Sokakta Şiddet gören / Tecavüze uğrayan birisini görürseniz tepkiniz/davranışınız ne olur?

Sorum yukarıda olduğu gibi, Sosyal Medya'da çoğu kişi ahkam kessede gerçek hayatta böyle birşeyle karşılaşınca kafalarını yere eğip kulaklarını kapatıyorlar.
İnsanlık öldü denilcek durumdayız.
Siz böyle bir durumda karşılaşsanız ne yaparsınız?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Haksızlık, zulüm karşısında susan dilsiz Şeytandır.
    Yani gücüm ve durumum neye imkan veriyorsa en doğru şekilde yardımcı olmak isterim.
    Şiddet konusunda tepki vermemek mümkün değil..
    Lakin diğer hayvanlığı yapanı görmeyi Allah nasip etmesin, bilmiyorum ne olur artık orada...
    Yani benim ablamın başına gelse ne tepki verirsem aynı tepkiyi veririm gerçi ablam olmasa da aynı tepkiyi veririm..
    Burada karakter devreye giriyor.
    Allah böyle durumlarla karşılaşmak durumunda bırakmasın..
    Lakin olur da karşılaşırsak tepkimiz bellidir.

Vesselam.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Gözüm kararır ne yapacağımı bilemiyorum

0|0
    0|0
  • hıcde öyle kulagımı kapatmam anında dalarım... elıme ne gecerse kafasına ındırırım

0|0
    0|0
  • 2 sefer başıma geldi ikisinde de müdahele ettim

0|0
    0|0
  • Kadına şiddete ve tecavüze karşı biriyim ve bu konuda takıntılıyım bunu yapanlarıda gördüğüm yerde affetmem henüz böyle bir durumla karşılaşmadım ama karşılaşırsam kötü şeyler olur onu biliyorum

0|0
    0|0
  • emanet varsa yanimda kolunu koparir uzaklasirim

0|0
    0|0
  • Şiddete müdahale ederim.
    Tecavüz olayına şahit olsam inan ne yapacağımi şimdiden kestiremedim.

0|0
    0|0
  • müdahale ederim ya kurtarırım ya ölürüm

0|0
    0|0
  • 5 sene infazim var kesin oldururum o adami namus denilen sey yok mu bu ülkede ya

0|0
    0|0
  • Tasi geciririm kafasina

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Eğer tenha biryerse ve karanlıksa kolunu keserim adamın sonra kadını veya kimse alıp polise götürürüm. yaralamak yapmadığım şey değil. tabi bu anvak tecavüz durumlarında. şiddete gelirsek zaten çevrede birçok kişi yardım eder ama eğer ben sinirlenirsem ciddi ciddi adamı veya kadını ordan sürükleyerek götürebilirim

0|0
    0|0
  • O insanı elimden kim alabilir bilmiyorum. Ben kayıtsız kalamam.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle, öyle hiçbirşey yokmuş gibi devam edilmemeli

• Bak aklıma bir şey geldi. Bir kere haberlerde gördüm. kadına araba çarpıyor ve orada öylece yatıp kalıyor. Hiç kimse yardım etmedi, bakmadılar bile. Nasıl içim titredi anlatamam. Anında koşardım ben olsam, bu insanların sorunu ne bilmiyorum.

• Kendi hayatimdan da endiseliysem direkt mudahale de bulunmam polise haber veririm ya da yardim cagiririm.

0|0
    0|0
  • öyle bir duruma kayıtsız kalamam vicdanım el vermez

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;