Patates püresi?

salçalı patates püresi yapicam nasil yapiyosunuz siz tariflerinizi yazarmısınız zahmet olmazsa canım cekti çocukluktan beri yemiyorum.

0|0
42

En İyi Erkek Görüşü

• Patatesleri yıka ve bir tencereye su doldurup içine at kaynasın. Bıçak rahat batana kadar kaynasın onlar.

bir tane soğanı küçük küçük doğrayıp, bir tavada da onları pembeleşinceye kadar kavur sonra domatesten mi yoksa normal salçadan mı yapacaksan onu ekle ve kavur, biraz da su ekle ki, altı yapışmasın.

Sonra pişmiş patateslerin kabuklarını soy ve ceviz ezen gibi birşey varsa onunla yoksa normal kaşıkla patatesleri ezip karıştır ve salçalı harcı üstüne koyarak servise hazırla :))

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Salçalı Patates Ezmesi Tarifi'nin Malzemeleri
    5 adet büyük boy patates
    1 adet soğan
    1 yemek kaşığı salça
    1 tatlı kaşığı pul biber
    1 tatlı kaşığı tuz
    Yarım çay bardağı sıvı yağ
    Salçalı Patates Ezmesi Tarifi'nin Yapılışı
    Benim patateslerim büyük olduğu için ortadan ikiye keserek tencereye koyup haşladım, pişince suyunu süzerek soğumaya bıraktım, patatesler soğuyunca soydum ve püre haline gelmeyecek bir şekilde ezdim biraz patates taneleri kalınca daha güzel oluyor, tencereye sıvı yağı ilave edin içine soğanı doğrayın soğanlar biraz pembeleşince içine salçayı pul biberi daha sonra patatesi ve tuzu ilave ederek ocağın altını kapatın iyice karıştırın ve istediğiniz şekil vererek servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun.

1|0
    0|0
    • sen böyle mi yapıyosun :)

• en görüş seçermisiniz

• 24 saat gecmeden secemiyorum

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• Patatesi haşla sonrada ez ya da El blender'ından geçir sonra salçayla kavur.

0|0
    1|0
    • soğan :D?

• Önce patatesi ezdin püre haline getirdin ya sonra biber ve soğanı sotele sotelendikten sonra birleştir. Salçayıda az bir su yardımıyla sıcak biberle soğan kavrulurken eklersin.

Kızlar Ne Diyor 3

• salçalı ilk kez duydum

0|0
    0|0
  • internetten kopyala yapıştır yapıp cevap veren sonra da artı ver eig seç diyenle uğraşana kadar kendin de bakabilirmişsin :D

ilk defa duydum salçalısını.. biz sade patates püresi yapıyoruz. denemeli.. bunu nasıl yiyorsun?

0|0
    0|0
  • severimm

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;