Türk kahvesi yapmanın püf noktaları nelerdir?

Benim yaptığım kahve acımsı oluyor bir türlü lezzetini tutturamıyorum. Acımsıdan kastım değişik buruk bir tat geliyor bazılarının yaptığı kahve çok lezzetli oluyor Türk kahvesinden soğudum. Nedir bunun püf noktası nasıl yapılır?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Her fincan için bir tatlı kaşığı kahve, şekerli olacaksa onu da ayarlıyorsun ve soğuk su ilave ediyorsun, güzelce karıştırıyorsun hepsini.
    Orta ateşte kahveyi pişirmeye alıyorsun... Karıştırmak yok artık!
    Köpük oluştuğu an üzerinden kaşıkla alıp fincanlara dağıtıyorsun, köpük oluştukça alıyorsun..
    Sonra hafif kaynamaya başlayınca altını kapatıp 10 saniye kadar bekliyorsun ve sonra ocaktan alıp yavaşça fincanlara döküyorsun kahveyi..
    Afiyet olsun 😄

4|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 21

• çok kısık ateşte yapmak ve fokurdadiği gibi ocaktan almak

2|0
    0|0
  • Kahvenin köpüğünü ayırdıktan sonra tekrar ateşin üstüne koymak kahveye küfür etmektir.
    İkinci kez ocağa götürürsen o kahve artık kahve sayılmaz. dediğin tat ortaya cıkar.
    Kısık ateşte olması getektiğini biliyosundr.
    Sabır işidir kahve.
    Üstelik kahvesini de suyuna göre kıvamında koymalısın. çok telvesi kalan kahvede kötüdür az telvesi kalan duru kahvede kötüdür.
    Köpüğü çıkar çıkmaz ocaktan al kahveyi bekletmeden umarım anlatabilmişimdir. Umarım işe yarar demiyorum çünkü yarayacağından eminim.

2|0
    1|0
  • benim yaptığım türk kahvesi gerçekten cok güzeldir. bak şimdi orta kahveyi şöyle yapıyorum.

1 tatlı kaşığı dolusu türk kahvesi, bir çay kaşığı şeker, bir fincan su. cezveye koyduk. cok güzel karıştır koyar koymaz. en kücük ocağı aç, kısık ateşte. üstüne koy cezveyi hiç karıştırma. zamanla köpürmeye başlayacak tabii bu kahvenin markasına da bağlı. eminönünde kahveci mehmet efendinin türk kahvesini cok beğeniriz biz. köpürdükçe al üstünden, koy fincanına sonrası zaten kalanı aktarırsın :)

1|1
    0|0
  • Arkasında yazdığı gibi yap

1|0
    0|0
  • Kahveyi taze tutmali. Actiginiz kahveyi derindondurucuya atin agzini clipsle kapayin.
    Hem aromasini kaybetmez hem bayatlamaz.
    Kahveyi yaparken sürekli karistirmayin. Ara ara karistirin köpük yukariya cikinca hemen alin atesten.

1|0
    0|0
  • Benim için tek püf noktası Allahın Emri 😍

3|0
    1|0
  • bir kişi için iki çay kaşığı dolu dolu kahve bir de iki çay kaşığı şeker. bunu soğuk suyla ateşe koymadan iyice karıştır. sonra ateşe koyunca her zaman kısık ateşte yine karıştır biraz sonra karıştırmayı bırak. köpük çıkınca tatlı kaşığıyla bol bol fincanın içine köpük koy sonra iyice kaynayına kahvenin geri kalanını fincana dökeblirsin.

1|0
    0|0
  • Knks ben yapiyom su gibi akiyor bikere gaza geldim kalktim yaptim babam zehirlenecekti :D berbat oluyo yaa bnde bir trlu yapamiorm

2|0
    0|0
  • Sevgini kat icine

2|0
    0|0
  • sırf fal icin iciyorum
    yoksa agzima sürmem

2|0
    1|0
  • Elektrikli cezveye atarsın kahveyi suyu, hoop 3 saniyeye kahve hazır.

1|0
    1|0
  • @PsikoCoban anlat 😂😂😂

1|1
    1|0
  • Mümkün olduğunca kısık ateste ve bakır cezvede yapın.

1|0
    0|0
  • Kahveni nasıl yaptığını tarif edersen sana 10 senedir kahve yapan birisi olarak eksiklerini söylerim

1|0
    0|0
    • Kişi başına bir tatlı kaşığı dolusu kahve birer tane şeker karıştırıp pişiriyorum

• Tamam teşekkür ederim

• Önemli değil

• Az karıştırmak.

1|0
    0|0
  • cezvede yap.. önce şekeri ve bir tatlı kaşığı kahfe karıştırmadan koy ocağa.. hafif kaynamaya başlayınca biraz karıştır.. köpüğünü al.. sonra birazdaha kaynat tamam dir afiyet olsun .. yani fazla karıştırmak yok

1|0
    1|0
  • Soğuk su kullan ve kısık ateşte yavaş yavaş pişsin

1|0
    0|0
  • Benim kahvemi severler yap derler hep.

1|0
    1|0
  • 1,5 kaşık kahveye 1 kaşık şeker ideal tabi fincan da orta olmalı

0|0
    0|0
  • içinde tuz atmak

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor... ;