Hiç sushi yediniz mi? Ya da sever misiniz?

Aksam aksam Sushi krizine girdik hemen yemeye gittik. Ben kendi adima cok seviyorum. Bir kutusunu kendim yiyebilirim. Ozellikle Unagi yani Yılan Balıgı'nı seviyorum. Merak ettim sizin Sushi ile aranız nasıl? Hadi bize afiyet olsun 😄Hiç sushi yediniz mi? Ya da sever misiniz?

1|0

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• sushi mushi yemedim. Ama çiğ balık yemiştim küçükken dereden yakalayıp sjsjsjj :D

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Yedim ve tavsiye etmem.
    Gidin Çipura yiyin.

2|0
    0|0
  • Sushi degil fakat cig somonu oz llikle kahvaltida cok seviyorum...
    Tek basima 400 grami rahatlikla yiyorum...

1|0
    0|0
  • Yemedim sevmem de yemem de.

1|0
    0|0
  • Yemedim. Sevmem heralde :(

1|0
    0|0
  • Yemedim sevmem de.

1|0
    0|0
  • Yemedim yemeyi de düşünmüyorum

1|0
    0|0
  • yemedim hiç sevmemde

1|0
    0|0
  • Yemistim hiç begenmedim.

1|0
    0|0
  • yemedi yemem 😁

1|0
    0|0
  • Severim..
    Ayrıca yılan demişken, balığı boşver, yılan eti çok lezzetlidir.
    denemelisin ;)

1|0
    0|0
  • Biz Balığın Tavada Kızartılmış Versiyonunu Yiyoruz Türk Mutfağı Bu Kadar Geniş Ve Güzelken 5 para etmez yabancı Yemeklerin sevilmesi şaşırtıcı

1|0
    0|0
    • Turk mutfagini sevmiyorum. Turkiye de yetismedigimden belki de. Yani benim için bana Turk mutfagi yabanci. Yine de tesekkurler

• Nerede yetiştin sen sen bir kebap iskender ye bak bakalim sonra bunu yiyor musun 😊

• Annem Fransiz olunca Fransa mutfagina hakimim 😄 Belki bir gun yerim aklimda bulunsun 😄

• Yemem.

1|0
    0|0
  • yemedim

1|0
    0|0
  • Wasabisiz olmaz...

1|0
    0|0
  • şu balıkları kızartsalar yerim aslında xd

1|0
    0|0
    • Eheheh türk usulü olsa diyorsun yani 😄

• yok bea onlar zaten suşinin arasına tıkıştırıyorlar eti, onu çıkartım araya kızarmış köfte iteleyeceksin alsana türkiş suşi xd

• Bu yaratıcılıkla sen yaparsın zaten inanıyorum eheh

• Kaldığımız otelde çıkmıştı bir kaç kez hiç bakmadım bile nasıl bişeymiş diye.

1|0
    0|0
  • Boğazında kalsın

1|0
    0|0
  • ızgara balık varken suşinin lafı bile edilmez...

1|0
    0|0
  • ha prinç ile dövülmüş çiğ balık ha sushi ne fark ederki ikiside aynı

1|0
    0|0
  • Yedim. Severim. Bayılırım.

Kendi elcaazlarımla yapmışlığımda vardır. Biri (yosun) bulmak zor oldu bayağı ama değdi doğrusu.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 41

• Hiç yemedim çünkü yiyebileceğim yerler hep açken karşıma çıktı ve açken bir yemek denemek benim için çok riskli:) Ama bir gün hafif tok olduğum zaman denemek istiyorum:) Yalnız Japon bir kadın buradaki sushilerin hiç Japonya'dakine benzemediğini ve çok kötü olduğunu söylemiş anneme. Onlar orada sabahın altısında filan hale gider yeni tutulmuş balık alır ve salamura gibi bir şey yapıp bir gün bekletirlermiş.
    -Gecen bol olsun.-

1|0
    0|0
    • Turkiye'yi bilmiyorum dogru olabilir. Fransa'dayim ben, buradaki japon lokantasindan yiyorum, belki de Turkiye'deki gibidir bilemedim :) Tesekkur ederim.

• Restaurantlara göre degisiyor tani. Bazilari cok kalitesiz ve bekletilmis yosunla vs. yapiyorlar. Fakat iyi bir mekanda yersen Japon mutfagindaki gibi yapiyorlar. Zaten sefleri cogunlukla Asya kökenli oluyor. Bir de Fransiz mutfagi Japon mutfaginin damak zevkini cok yadirgamiyor. Yani degistirmeye gerek kalmiyor. Fakat dedigim gibi Sushi yiyeceksen mesela emin oldugun kaliteli bir restauranttan yemen gerekiyor yoksa kandırılabiliyorsun 😄

• Anladı teşekkürler:) Tabii burayla orası arasında fark vardır belki ama yurt dışındayken fikir olmuş olur en azından:)

• Iki tane zor yedim ucuncuyu yeseydim kusacaktim. California rolls yani yengecli balik yumurtali olanindandi.

1|0
    0|0
    • Genelde yeni baslayanlar California Rolls'tan basliyorlar. Onunda begenmediysen pek aran olmuyor zaten Sushi ile. :)

• Hiç yemedim, tam deneyecektim sonra vaz geçtim, pişmanım.

1|0
    0|0
  • Yemedim sanırım 😂

1|0
    0|0
  • yedim. güzel ben seviyorum.

1|0
    0|0
  • nefret ederim.

1|0
    0|0
  • yemedm yemeyi de düşünmüyorum

1|0
    0|0
  • Hayir
    Begenmedim ben

1|0
    0|0
  • havyarlı seviyorum çok güzel

1|0
    0|0
  • Afiyet olsun. Hiç tatmadım.

1|0
    0|0
  • İki tane nigiri atmadan kendime gelemem😂😂

https://youtu.be/iGhXH4phz-U

1|0
    0|0
  • Acayip seviyorum bir oturuşta 50 tane yiyebilirim herhalde yaaaa💞✌️

1|0
    0|0
  • Yemedim

1|0
    0|0
  • Tadı ilk başta değişik geldi sonra fena değil diyerek indirdik mideye :)

Aslında bir çok çeşit sushi var, yani bizdeki ''kebap'' tanımı gibi bir şey. Tek bir model sushi örneği yok. Hatta azıcık pişirilen sushi çeşitleri de var

1|0
    0|0
  • Yememmm.

1|0
    0|0
  • denemedim denicemi de sanmıyorum :D

1|0
    0|0
  • Hic yemedim :S

1|0
    0|0
  • Severek yerim.