Sokak ortasinda insanlar orucluyken yemek yemek günahmi?

Sokak ortasinda insanlar orucluyken yemek yemek günahmi?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Günah mı bilmiyorum ama artık bunların aşılması gerek. Herkes oruç tutmak zorunda değil. Saygısızlık sayılmayacak şekilde bir şeyler yenmesi sorun olmamalı.

0|1
    0|0
    • Osmanlı zamanında Hristiyanlar ve Yahudiler Müslümanlar oruç tuttuklarında onların yanında bir şey yiyip içmezlermiş. bu kadar ince düşünce olmadıktan sonra gidip yiyebilirsin :)

• ben Osmanlıdan bahsediyorum sen bana yabancı ülkedeyim diyorsun. ayrıca bin yıl öneki olay değil bu... Osmanlı devleti kaç yılında resmen yıkıldı ona bir bak. ondan sonra bana bin yıl önceki olay de. hadi canım. ben tarih öğrencisiyim.

• @şilefeneri tamam be haklisin😂

En İyi Erkek Görüşü

• Günahmı mantığı ile bakarsan farz olan orucu tutmaman günay zaten :) Ekstra insanların içinde yiyorsun günahmıdır hani nefistir günahtır değildir pek girmeyelim ama hoş değil tabi bu birazda semtine ortamına göre dğeişiyor yani taksimde kimse yadırgamaz ama hani muhafazakar herkesin oruçlu olduğu yerde yadırganabilirsin sorduğun soru baştan oruç tutmaman günah zaten :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Evet
    Hos bir davranis degil

0|1
    0|0
  • Günah tabi bu nasıl bir soru orucu bırak oruç olmasan da sokak ta birşey yemek günahtır olmayıp alamayanda var sonuçta

1|1
    0|0
  • Hayır günah değil.

0|1
    0|0
  • evet günah ve terbiyesizlik

1|0
    0|0
  • Gunahi gectim saygisuzlik terbiyesizlik Sadece oruc zamani degil diğer günlerde dışarıda yemek yenmemeli yiyemeyenlerde var sahsen benim icim ciz eder gider evde yerim

0|0
    0|0
  • 12 ay aç olan insanlar var. Onların gözü önünde yemek yiyorsun çekinmeden. Bu daha çok günah.

0|1
    0|0
  • Hristiyan ve yahudinin bile bu konuda saygisi var ben hala anlamiyorum turkiyede musluman diye yasayan insanlarin musluman olanlara saygisi sifir... gunah bildigim kadari ile

1|0
    0|0
  • oruç olanlara oruç yediğini göstermek zorunda mısın... günahına ortak çıkarma bari..

0|0
    0|0
    • kizma😂

• azıcık bağlı bulunduğun dine ilgi gösterirsen canım... yabancı ülkede olsan da farketmez :)

• Yok bide yiyin. insaf be. bizim canımız çekiyor.😭😭😭😭

0|0
    0|0
  • ayıp ve saygısızlık olarak görüyorum ben

0|0
    0|0
  • ne biçim soru bu herhalde günah

0|0
    0|0
  • Tabiki günah buda sorumu
    Ölelerine uçan tekme atasım geliyor
    Çünkü onlar, gerçekten aç olan bir canlının yanında bile öküz gibi yiyecek nefse sahipler.

0|1
    0|0
    • 😞Öyle deme😂

• Ama bir yandanda, anlıyorum. Aç olanların halini anlıyorum. Bu yüzden dışarı da mecbur kalmadıkça yemek yemem ben. Alabilenide alamayanıda görüyor çünkü. Kiminin gözü kalıyor... Bereketi kaçıyor.

• Evet ortalık yerde yemek dinen etik değil

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• günahı sevabı ziktiret şimdi. sence etik olarak doğru bir şey mi? antalyaya gelen rus turistler bile saygı gösteriyo haberin var mı?

0|1
    0|0
    • ben doguru demedim sadece cok kisi yapma ayip olur dedi bende sordum günahmi diye

• Evet günah

0|1
    0|0
  • Onlara sevap kazandırıyorsun günah deği ayıp.

0|1
    0|0
  • tütmamaktan çok daha günah

0|1
    0|0
  • hayir degil

0|0
    0|0
  • Hayır değil.

0|0
    0|0
  • Bence günah

0|0
    0|0
  • yoo ne günahı.

0|0
    0|0
  • millet oruçlu hacı adamlar orda su içiyor yemek yiyor bari git kapalı alana orda ye günah

0|0
    0|0
  • öyle yapanların ben bacısını seveyim

0|0
    0|0
  • Sanmam

0|0
    0|0
  • googleye oruç ile ilgili ayetler yazarsan bir çok ilahiyat sitesinden okursun bu ayetleri ve tek kaynak Kuran olduguna göre neyin günah olup olmadıgını görürsün orda. böyle bir günah belirtilmemiştir yani degildir. çünkü kitapta burda ne yazıyorsa o der defalarca.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;