PÜRÜZSÜZ GERÇEKLER

Gillette

"Gillette Venüs Nasıl Kullanılır?" Diyorsan İşte Hayatını Kolaylaştıracak Kullanım Tavsiyeleri Burada!

Biz kadınların hayatında var olma nedenine bir türlü anlam veremediğimiz istenmeyen tüyler için genellikle acı dolu ve çok zahmetli kurtuluş yöntemleri önerilir. Üstelik bunlardan tamamen kurtulmak da mümkün olmadığından, bu acıyı ve zahmeti ömür boyu yaşayacağımızı bilerek kara kara düşünürüz. Oysa size aslında bu sorunun çok pratik bir çözümü var desem?

Öncelikle, tüm bildiklerinizi unutun. Yıllardır duyduğumuz o “doğru bilinen yanlışlar”dan bir tanesi "Tıraş bıçağı ile tüyleri almak tüyleri kalınlaştırır"dır. Tüyleri tıraş bıçağı ile almak tüyleri kalınlaştırmamakla birlikte, yeri geldiğinde batık gibi bizi çileden çıkaran problemleri bile önleyebilir. Tüylerin yapısı ise tamamen genlerimizle alakalı. Yani, kızlar merak etmeyin; sorun bizde değil. :) Benimkiler dün nasıllarsa bugün de öyleler.

Ağda ve epilasyon gibi farklı pek çok yöntemi dönem dönem denemiş biri olarak söyleyebilirim ki Gillette Venus tıraş bıçağı ile tanıştıktan sonra tam anlamıyla rahata erdim. Venüs tıraş bıçağı kullananlar beni anlayacaktır; kısa sürede ve hiçbir acı çekmeden tüylerimden kurtulmak ve o şahane pürüzsüzlük hissini yaşamak beni nasıl mutlu ediyor, anlatamam. :) Bu yüzden sizinle deneyimimi paylaşacağım ve “Gillette Venüs nasıl kullanırım?” diye merak edenler için aşama aşama süreci aktaracağım.

Artık acı çekmemize gerek yok kızlar! :)

Gillette Venus kullanımı için ilk adım: Bizi yumuşacık yapacak bir banyo

Gillette Venüs Nasıl Kullanılır? Diyorsan İşte Hayatını Kolaylaştıracak Kullanım Tavsiyeleri Burada!

İşe ilk olarak şahane bir duş ya da dilerseniz uzun bir banyo ile başlayalım. Hangisi olursa olsun, en az birkaç dakika sürmesi önemli. Böylece tüylerimiz yumuşar ve çok daha rahat tıraş yapmamıza izin verir. Yani onları biraz gevşetiyoruz da denebilir. Onlar gevşerken biz de en sevdiğimiz duş jelimizle harika kokular içinde ferahlatıcı bir duşun keyfini çıkarmaya devam edebiliriz.

Öyle hemen duştan çıkmak yok: Sıradaki görev tıraş jeli

Gillette Venüs Nasıl Kullanılır? Diyorsan İşte Hayatını Kolaylaştıracak Kullanım Tavsiyeleri Burada!

Duş biter bitmez çıkıp da pofuduk bornozumuza sarılmayalım. Öncesinde mutlaka Satin Care Tıraş Jeli gibi bir tıraş jelini kullanalım. Böylece nem, tüylerimizde saklı kalır ve tıraş bıçağı cildimizde yağ gibi kayıp gider. Tıraşın ne ara bittiğini anlamamamızı sağlayan şey de bu olur zaten. Ama tek sebep bu değil. Cildimizde çizik, kesik, tahriş ya da batık oluşmasını önlemek için de bu adımın çok gerekli olduğunu söylemeliyim. Bence bu aşamayı kesinlikle atlamayın kızlar; pürüzsüzlüğe giden yol bu adımdan geçer.

Heyecan dorukta: Artık tıraş bıçağını uygulamaya başlayabiliriz

Gillette Venüs Nasıl Kullanılır? Diyorsan İşte Hayatını Kolaylaştıracak Kullanım Tavsiyeleri Burada!

Tıraş jelini uyguladıysak sıra geldi Gillette Venus yardımıyla istenmeyen tüylerinizden kurtulmaya. Öncelikle cildimize hafif dokunuşlarla yaklaşmamız gerektiğini hatırlatmalıyım. Ona lütfen sert davranmayın. Bir de tıraş yönüne dikkat edin. Bu yön, tıraş ettiğimiz bölgeye göre değişir.

