Lezzetli makarna nasıl yapılır?

Makarnanın çok lezzetli olması için neler yapabilirim? Püf noktaları var mı? Ya da neler katarsam daha lezzetli olur?

1|0
208

En İyi Kız Görüşü

• Hemen anlatiyorum ehemm.
    Suyu koy tencerenin kapagini kapat birkac dk sonra tuz ve siviyag at icine tekrar kapat. Kaynadiktan sonra makarnayi bosalt kapagi kapatma artik ne kapatiyon. Neyse arada bir karistir tahta kasikla kii hem birbirine yapismasin hemde kirilmasin. Cok pismesin hamur oluyor. Suzdukten sonra ustune su tutma tekrar makarnanin. Tencereye biraz tereyag biraz da siviyag koy, salca, tuz ve bir tutam de toz seker koy erit onlari uzerine makarnayi koy karistir yee. Allam kendime iskence ettim..

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Üzerine dökülen soslar

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 19

• Pisirerek

0|1
    0|0
  • Su kaynadıktan sonra tuz atıp makarnası koyacaksınız ve arada bir yapışmasın diye karıştıracaksin. Sos olarkta soğan ile kıymayi kavur sonra bolca gerçekten bilca domatesi soy ve minicik doğra baska bir tencerede o domatesi zeytin yağında biber ve çok az salçayı kavurun ve üzerine domatesi dök bir tatlı kaşığı şeker koy ve tuz biber falan at. O domates suyu yok olana kadar ocakta tut arada karıştır. Domates baya azalacak. Koyu bir sos kıvamına geliyor. Yaklaşık yirmi dakikaya tekabül ediyor bu sonra bu sosu kıymayi ve makarnası karıştır. Domates sosuna sarımsak koyarsan daha güzel olur ama o tercihe göre değişir

0|1
    0|0
  • tam buğday unu makarnaları, diğerlerinden daha lezzetlidir. özellikle barilla'nınkileri tavsiye ederim.

makarnayı haşlarken, suyuna yağ katma. ama bolca tuz kat. haşlanırken katılan yağ, makarnanın sosu çekmesini engeller.

0|1
    0|0
  • Güzel yaparsan güzel olur 😂 😂 😂 😂 😂 😂

0|1
    0|0
  • Sana tavsiyem kavurarak yapman olur haşlayarak değil. Önce sıvı yağ ve ya tereyağını koy üzerine istediğin kadar makarnayı koy kavur. Sonra makarnanın 2 3 parmak üzerine gelecek kadar su ekle ve içine bulyon at. Parmaklarını bile yersin.

1|1
    0|0
  • Ben hep düşünüyorum neden dışarıda yediğimiz makarnalar daha lezzetli 🤔

0|1
    0|0
  • Onu ben yaparım 😂😂

0|1
    0|0
  • Tereyağını ve sıvı yağı birbirine karıştırarak yapabilirsin. Ben öyle yapıyorum ve bence lezzetli oluyor 😄

0|1
    0|0
  • Alti üstü makarna yapcan lezzet mi ariyorsun😂

0|1
    0|0
    • Yemek yapmada beceriksiz olunca sonun böyle oluyor. 😂

• Suyu kaynat tuz at tekrar kaynasin makarnayi dök pisince de baska tencerede tereyağ ve margarin erit cok fazla olmasin karıştır alsana mökemmel bir makarna 😃

• Hahah tamam. 😌

• YouTube da videolari var izleyebilirsin

0|1
    0|0
  • Lezzet veren sos tur makarnaya

0|1
    0|0
  • İtalyanların makarnada olmazsa olmazı sarımsak domates sosu ve fesleğen bu üçü makarnaya bambaşka bir tat katıyor tavsiye ederinim

0|1
    0|0
  • Tereyağlı yap.

0|1
    0|0
  • knorr koyman yeterli :) çok lezzetli oluyor :)

0|1
    0|0
  • güzel yağ kullan, filiz yumurtalı makarna var o çok lezzetli :)

0|1
    0|0
  • şu hazır noodle lar var makarna diyorum ona acılı böyle bahartlı sos olcak makarna dediğinde

0|1
    0|0
  • İçine sevgi katılarak :)

0|0
    0|0
  • 0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bak kardeşim suyunu koyacaksın kaynayınca tuz yag koy sonra makarnayı at karıştr yapıştırma sonra süzeceksin ılık kalacak şekikde soğutacaksın sonra dometes sosu yapacaksan çok az yag yok tecereye salca koy kavur sonra dometesleri at erit kavrulsun ćay kaşığı şeker ve sirke sonra makarnayı dök karıştır ha tuzu unutma eger pwynirliyse makarna biraz daha sıcak kalsın fazla sogutma peyniri dök üstüne ocagın sıcagıyla erit

0|0
    0|0
  • İçine sevgini katarak :DD

0|0
    0|0
  • Yagdaa

0|0
    0|0
  • Üzerine 0 rh - dök

0|0
    0|0
  • Bu akşam da makarna yapıcam değişik şeyler koymayı düşünüyorum😄

0|0
    0|0
  • Kıvam moruk

0|0
    0|0
  • 8 10 dk durumuna gore harşla. tavanın icine 1.5 2 kasık akdar zeytın yagı kat sarımsakları cok kucuk parcalara dilimle. ve ılave et 2 d kızart. sonra 2 kucuk domates ınce ınce kıy ekle biraz kzart sonra yarım kasık salca ılave et ve 1 cay kasıgı reng biberi ve bir 2 tutam pul bıber ekle karıstr sonrada 1 cay bardagı kaynamıs su ilave et karıstr nefıs bır sos la makarna

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;