Baktığınız menüde adını bilmediğiniz yiyecekler olsa siparişi nasıl verirsiniz?

Diyelim ilk kez farklı bir mekana gittiniz, menüyü asla anlamıyorsunuz. Çok garip bir şey gelmesi olası öte yandan fiyat konusu da sizi üzdüğünden, çeşitli değil de tek çeşit sipariş vereceksiniz.

Bu durumda ne yaparsınız?Baktığınız menüde adını bilmediğiniz yiyecekler olsa siparişi nasıl verirsiniz?

1|3
148151

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 151

• .

Şefi çağırır,

daha önce bu mutfağa/kültür ait bir deneyimimin olmadığını söylerim.

Genellikle tercihlerimi belirtir.

İkimizin de mutlu olacağı bir menü tavsiyesi isterim.

Ve emin olun şef yatığı işten zevk alır siz yediğiniz yemekten.

.

1|0
    0|0
    • Benim de uyguladığım bir sistem bu ve bugüne kadar hiç kötü şeyler yemedim, hep güzel dokunuşlu spesiyaller... :)

• @Peacefulhuman

Evet küçük ayrıntılar büyük farklar yaratıyor.

Şefin salatasını istemek gibi,

Hesaplı, Sağlıklı ve Mükemmel oluyor.

Bir küçük bir teşekkür notu ilettiniz mi?

Ala..

.

• Genelde ne tür yemekler yaptığını bilmediğim lokantalara pek girmem ama mecburiyetten bazen sıkışık zamanda girmiş bulunduğum bir lokanta olduğunda, garsona açık açık söylerim. Onlar da anlarlar zaten sürekli gelmediğini, mutlaka sana uygun bir tavsiyede bulunurlar. O yüzden bu konuda hiç problem yaşamadım.

0|0
    0|0
  • Bilinçli olarak Adını bilmediğim yiyeceklerin yer alacağı bı yeri tercih etmem ama diyelim ki böyle bu durumla karşı karşıya kaldım normal olaraktan şefi yanıma çağırıp "şefim burası Türkiye" der ve hele anlat bunlar nedir bize göre mıdır değil midir anlayalım derim herhalde.. bilmemek ayıp değil ya öğrenmemek ayıp. Bilenlerde anasının karnında öğrenmediler ya 😉

0|0
    0|0
  • Salat her yerde olur... bastan önce salata ismarlarim... daha sonra menüye tekrar bakar vejeteryan var mı onu kontrol ederim... vegi dehic yanlis olmaz... sonucta hepsi sebze

0|0
    0|0
  • Muhtemelen orada yazan yemekler, herkesin bildiği ama sırf kazanç uğruna şatafatlı gözüksün diye yazılan ingilizce terimlerdir. Açarım internetten bakarım nedir diye :D Ohh mis :D

1|0
    0|0
  • Eğilip bükülmeden garsona sorarım bu nedir nasıl yapılıyor diye. Karşındaki garson. Görevi senin emirlerini yerine getirmek.

0|0
    1|0
  • Genelde yemeğin altına küçük yazı ile yazarlar içinde ne olduğu yazmıyorsa da siparişi alana sorarım bu nedir diye ya da en çok tercih edilen yemeği öğrenir ondan sipariş veririm

0|0
    0|0
  • yanımdaki ne yiyosa onu yerdim

0|0
    0|0
  • Parmağımla menüde gösterip "abi aha şundan istiyorum" derdim

1|0
    0|0
  • Önce bilmediğim yerde ne isim var diye sorgularım sonra kalkmak isteyip istendiğimi anlarim kalkmiyacaksam garsonu çağırırım üstümde cok fazla para yok bana ne önerirsiniz diye sorarim garsonda insan bende insanim paran yoksa kimse ne b. k yemeğe geldin diye soramaz ondan fazla takılma garsona anlat durumu o adam görevli senin ile ilgilenmek zorunda

0|0
    0|0
  • bir kere fiyat konusunu kafaya takmam, menü kiril alfebesi de olsa rakamlar latin alfabesiyle yazılıyor. içerikkonusun da garsona sorarım, utanmam. avrupa'nın tamamı ve amerika'nın çoğu ülkesinde menüde içerik, gramaj, fiyat çok net şekilde yazılır. asya'da bir yere gittiğim zaman otelde yemeyi tercih ederim, onlarda batı standartlarına uygun zaten. gelelim türkiye'ye. yok yok gelmeyelim.

