Evde şarap nasıl yapabilirim? Şarap yapımı hakkında bilgi alabilir miyim?

Bilenler vardır belki Ankaranın kalecik ilçesinin üzümleri çok meşhurdur şarap amaçlı olarak her yaz bize 3 *4 ksa getirir arkadaşım ama ben bunları şarap yapmak istiyoırum bilginiz var mı acavba?

0|0
37

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• 1|0
    0|0
    • Teşekkürlerde ben bu şekilde malzemelrim yok :/

• Üzümleri eziyolar sonra onu tahta varillerde bekleteceksin ki tadı iyi olsun sonra mayalıyorlar mayanın dozu osu busu çok zor işler harbiden boş ver :D Git parasını ver al.

1|0
    0|0
    • almam imkansız :DD kimsenn görmemesi lazm :Ddd

• Yapınca görmezler zaten kesin :D Kocaman çantalarınız var kızım sok onlardan birinin içine kimsede görmez ne olmuş sanki oh mis :D

• :D her yere birlkte gittğmz içn :DDd evde göremzler anlamazlr hem :D

• Şekil var gida muh. Okuyrum da

1|0
    0|0
  • Git şarap al 20 liradan bile ucuza çok rahat bulursun, ne kasıyorsun bu kadar :D

1|0
    0|0
  • oha ya oha ya. evde yoğurt duydum evde pizaa duydum ev mantısı duydum. her şeyi duydum da evde şarap nedir ya kör mü edeceksiniz birbirinizi.
    siz daha içmeden kafa olmuşsunuz boş verin şarabı ömer hayyam bekri mustafa size baksın da yola gelsin

0|0
    0|0
    • Evde doğal şarap yapılabiliyor araştırın biraz isterseniz !!

• Yıllardır kendimiz yapıyoruz biz şarabı. Yüzyıllar öncesine dayanan bir içki o zaman fabrika orta mı vardı aynen bu şekilde yapılıyordu.

• bana mı diyorsunuz onu. vallahi şile'de dayım da çiftliğimizde yapıyor ama öyle basit değil yani evde kepçeyle şerbetçi otuyla meşe ağacıyla falan yapasın sirke olur içemezsini evde olacak şeyler değil.
      ayrıca eski sevgilimin üzüm bağları vardı. şarap hakkında bilgim vardır. uygulmalı değil hep gördüm kendim yapmadım. ha tadımım da yoktur. sevmem şarabı.
      ama dediğim gibi o işler öyle mutfakta yapayım evde para basayım falan böyle uçarı şeyler.
      isviçre çakısı ile avm inşaa etmeye benziyor. olan da köpek kulubesine benzer.
      neyse geyik çok uzadı. hanım efendiye tekrardan kolaylıklar diliyorum. size de iyi akşamlar.

• Günah günah..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Biz şarabı kendimiz yapıyoruz şimdi ben sana eksik anlatabilirim babamla konuşayım ayrıntılı anlatırım sana.

1|0
    0|0
    • Mesela üzümleri yıkama üzerinde bir damla su kalırsa şarabın bozulur şarap sirkesi olur zor içersin yemeklerde kullanabilirsin bozulursa.

• tamam bekliyormm

• hmm peki nsıl olacka bilgi verrmsn

• Bogma Yapmak istiyorsan tamam ama tam sarap yapman zor cunku uygun ortam lazim gecen yil sarap uretim dersi aldim

1|0
    0|0
    • hmm peki birşey katmadan sadece üzümleri bir kavanozda saklasam uzun süre serin ve karanlk bir ortamda olşrmu şarap :/

• Xok guzel videolar var nette

• peki sağol

• Evde şarap yapılır mı ya...

1|0
    0|0
    • yapılıyormuş ya ondan sordum bende

Yükleniyor... ;