Mozaik pastayı nasıl yapıyorsunuz?

Hemen hemen herkesin çok sevdiği ve çoğu zamanda kurtarıcı bir tatlı olarak gördüğümüz 10 dakikada hazırlanılan mozaik pastanın çeşitli tarifleri var ve en yaygın olanı çiğ yumurta ile yapılan, ben yıllarca annemin çiğ yumurtalı tarifi kullandığını çooook sonra öğrendim 🙈😁 bayıla bayıla yedik tabii ama öğrendikten sonra da bir daha yiyemedim taa ki kendi reçetemi bulana kadar 😋 Peki siz nasıl yapıyorsunuz bakalım mozaik pastayı?Mozaik pastayı nasıl yapıyorsunuz?

0|0
1921

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında yapımı en basit tatlı türlerindrn biridir kıvamı tutturdğunda rahtlıkka yapablirsin koyu kıvamda ise pasta gibi kalıpsız eğer cıvık ise teflon kalıp kullanman net bir pasta çkarmana yardım cı olacaktor çiğ yumurrçta net bşr kalıp için en iyisidir diyebilirim

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Benim annemde çiğ yumurtayla yapardı ve hiç kokmazdı. Ama ben hiç cesaret edemedim yumurtalı yapmaya. Yumurta hariç her şeyi koyuyorum. Ama ben sizin reçeteyi çok merak ettim açıkçası 😊

1|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1820
  • Olabildiğince yumurta kullanmamaya çalışıyorum tarifler de, hiç sevmem ya. 😂

0|0
    0|0
  • Çok seviyorum.

1|0
    0|0
  • bir kaç kere yaptım şahsen evden kimse bir daha yapmamı istemedi çünkü beğenmediler😁

1|0
    0|0
    • 😁 o zaman benim tarifi deneyin bir de pes etmek yok ☺️

• Senin tarif güzeldir eminim de benden başka yiyen olmuyo sıkıntı orda e kendim içinde yapmıyorum teşekkürler yine de😊

• Denemedim yapmayı fakat yapacak olsam mutfağı dağıtarak yaparım o kesin.😄

1|0
    0|0
  • Bisküviyi ezerim içind çikolata sosunu dökerim onları bir güzel karıştırırm. Sonra buzluğa atar donmasını beklerim ve soğuk yerim. İnan çok güzel oluyor.

0|0
    0|0
  • Evet eski tarif lerde çığ yumurta vardı bende kullanmıyorum onun yerine eritilmiş tereyagi ile bağlıyorum. Ellerine sağlık

0|0
    0|0
  • tek sevdigim tatlıdı kendisi diyebilirim şunun güzelliğine bak ya 😍

1|0
    0|0
  • 1 puding içine kabuklu yumurta portakalın sadece kabuğu 2 bardak şebeke suyu isteğe göre tüm havuç atabilirsin :D

0|0
    0|0
  • Çok severim sık sık yaparım ve yumurta koymadan. Doğum günü pastası olarak bile yapmıştım kocaman bişey 😀

0|0
    0|0
  • Ben limon varsa limon yoksa portkal kabuğu rendesi ve fındık kırıp koyuyorum çok güzel oluyor.

0|0
    0|0
  • Hic sevmem ama portakal kabugu küçük fındık ceviz parçaları atınca hos oluyor

0|0
    0|0
  • Hiç yapmadım :)

1|0
    0|0
  • Bitter çikolata mutlaka olmalı

1|0
    0|0
  • Portakallı yapıyorum mükemmel oluyor tadı.

1|0
    0|0
  • Yapici degil yiyicim :)

1|0
    0|0
  • Hic yapmadim ama guzel yerim :)

0|0
    0|0
  • Hacı annem yapardı içinden geçerdim ama

0|0
    0|0
  • Hic mozaik pasta yapmadim

0|0
    0|0
  • Ben ızgaracıyım.

1|0
    0|0
  • Mozaik pasta sevmem

0|0
    0|0
  • Kakaolu Kremśanti ile yapiyorum ben :)

0|0
    0|0
  • Eline sağlık güzel görünüyor :D

0|0
    0|0
  • Olsada yesek

0|0
    0|0
  • Hiç denemedim.

0|0
    0|0
  • Yapmıyorum