Pürüzsüz Bir Tıraş İçin Her Kızın Bilmesi Gereken 7 Püf Nokta

Akuamarinn

Bazılarının derdi aşktır, bazılarının para… Benimki ise tüylerim! Biraz fazla tüylü bir insanım, kabul. Durum böyle olunca da en kolay yolunu arıyordum tüylerimi almanın… Bloggerları yakından takip eden biri olarak biliyorum ki artık tıraşla tüyleri alma kızların yeni trendi. Ben de geri kalır mıyım, tıraş bıçağı kullanmaya başladım ve tabii ki bu konuda araştırmacı kişiliğimle elde ettiğim deneyimleri sizinle de paylaşmak istedim ;)

Önemli olan nemlendirmek, 3 dakika su yeterli!

Pürüzsüz Bir Tıraş İçin Her Kızın Bilmesi Gereken 7 Püf Nokta

Cildinizi yaklaşık olarak 3 dakika sıcak suyla nemlendirin. Bu, tüylerinizi yumuşatır ve tıraş olmayı kolaylaştırır. Duş esnasında tıraş olmak sizin işinizi oldukça kolaylaştıracaktır, çünkü tüyler ve cilt yumuşadığında bıçaklar ciltte daha rahat kayıyor.

Tıraş jeli kullanmayı unutmayın!

Pürüzsüz Bir Tıraş İçin Her Kızın Bilmesi Gereken 7 Püf Nokta

Tıraş jeli gerçekten çok önemli. Ben şu an Gillette Satin Care kullanıyorum, zaten aşırı güzel kokuyor lavanta lavanta, bir de çok güzel nemlendiriyor. Tıraş jeli de nemi cildinizde muhafaza etmeye yardımcı olur.

Her bölgeye eşit baskı uygulayın!

Pürüzsüz Bir Tıraş İçin Her Kızın Bilmesi Gereken 7 Püf Nokta

Bir yere daha sert bastırırsanız tıraş bıçağı daha fazla almıyor tüylerinizi. Üstünden bir kere, hafif şekilde geçmeniz yeterli. Özellikle kaliteli tıraş makinesi kullanırsanız, aynı yerin üzerinden birkaç kere geçmek zorunda kalmazsınız. Çünkü kaliteli tıraş makineleri çok bıçaklı olduğu için yakın tıraş sağlar ve böylece tek harekette pürüzsüzlüğe ulaşabilirsiniz.

Tıraş edilen bölgeye göre tıraş yöntemi değişir, pürüzsüz bir tıraş için doğru yöntemi keşfedin!

Pürüzsüz Bir Tıraş İçin Her Kızın Bilmesi Gereken 7 Püf Nokta

Bazı bölgelerinizde tüyleriniz tek yöne uzamaz, özellikle bikini bölgesinde! Sadece tek yöne yaptığım zaman küçük küçük tüyler kalıyordu ve elime batıyordu, sonrasında taktiğimin yanlış olduğunu anladım. Özellikle bikini bölgemde, önce tüylerin çıkış yönünde, sonra da tüylerin çıkış yönünün tersinde tıraş yaptığım zaman çok daha pürüzsüz olduğunu fark ettim. Bu şekilde siz de pürüzsüzlüğün keyfine varabilirsiniz. :) Hem de doğru yöntemle batık riskini azaltmış olursunuz. Koltuk altında ise tüyler çok yöne doğru çıkabilir. Bu nedenle aşağı - yukarı ve yanlara doğru tıraş edebilirsiniz. Bacaklarda buna gerek yok, tüylerin çıkış yönünün tersine tıraş yetecektir; tıraş bıçağı aşağıdan yukarıya, çok basit!

Sonrasında dilerseniz ev yapımı, dilerseniz her kozmetikçide bulunan scrub ile cildinizi ovun.