0|0
    0|0
  • Garsona sorarım

1|0
    0|0
  • Bilmedigim bir yere beni kim oturttu diye once bir dusunup gozlerimle allah belani versin beni niye getirdin ki buraya derimm. sonra yapacak bisey yok. garsonu cagirippp bundan bundan getir birde ortayaaa salata der gecerim.

0|0
    0|0
  • Vermem kalkarım mecburmuyum ki trojaklı ahtopot kakası da olabilir, bilyeli mantar salatasıda olabilir

0|0
    0|0
  • şu menüde ki yemeği alabilir miyim derim.

0|0
    0|0
  • Kuru pilav yok mu aslanım..

0|0
    0|0
  • Kolay kolay siparis vermem. En azından resmini görmeliyim.

0|0
    0|0
  • Menuyu gostererek ben sundan istiyorum derim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    131

Kızlar Ne Diyor 148

• gösteriririm

0|0
    0|0
  • sorarim onlarin ne oldugunu
    parasiyla yemiyormuyum orda? ne oldugunu sormaktan cekinmem

0|0
    0|0
  • Garsona sorarim ne var icinde diye, utanip cekincek ne var bunda.

1|3
    0|0
  • Merak ettiğim yiyeceğin içeriğini mutlaka sorarım. Olurda yiyemeyeceğim bir şey çıkarsa hem aç kalırım, hem de verilen paraya yazık olmuş olur. Sonuçta yemeği karnımızı doyurmak için yiyoruz. Kesin ve net sorarım.

0|0
    0|0
  • Aç kalırım daha iyi ya da garsondan yardım alırım en kötü ben turist değilim türkçe menüyü getirin derim kaşları çatıp :D

0|0
    0|0
  • Öyle bir mekana gitmem ben gittiğim yerde sorduğum ilk soru kuru pilav pide var mı oluyor saçma sapan şeyleri yiyemem zaten yurt dışına giderken bir dünya stok yapmışlığım vardır gerçi abim sağ olsun hepsini gizli gizli evine taşıdı :D

0|0
    0|0
  • Daha dün başıma geldi kahvecide. Tuttum baristayı sordum bu nasıl şu nasıl diye. Kıkırdayan iki üç kişi oldu evet. Olsun, olmadığım biri gibi davranıp abidik gubidik şeyler içmekten iyidir.

En güzeli sorup öğrenmek.

0|0
    0|0
  • Artık mönülerde tabak içeriği de yazıyor genelde, oradan yola çıkarak önünüze nasıl bir şey gelecek biliyorsunuz az çok. Bence çok heyecanlı bir şey bu :)

0|0
    0|0
  • Ya bu ülkede yaşıyorsam gittiğim yerde bu ülkedeyse böyle bir sorun yaşamam yemeğin adın ne olursa olsun içine giren malzemeler bellidir. Yabancı bir yerde yemek yiyeceksem dediğin durum söz konusu olur. Onun için de yarım yamalak ingilizcemle seçtiğim yemeklerde domuz eti ya da salyangoz ya da böcek tarzı şeylerin olup olmadığını öğrenirim. Ona göre yerim.

0|0
    0|0
  • Farklı şeyler denemeyi severim tadını beğenmesem bile -ki muhtemelen beğenirim çok seçici biri değilim- yeni şeyler denediğim için mutlu olurum 😋

0|0
    0|0
  • Açar telefonu internetten o yemeklere bakarım. Beğendiğimi sipariş ederim

1|0
    0|0
  • Menüde yemeğin görseli yoksa garsondan ilgimi çeken yemeğin nasıl bir şey olduğunu sorarım. Şansa bırakmamak lazım hiç sevmediğimiz bir yemekte gelebilir önümüze

0|0
    0|0
  • Vermem

0|0
    0|0
  • Garsonu çağırıp pardon bu ne oluyor derim buna utanmam bilmiyorsam sorarım yani

0|0
    0|0
  • Kalkarım

0|0
    0|0
  • Sormak ayip degil ogrenmemek ayip... sorarim nolucakki

0|0
    0|0
  • Genelde yemeklerin yanında numarası olur farklı ülkelerde öyle oluyor çünkü ben numaraları gösteriyorum..

0|0
    0|0
  • Sorarım, çekinmem.
    *Gecen bol olsun.*

0|0
    0|0
  • Az kuru ćek 😂

0|1
    0|0
  • Hiç bir zaman menüye bakmam. Siparişimi verir hazırlanmasını beklerim..

1|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    128
Yükleniyor...