Tatlı, ekşi, tuzlu, acı... hangi tat size hitap eder?😌🍕🍋🍰☺ buna gore hangi tat vucudu nasil etkiler 👇👇?

benim ki ekşi🍋🍋

TATLI: Bütün vücuda güç verir. Kilo almayı tetikler. Aşırı tüketilmesi halinde yağ üretimini harekete geçirir. Vücudun ısı üretme yeteneğini azaltır. Beslenme rejimleri çok fazla tatlı içeren insanlar tembel, cansız ve şişman olurlar.
EKŞİ: Canlandırıcı etkisi vardır. İştah açar. Vücudun sıvıları tutmasını sağlar. Entelektüel yetenekleri geliştirir. Sindirim süreçlerini düzenler. Aşırı tüketilmesi kanın bileşimini bozar; ülsere, deride tahrişe ve mide ekşimesine neden olur. Yiyeceklerimizin arasında çok fazla ekşi besin bulunması aşırı hareketli, aşırı duyarlı ve çabuk öfkelenen insanlar olmamıza yol açar.
TUZLU: Arındırıcı özellikleri vardır. Küflerin atılmasını sağlar. İştah açar. Sindirimi rahatlatır; fazlalık olan madde ve mide sıvılarının bedenden atılmasını sağlar. Tuz, bedenimizdeki sindirim enzimlerini tetikleyerek 'sindirim ateşini' yakar. Mide sıvılarıyla birlikte kanımıza karışarak bedenimizi dolaşır ve yaşlı, kanserli, hasta hücreleri, sağlıklı olanlarına zarar vermeksizin yok eder.
ACI: İştahı ve sindirimi artırır. Bedeni ısıtır. Sıvıların atılmasını tetikler. Bedeni temizler ve kanı sulandırır. Acı gıdaların tüketilmesi kilo verilmesine yardımcı olur. Aşırı acı yenilmesi güç kaybına neden olur; endişe ve korku duygularını tetikler.


1|3
216

En İyi Erkek Görüşü

 • Bu tatlarin vucut tarafindan istenmesinin bir sebebi var.
  Hicbiri keyfi degil bazi istisnalarinki haric.
  Demir eksikliginde eksi
  İnsulin duzensizliginde seker
  Ritim bozuklugu ve tansiyoda tuz
  Bagisikligin soa verdigi zamanlarda da aci.

  2|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Ben çok fazla tatliciyim çok usuyorum demek bu yuzdendi artik tatlidan uzaklaşıp aciya yaklasmayi düşünüyorum ama nefret ederim kendisinden 😔

  1|0
  0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 20

Yükleniyor... ;