Pürüzsüz Bir Tıraş İçin Her Kızın Bilmesi Gereken 7 Püf Nokta

Bu da batık riskini yok etmeye yardımcı ve nemsiz kalan cildinize nemi hapseden bir yöntem. İsterseniz su-limon suyu ve kabuğu-şeker gibi bir scrub kullanabilir, isterseniz her yerde satılan scrub’lardan satın alabilirsiniz. Ben evde pek uğraşamadığım için hazır olanları alıyorum, mis gibi de kokuyorlar.

Tüy alma işleminiz bittiğindeyse yine güçlü bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin, ta-ta, hazırsınız!

Pürüzsüz Bir Tıraş İçin Her Kızın Bilmesi Gereken 7 Püf Nokta

En önemli adımlardan biri bu, cildinizi nemlendirmek. Zaten her banyodan sonra nemlendiriyorsunuzdur kızlar, biliyorum, ama bunu tıraştan sonra özellikle yapın.

Benim favorim, tatlı mı tatlı bebeğim Gillette Venus Swirl!

Pürüzsüz Bir Tıraş İçin Her Kızın Bilmesi Gereken 7 Püf Nokta

Hem mor rengiyle beni benden aldı, hem 5 bıçaklı olmasıyla yakın tıraş sağladı, hem de oynar başlığı ile çok yöne hareket ettiği için kıvrımlara uyum sağladı. Oynar başlığı sayesinde ayrıca yukarıda bahsettiğim sağa sola yukarı aşağı hareketlerini daha kolay yapabiliyorsunuz. Evet tüyleri kökten almadığı için daha sık tıraş olmanız gerekecek ama, bakımlı kızlar işini bilir, zamanını aynı işi daha zahmetsizce yapan bir ürün varken başka şeylerle harcamaz! Haftada 1 kere tıraş bıçağı kullanımı ile pürüzsüzlük mümkün, daha ne isteriz hayattan? <3

Pürüzsüz Bir Tıraş İçin Her Kızın Bilmesi Gereken 7 Püf Nokta
105
Görüşünü yaz
105Kız Görüşü
0Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • BuzHanım
  Çalıştığım için bana daha zahmetsiz bir yöntem lazım. Sürekli ağda ya da başka şeylerle uğraşmak istemiyorum. Bu yüzden tıraş bıçağı kullanarak hayatımı kolaylaştırıyorum.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar Ne Diyor (104)

 • IceQueenn
  Hem pratik hemde pürüzsüz bir cilde kavuşturduğu için Gillette Venus tercih ediyorum ben de. İlk başlarda korkuyordum ama sonradan korkulacak bir durum olmadığını anladım. :) Tüylerimin kalın çıkması tamamen benim genlerim ile alakalı.
 • AneSaa
  Cildim çok hassas bu yüzden ağda kullanamıyorum. Ortalıkta pişmiş tavuk gibi gezmeyide istemem. Tıraş bıçağını deneyeceğim bu yüzden.
 • Mazisen
  Hep tıraş bıçağı kullandım ve kullanacağım şimdilik daha iyisi yok.
  Sevdim 1 Kişi
 • Kraftt
  Her okuduğumda usanmadan yazacağım. Erkekler traş olur kadınlar epilasyon yapar. Yapmayın cildinize bunu!
  SevdimKatılmıyorum 5 Kişi
 • Bodunum
  Bunlar uyguladığında ağda denen illete gerek kalmıyor zaten😏
  Sevdim 1 Kişi
 • ecoli
  Her zaman tercih etmesem de acil durumlar icin tras bicagi gercekten kurtarici 👍🏻
  Sevdim 1 Kişi
 • MissLightweight
  Özellikle kısıtlı zaman için iyi oluyor. Elinize sağlık. 👍 Faydalı bilgiler.
 • HafızOlcamBen
  Cok guzel bir icerik olmus ben de trasi tercih ediyorum ağda gibi can yakmıyor en azından 😄😄
 • bilginüye
  Benimki breeze çok büyük kolaylık ve rahatlık sağlıyor. Emeğine sağlık.
 • doktordoktor
  Bir iki güne tekrar çıkmıyor mu? Her gün yapıyor musun?
 • Kızlardan görüşlere devam (94)
YÜKLENİYOR...