Bahse Girerim Hayatında Böyle Bir Yiyecek Duymadın! ?

Peki ya siz hiç içerisinde civciv varken haşlanmış yumurta yemeye ne dersiniz?
Cevabınız net bir hayır ise sizden faklı düşünenler milletler olduğun bilin.

İçinde neredeyse gün ışığını görmeye hazır civcivlerin olduğu ördek ve tavuk yumurtalarının kuluçkadan alınıp haşlanmasıyla hazırlanan Balut, Kamboçya’da oldukça gözde bir lezzet. Ayrıca Filipinler, Vietnam’da da yaygın olduğu gibi Malezya, Laos ve Çin’de de yerel halk seviyor ve tüketiliyor.

Kamboçya’nın güney kıyısında yer alan Sihanoukville şehrinde, sahilde otururken yeni tanıştığım Linda’nın sipariş vermesiyle ben de balut ile yakından tanıştım. Zaman zaman Baloot, Baalut, Baluge olarak da telaffuz edilen bu ilginç yumurtanın, erken ve geç olarak adlandırılan iki türlüsü var. Erken olanlarda embriyo henüz küçükken, geç olanlarında ise embriyo neredeyse civciv iken yumurtaların haşlanmasıyla elde ediliyor. Filipinler’de daha çok henüz civcivde tüyler, gaga ve kemiklerin gelişmemiş olduğu 17 günlük olduğu yumurtalar tercih ediliyor. Vietnam’da ise 19-21 günlük olanlar daha gözde.

peki sizin düşünceleriniz nedir

0|0
52

En İyi Kız Görüşü

• Doğru, Vietnam-Filipinler-Kamboçya'da, sokak yiyeceği olarak çok rağbet gören bir yiyecek, balut. Onların kültürü bu, bize göre ıyyy belki ama onlara göre çok lezzetli, tartışması bile yanlış bence.

0|0
    0|0
    • her yiyeceğin tadı farklıdır tartışmaya girersek sabahlar olur zaten ben bilinmedik yiyecekleri yiyip denemeyi çok severim elimden geldiği kadar ama balutu bende yemedim daha

• Memleketinin kıymetini bil..

• elimden geldiği kadar biliyorum sizede tavsiye ederim gelin gezin görün memleketimizi yemeklerimize bakınız

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• İğrenç, pislik bir durum. Vicdansızlık.

0|0
    0|0
    • ordaki yaşayanlar 5 çayının yanında kurabiye gibi yiyorlar

• çok üzüldüm

0|0
    0|0
  • İyyy asla yemem

0|0
    0|0
  • Igrennc yemek istemem.

0|0
    0|0