Bacaklarımızı ayak bileklerimizden yukarıya doğru tıraş edelim. Koltuk altlarımızı her yöne doğru tıraş edebiliriz. İster yukarı, ister aşağı, istersek de yana doğru. Bize kalmış… Geldik içten içe stres duyduğumuz bikini bölgesine. Ama endişelenmeyin, burası da hemencecik bitiyor. Bikini bölgesini ilk olarak tüyün uzama yönüne yani içe doğru tıraş edelim. Sonrasında yakın bir tıraş için uzama yönününün tersine tıraş edelim. İşte oldu, hemen bitti bile.

Şimdi biraz da kendimize bakım yapalım

Gillette Venüs Nasıl Kullanılır? Diyorsan İşte Hayatını Kolaylaştıracak Kullanım Tavsiyeleri Burada!

Bu aşama kendimizi sevme ve mutlu etme aşaması. İstenmeyen tüylerimizden kurtulduğumuza göre en güzel kokulu, en sevdiğimiz nemlendiricimizi tüm vücudumuza uygulayabiliriz. Böylece cildimiz daima nemli, sağlıklı ve pürüzsüz kalacak. Oh, mis gibi olduk değil mi? :)

“Tıraş bıçağı nasıl kullanılır?” sorusunu cevapladık ama en az onun kadar önemli olan bir konu daha var: Tıraş bıçağını doğru şekilde saklamak. Her kullanımdan sonra tıraş bıçağımızı durulayalım ve kurumaya bırakalım. İşte o çok merak edilen “Tıraş bıçağı kaç kez kullanılır?” sorusunun cevabı da burada gizli. Tıraş bıçağımıza ne kadar iyi bakarsak onu o kadar uzun süre kullanabiliriz.

Şimdilik benim söyleyeceklerim bu kadar ama Gillette Venüs kullananların görüşlerini de merak ediyorum. Siz de benim gibi diğer epilasyon yöntemlerinden sonra bu yönteme geçerek kızgın kumlardan serin sulara atlama hissini yaşadınız mı? :)

"Gillette Venüs Nasıl Kullanılır?" Diyorsan İşte Hayatını Kolaylaştıracak Kullanım Tavsiyeleri Burada!
13
4
Görüşünü yaz

Gillette Venus Ne Diyor

 • Selam @Minirea, ne güzel yazmışsın ellerine sağlık. :) Çok sevdik, teşekkür ederiz. ✌️ 💕

En İyi Kız Görüşleri

 • Kesinlikle traş jeli ile kullanılmalı, yoksa benim gibi hassas ciltlere kabus.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Selam, çok doğru söyledim. :) Eğer Breeze ya da Olay gibi ürünler kullanılıyorsa kendiliğinden jel barları olduğu için kullanmaya gerek yok. ;) ✌️ 💕

 • Güzel, detaylı bir anlatım olmuş. Emeğine sağlık 🌺
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Gizli Üye
  genitale kullanılır mı kadın erkek
  Görüş hala geçerli mi?
  • Gizli Üye

   Eig saolunn

 • Ayarsız3nerji
  Hamam otu kullanın
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

102
 • Gizli Üye
  Açıklayıcı olmuş
 • bnnnm
  Güzel ve çok açıklayıcı olmuş...
 • Gizli Üye
  Bunu kim cikardkysa Allah razi olsun
  • ✌️ 💕✌️ 💕✌️ 💕✌️ 💕

  • belgin3367

   Vücudunu aliomusun ben normal bimden aldim pembe ama 3 günde çıkarıo tekrar adaya başlıcam

  • Gizli Üye

   @belgin3367 buda 3 gunde cikariyor ama yag gibi kayiyor al pisman olmazsjn aslaaa ve 1 yil bir basligini kullanabiliyorsun daha hesapli

 • Because_Me
  Bunlara hiç dikkat etmiyorum ya
 • Çıkma süresi ne kadar?
  • Selam, tüylerin çıkış süresi ve şekli, genetik ve hormonsal yapımıza bağlı olarak değişmekte. ;) ✌️ 💕

 • Mıırrrrrrrrrr
  Çok memnun kaldım bu üründen
  • Süpersin! :) Bunu duyduğumuza çok sevindik. ✌️ 💕

 • Gizli Üye
  Hiç kullanmadım denemedim bunu daha önce
  • Selam, denemeni tavsiye ederiz. :) Denedikten sonra farkı mutlaka göreceksin. ;) ✌️ 💕

 • Güzel oluyor temuz oluyorda çıkarken çik kaşıntı yapıyor nemlendirsem bile. ve batık oluyor ne yapıyorsunuz bu durumda?
 • gecenin_huznu
  Süper tavsiyeler bunlar 🌺🌺
 • ay_em_yiikik
  Ben köpükler icinde kullanirim.
 • Sadık1Dost
  Sağol
 • necom06
  hayır
YÜKLENİYOR...