Badem yemeyi sever misiniz?

Dünyada her yıl 17 milyon, ülkemizde ise 160 bin kişi kalp ve damar hastalıkları nedeniyle hayatını kaybediyor. Günde 8 tane badem yemenin kalp ve damar hastalıklarını önlediği söyleniyor.

Ayrıca kilo vermek için de badem tüketilebilir. Tabi bu durumda bademin kabuklu ve tuzsuz olmasına dikkat edilmelidir.

Yeterli miktarda karbonhidrat, doymamış yağ, lif, fosfor, kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum, çinko, A, B, C ve E vitamini bulunur. Yarım çay bardağı badem günlük manganez ihtiyacının %45'ini, bakır ihtiyacının %20'sini karşılar. Ayrıca bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.

Dünyada toplam badem üretiminin yaklaşık 1,5 milyon ton olduğu bildiriliyor. #Yunanistan, #İran, #İtalya, #Fas, #Protekiz, #İspanya ve #Türkiye de ana üreticilerindendir. Türkiye'de en kaliteli üretimi #Datça Yarımadasında yapılmaktadır
Badem yemeyi sever misiniz ?

• Severim.
    93%(26)86%(32)Oy Ver67%(6)
  • Sevmem.
    7%(2)14%(5)Oy Ver33%(3)
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

1|1

En İyi Kız Görüşü

• Çerez tabağının içinde varsa, benimde elime denk gelirse yerim. Çok sevmiyorum. Günde şu kadar ceviz, yok hergün kuru üzüm yemelisin, vişneyi spordan sonra ye. Hep bir şeyler 😏😏 😞

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Her sabah 4 adet badem ve 2 adet ceviz geceden suya konur sabah suyu içilir ve bademler ile cevizler yenir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Sevilmez mi badem.

0|0
    0|0
  • Severim..

0|0
    0|0
  • evet çok severim
    badem sütü de içiyorum
    etinden sütünden faydalanıyorum yani :D