivilcelerini yok edebilir.

Ağda öncesi ve sonrası için sivilcelenme konusunda benim önerilerim bunlar. Aslına bakarsan tüm bunlarla uğraşıp zaman kaybetmek yerine, başka bir yöntem deneyebilirsin. Ben Gillette Venus kullanıyorum. Ağdanın acısı, sivilcesi, derdi bitmiyor. En iyisi tıraş yöntemi diyebilirim hem de kısa sürede pürüzsüzlük hissi veriyor. Karar senin…

Peki, sivilce problemiyle karşılaşmamak için sen hangi yöntemleri tercih ediyorsun?

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer? Ağdada Israr Edenlere Öneriler!
4
12
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • Halbuki Gillette Venus Comfortglide Olay gibi bir güzellik varken bunca çileye ne gerek var... 🌺
  Görüş hala geçerli mi?
  • Değil mi ama! :) Kesinlikle katılıyoruz. ;) ✌️ 💕

 • Gizli Üye
  Bazılarında çok çıkıyormuş. Öğrendiğim iyi oldu.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Muzafer_Tuğkan
  Gülü seven dikenine katlanır jilet en güzeli hanimefendi
  Görüş hala geçerli mi?
 • hanımlar Allah kolaylık versin zor iş zor
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

210
 • Güzel bir bence
 • İcelimcicekolalim
  Epilasyon iyi ki var
 • MaRcOmuri
  Yaptır epilasyon kurtul bu dertten
 • HazretiMUNKİKİ
  İyiki erkeğim
 • ƘíηgAятнυя
  neyse ki o acı bizde yok
 • Aloree18
  Teşekkürler.
 • Kucukahmet
  Bu kadınların derdi bitmiyoo
 • Kendihalindebirisi6
  🍋 suyu iyidir
 • KahveliTurta
  Hanımlar kolay gelsin...
 • Fındık yağı iyidir.
 • kilimcininoglu
  Bilgiler icin tesekkurler
 • Eziremsem
  eline sağlık güzel olmuş.
YÜKLENİYOR...