Mutfakta uyguladığınız püf noktalarını paylaşır mısınız?

Mesela bugün tereyağının içine biraz zeytinyağı eklersek tereyağının yanma süresini arttırabileceğimi öğrendim. Bu ve benzer püf noktalarından bahseder misiniz biraz?

Mantarlı tavuk sote yaparken önce mantarları 5 dakika kadar yağsız kavurmak gerekirmiş

1|1

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• mantari kavurmadan önce sicak suda biraz beklet.

Mumkunse yogurt suyu varsa onceden onunla onceden uzerinden gec butun anti bakterileri oldurur.

1|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Çok var
    Kuru soğanları temizleyip doğramadan önce soğuk suda 15 dk bekletirsen gözleri pek yakmaz
    Meyve sebzeleri kullanmadan önce bir kabın içine koyup bir kapak elma sirkesi eklersen temizler bütün kirini tozunu alır
    Tavada balık yaptıktan sonra ocakta tarçın yakarsan bütün kokuyu alıyor
    Domatesleri sıcak suya atarsan çabuk soyulur
    Limonu kullanmadan önce soğuk suda bekletirsen sulanır
    Kuru soğan kullandığın yemeklere bir çay kaşığı toz şeker atarsan tadı daha güzel olur
    Limonu kullandıktan sonra ellerini ovalayabilirsin
    Bayat ekmek mi kaldı at robota parçala köfte yaparken kullanabilirsin 😂ekmeklerin kıymetini biliyoruz değil mi😊
    Kek poğaça vb. yapmadan saatler önce yumurtayı çıkar aniden yapacaksan kaynara yakın suyun içine at yumurtalar oda sıcaklığına gelene kadar beklet (bunu ben buldum)😂
    Makarna yaptın suyu kaldı atma onu sakın 😂mercimek çorbasına su yerine kullan 😂(bunuda ben buldum) fakat makarnayı pilav gibi yaparsan yani suyu kalmazsa makarna bütün suyu çekerse daha güzel olur
    Daha fazlası için takipte kalın 😂😂aklıma gelenler bunlar şimdilik

0|1
    0|0
  • mesela soganlar kavrulurken az tuz ekleyince yanmaz soganlar, pirinc pilavi yaparken bikac damla limon suyu ve cok az toz seker ilave edilirse pirincler tane tane olur baskaa et piserken ozellikle dana eti tuz eklenirse pisme suresi uzar, kek yaparken iyi kabarmasi icin yumurtalarin dolaptan daha once cikmis olmasi gerekir.. aklima gelen bunlar

0|1
    0|0
  • 1-2 aydır çok değiştin abi helal olsun 👏

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Öğrenmeye geldim , belki uygularım 😊

0|1
    0|0
  • Karnibahar haşlanırken biraz süt eklenirse o kötü koku olmaz 😄
    Kek hamurunu kalıba koyduktan sonra bir kaç kez sert bir zemine vurulursa içindeki hava kabarcıkları gider ve kek daha iyi kabarır 😄
    Pilav yaparken piricler kavrulurken tuz eklenirse pirinçler kırılmaz 😄
    Whuuu neler biliyormuşum meğer 😂😂😂

0|1
    0|0
  • Hiçbir şey bilmiyorum :) çok beceriksizim :)

0|1
    0|0
  • Patlıcan patates ve kırmızı biber közü çok yakışıyor birbirinin yanına birdahakine bunları yap😛

0|1
    0|0
  • Ezbere yapıyorum anne den ne gördüysem.. Bilemedim

0|1
    0|0
  • Mutfağa girmemek jdjd

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Makarnayı süzdükten sonra asla suya tutma..

1|1
    0|0
  • Abi yemek bilgim sıfır 😂😂

0|1
    0|0
  • Mutfakla işim olmaz. :)

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;