Çiğ Börek Sever MİSİNİZ?

Çiğ Börek Sever MİSİNİZ ?

Güncellemeler:

1|1

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 34

7 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 22

• www.sihirlitarifler.net/.../DSCF1368.jpg&w=630&h=350&zc=1
    Hamuru İçin (12 adet) ; 3 su bardağı un, 2 yemek kaşığı tepeleme dolu yoğurt,
    2 yemek kaşığı erimiş tereyağ, 1 paket kabartma tozu, 3 çay kaşığı tuz, Su bardağının 2/3′ si kadar su (1 su bardağından yaklaşık iki parmak eksik)
    İç harcı için ; 100-150 gram kadar kıyma, 1 küçük boy soğan (rendelenmiş), 2 adet sivri biber (incecik kıyılmış), 1 adet küçük boy domates (rendelenmiş), Bir tutam maydanoz, 1 tatlı kaşığı pul biber, 1 tatlı kaşığı kırmızı toz biber,
    Yarım tatlı kaşığı tuz (tadını kontrol ederek tuzunu koyun), Yarım çay kaşığı şeker, 3 yemek kaşığı su, 1 yemek kaşığı sıvı yağ.
    1- İç harcı için bütün malzemeleri karıştırma kabına koyup iyice karıştırın.
    www.sihirlitarifler.net/.../DSCF13411-1024x764.jpg
    2- Hamur için; Bütün malzemeleri yoğurma kabına koyun ve ele yapışmayan yumuşak bir hamur elde edip iyice yoğurun. ( gerekirse un ekleyin.)
    www.sihirlitarifler.net/.../DSCF0443.jpg
    3. Hamurunuzdan parçalar koparıp 12 adet eşit büyüklükte beze (top şeklinde yuvarlayın) yapın ve üzerlerini örtüp 15 dakika dinlendirin.
    www.sihirlitarifler.net/.../DSCF0445.jpg
    4. Dinlenen hamur topunu hafif unladığınız tezgaha koyun ve üzerine çok az un serperek merdane yardımıyla fazla bastırmadan oval şekilde açın. Hazırladığınız iç harcı yerleştirip yarım ay şeklinde kapatın.( iç harcı koyduğum resmi yanlışlıkla sildim üzgünüm.) Çiğ böreğin kenarını rulet ya da çay tabağı ile keserek yapıştırın. Dilerseniz parmağınızla bastırarak da iyice kapanıp yapışmasını sağlayabilirsiniz.
    www.sihirlitarifler.net/.../DSCF0446.jpg
    5. Bütün çiğ böreklerinizi hazırladıktan sonra kızartma tavanıza yarım santim ya da bir santim derinliğinde sıvı yağ koyup ocağın büyük gözünde yüksek ateşte ısıtın. Çiğ böreklerinizi fazla sıkışmayacak şekilde tavaya koyun bir tarafı sararınca diğer tarafını çevirerek kızartın.
    www.sihirlitarifler.net/.../DSCF1363-1024x764.jpg

1|0
    0|0
  • Bayılırım 😂

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Hiç yemedim

1|0
    0|0
  • Severim

1|1
    0|0
  • çook

2|0
    0|0
  • Bayılırım. 😍

1|0
    0|0
  • Olsa yerm severim

1|0
    0|0
  • Olsa severdik bizde..

1|0
    0|0
  • Tatar mısınız?

1|0
    0|0
  • bayılırım :D

1|0
    0|0
  • Severim

1|0
    0|0
  • tabii ki eskişehirli olarak hem sever hem yaparım :)

1|0
    0|0
  • Bayılırım çokk lezzetlii :)

1|0
    0|0
  • Severim.

1|0
    0|0
  • Eskişehirliyim sevmemek mümkün mü :D

1|0
    0|0
  • severim

1|0
    0|0
  • eskişehirliyim ama sevmiyorum maalesef

1|0
    0|0
  • hiç denemedim ::)

1|0
    0|0
  • bayılırımmm

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    2

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor... ;