Kzlar türk kahvesini (örn 3-4 kişilik) yaparken nasıl yapıyosunuz koydugunuz sudan köpüğüne kadar tutturabilenler paylaşabilir mi?

soru başlıktaaa

0|0
52

En İyi Erkek Görüşü

• 4 Kişilik cezve lazım. İçine kahveleri koyacağın fincanla dört fincan soğuk su koymalısın. Sonra da dört çay kaşığı ama dolu dolu, taşacak gibi, kahve eklemelisin...

Eğer sade ise şeker koyma derim ben. Orta için fincan başına bir kesme şeker, şekerli için ikişer kesme şeker iyidir. Ama hepsi farklı ise önce sade yapıp dökeceksin, sonra ortayı hazırlamalısın, en sona da şekerliyi.

Tüm malzeme cezveye girdiğinde son derece kısık ateşte mütemadiyen karıştırarak kaynayıncaya kadar bekleyeceksin.

O ilk kaynama esnasında güzel köpük oluşur. O anda cezveyi ateşten kaldırıp çay kaşığı ile köpüğü dört fincana paylaştırmalısın...

Sonra tekrar ateşe koyup ikinci kez kaynayıncaya dek bekleyip ( burada karıştırmaya gerek yok ) sonra fincanlara doldurabilirsin. Sonra da servis...

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 3 kişilik yaptığımızı farzedelim. Orta şekerli yapıyorum ben. 2 tatlı kaşığı şeker tepeleme olmasın. 3 tatlı kaşığı kahve bu tepeleme olsun. 3 fincan su dudak payı bırak tam doldurma fincanı su koyarken. Kısık ateşte çok az karıştır sonra karıştırmayı bırak. Kabarmaya başlayınca köpüğü pay et fincanlara. Köpüğü aldıktan sonra cezveyi tekrar koy ocaga bir taşım daha kaynat ve dök fincanlara.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• çok iyi kahve yaparım :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Suyu fincanla ölçüp koyarım, buharlaşma payı olarak çok az su daha koyarım.
    Ailede herkes köpüksüz ve iyi kaynamış kahve sevdiği için, köpük kalmayana kadar kaynatırım karıştıra karıştıra, taşırmadan...

0|0
    0|0
  • Evet suyu zaten fincan kadar ölçülü her fincana 2 dolu çay kaşığı kahve ve hiç karıştırmam gayette tutturabiliyorum 😉

1|0
    0|0
  • ben cok guzel yaparım 😊

0|0
    0|0
  • hepsini değil yarım yarım dolduracaksın fincanlara köpük kalıyor o zaman

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;