12 gü

Pilavım neden böyle oluyor?

Gizli Üye
Normalde tencereye yağ koyduktan sonra suda beklemiş pilavı süzüm o kızgın yağda kavurup gerektiği kadar kaynar su ve tuz ekleyip 3 5 damla limon damlatıp pişiriyorum
bugün pilavı ılık suda bekletmeden pirinci yıkayıp kanar suya döktüm üzerine azda yağ ilave ettim ve altını olabildiğince kıstım pişmeye bıraktım
bugün pilavı pişirirken daha da zorlandım eklediğim su yeterli gelemdi ve hep sıcak su ilave ettim üstüne sanırsam ılık suda bekletmediğimden kaynaklı oldu bu
ama şöyle bir duru var her iki pişirme yönteminde de pilavın tadı gayet iyi görünüyor ama pilav tane tane değilde biraz nişastalı gibimi desem sütlacın içindeki pirince yakın kıvamdamı desem değişik bir hal alıyor suyu fazla koyup gereğinden fazla pişirmeme imkan yok çünkü her suyunu çektiğimde tadıyorum sert gelirse az su ilave ediyorum bu sorunum neyden kaynaklı olabilir?
ayrıca pilava herzaman kullanmasam da arada bulyon kullanıyorum evde et suyu yapma imkanım yok sizce bulyonlar sağlıklımı sağlıklı buluyorsanız hangi markanın ürününü tercih edersiniz?
Güncellemeler:
12 gü
eklemeyi unutmuşum her iki pişirme yönteminde belli bir seviye piştikten sonra 10 15 dk dinlenmeye bırakıyorum
Pilavım neden böyle oluyor?
7
0
Görüşünü yaz