PÜRÜZSÜZ GERÇEKLER

Gillette

Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır? Pürüzsüz Güzellik Rehberi!

CoffeeHeaven

İstenmeyen tüyler hiç kuşkusuz hepimizin korkulu rüyası! Fakat varlıklarından hiç hoşlanmadığımız tüylerden kurtulmanın da bir çaresi var elbette. Eğer tüylerin seni rahatsız ediyorsa ve onları yok etmek istiyorsan güzellik merkezlerini tercih edebileceğin gibi evde yapacağın uygulamalarla da pürüzsüz bir tene sahip olabilirsin. Bunlardan biri de çam sakızı ağda yapmak. Marketlerde, kozmetikçilerde hatta eczanelerde rahatlıkla bulabileceğin çam sakızı ağda, evde yapabileceğin en eski ve uygulaması en kolay yöntemlerden biri. Üstelik çam sakızı ağda, içeriğinde herhangi bir kimyasal ürün bulundurmadığı için cilde zarar vermiyor. Cildindeki tüyleri düzenli olarak çam sakızı ağda ile aldığında zamanla tüylerindeki azalmaları fark edeceksin. Ayrıca bu yöntemle tüylerin daha geç uzamaya başlar. Bu yazıda senin için çam sakızı ağda yapmanın püf noktalarını bir araya topladım. Çam sakızı ağda nasıl kullanılır diye merak ediyorsan aşağıda anlattığım yöntemleri uygulayabilirsin. Haydi o zaman, hazırsan başlayalım!

Öncelikle bir cezve bul ve ağdayı ısıt

Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır? Pürüzsüz Güzellik Rehberi!

İlk aşamada çam sakızı ılık ağda nasıl yapılır sorusunu yanıtlayacağım.

1. Çam sakızı ağda ilk alındığında katı haldedir, bu şekilde onu tenine sürmen mümkün olmaz. Bu yüzden ağdayı sıcak su dolu bir cezvenin içerisinde ısıtman gerekiyor.

2. 10 – 15 dakika sonra çam sakızı ağda eğer sakız kıvamını aldıysa sudan çıkartabilirsin.

3. Bu noktada ağdanın içine su kaçmaması için çok dikkatli olman gerekiyor.

4. Eğer ağdanın içine su kaçarsa veya fazla ısındığı için sıvı hale gelirse, ağdayı cildinden kaldırırken zorlanırsın ve tenini tahriş edebilirsin.

5. Çam sakızı ağdayı teninden ağda bezi kullanarak kaldırman mümkün değildir. Kontrolünü sağlayabilmek için bu işlemi elle yapman gerekir.

6. Bu yüzden de ağdanın tamamen erimemiş, macun kıvamında olması gerekir.

Ağdayı düz bir zemine dök

Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır? Pürüzsüz Güzellik Rehberi!

İşte geldik çam sakızı ağda nasıl hazırlanır aşamasına…

1. Isıttıktan sonra ağdayı beton veya mermer gibi düz bir zemine dökmelisin.

2. Sadece ihtiyacın olduğu kadarını dökersen fazlasını da ziyan etmemiş olursun.

3. Ağdanın zeminde birazcık soğumasını bekledikten sonra iki parmağınla ağdayı kaldır ve eline aldığın ağdayı bir lastik gibi uzat, sonra da ellerinin arasında katla.

4. Bu sayede ağdadaki çam sakızı homojen bir karışım haline gelerek tenine yapışma gücünü arttıracaktır.

Ağda yapacağın bölgeyi kurut

Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır? Pürüzsüz Güzellik Rehberi!

Ağdayı uyguladığın bölgenin tamamen kuru olması çok önemli. Terli, nemli ya da ıslak bir bölgeye ağda uygulamaya çalıştığın takdirde ağda cildine yapışmamak için direnir ve tüylerinden kurtulma serüvenin bir hüsranla son bulur.

Ağdayı cildine tek kat olarak sür

Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır? Pürüzsüz Güzellik Rehberi!

Çam sakızı ağda kullanımında en çok yapılan hatalardan biri, ağdayı aynı bölgeye defalarca kez uygulamaktır. Oysaki bu çok riskli bir şeydir çünkü eğer çam sakızı ağdayı tenine tek kat olarak sürmezsen cildinde ciddi kızarıklar ve soyulmalar meydana gelebilir. Tek kat sürdüğün ağda cildinin kızarmasını ve tahriş olmasını engeller.

Ağdayı doğru yöne doğru uygula

Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır? Pürüzsüz Güzellik Rehberi!

Geldik çam sakızı ağda nasıl uygulanır aşamasına…. Ağda yaparken dikkat etmen gereken bir diğer önemli nokta da şu; ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru sürüp ters yönde çekmelisin. Aksi durumda cildinde kıl dönmesi ve batık oluşumuna sebebiyet verirsin, bu durumda canın yanabilir.

Ağda yaptığın bölgeyi temizle

Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır? Pürüzsüz Güzellik Rehberi!

Çam sakızı ile ağda yaptıktan sonra ağda yaptığın bölgeyi önce nemli bir bez yardımıyla silerek sonrasında da ılık suyla yıkayarak temizleyebilir, ağda kalıntılarını yok edebilirsin. Çam sakızı ağda, diğer ağda çeşitlerine göre daha katı bir kıvama sahip olduğu için teninde yapışkan bir his oluşturmaz ve kolayca silebilirsin.

Pürüzsüz bir cilde merhaba de

Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır? Pürüzsüz Güzellik Rehberi!

Tüm aşamaları eksiksiz uyguladıysan sonuç başarılı demektir. Pürüzsüz bir cilde kavuşmuş olmanın tadını çıkartabilirsin. Eğer tenin hassassa nemlendirici bir krem yardımıyla o bölgenin biraz daha rahatlamasını sağlayabilirsin.

Benim çam sakızı ağda nasıl yapılır sorusuna dair deneyimlerim bu kadar. Fakat, ağda benim için çok zahmetli hemen tüylerimden kurtulmam gerek diyorsan Gillette Venüs'ü deneyebilirsin. Gillette Venus Comfortglide Breeze'in oynar başlığı vücudumun tüm kıvrımlarına uyum sağlarken jel barları acısız ve pürüzsüz bir tıraş deneyimi yaşamama yardımcı oluyor. Bu yüzden bu yöntemi de özellikle acelem olan anlarda sık sık kullanıyorum. Eğer senin de pürüzsüz bir tene sahip olma konusunda farklı tecrübelerin ve önerilerin varsa bizimle paylaşabilirsin!

Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır? Pürüzsüz Güzellik Rehberi!
3
2
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • Başak01_
  Hahaha 4. Gife güldüm ağda yapmayı bilmeyen yoktur heralde ya, ama bilmeyenlerde artık öğrenmiş oldu böylece, emeğine sağlık.
  Görüş hala geçerli mi?
 • arzelaa
  En iyisi ısıtmalı ağda her seferinde kullanırım tertemiz oluyorsun ne güzel
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • 1GULENGOZLER1
  Vavvvvv. Bilenler bilmeyenlere öğretsin
  Görüş hala geçerli mi?
 • Gogo_latte
  Çam sakızı çoban armağanı
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

10
 • Sunabkci
  ☻🧚‍♀️

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...