Kek yapıyorum ama hiç istediğim gibi olmuyor?

İyi kabarmış tam kıvamında bir kek Nasıl yapabilir?ölçüleri bir türlü tam yapamıyorum , fırın ısısı bide Nasıl olmalı?

0|0
52

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• 3 Adet yumurta
    1,5 Su bardağı toz şeker
    1,5 su bardağı yoğurt
    1 çay bardağı sıvı yağ
    2 adet kabartma tozu
    1 adet vanilya
    Un ( 3, 5 ve 4 su bardağı )
    1 paket kakao
    Mozaik Kek ( Tam Kıvamında ) Tarifi Yapılışı

Öncelikle 3 adet yumurta ve 1, 5 su bardağı toz şekerimizi köpüklenene kadar çırpıyoruz.
    Daha sonra 1, 5 su bardağı yoğurdumuzu ekleyip 1 dakika daha çırpıyoruz 1 çay bardağı sıvı yağımızı ekliyoruz sıvı bir hal aldıktan sonra.
    Unumuzu azar azar ilave edip koyu bir kıvama gelene kadar çırpıyoruz. 1 paket vanilya ve 2 paket kabartma tozunu ilave ettikten sonra çok karıştırmadan margarin ile yağlanmış kalıbımıza kek hamurumuzun yarısını boşaltıyoruz.
    Kalan yarısına kakao ekleyip çırpıyoruz ve bu karışımımızı da kalıba boşaltıyoruz 180 derece ısınmış fırına atıyoruz yaklaşık 20 – 25 dakika pişirdikten sonra servis edebiliriz.

Püf nokta : yumurta ile şekeri çok çırpın. Kabartma tozu vanilya ekledikten sonra fazla çırpmayın.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• ya ben kek sevmiyorum tramisu falan yapsana olmazmı :)))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Unu eleyerak koy daha kabarık ve yumusak olur

1|0
    0|0
  • Fırınla alakalı oluyor bu, eğer pandispanyayı yumurta köpüğüyle hazırlarsanız, fırın kapağı açıldığı an çöker, normalde 180 derece denir ama siz o pastayı 180 derece de hazırlamanız yaklaşık 1 buçuk saati alır, bu da insanı bıktırıyor

0|0
    0|0
  • 3 yumurta
    bir buçuk bardak şeker
    bir b. Sıvı yağ
    bir bardak yoğurt (ayran haline getir)
    Yarım bardak süt
    Yarım bardak su
    Karbonat
    Kabartma tozu
    Vanilya
    Göz kararı un