8 ay önce

Yine çok güzel bir cupcake yaptım ve sizlerle de tarifi paylaşıyorum. Sever misiniz, nasıl olmuş?

Malzemeler
2 adet yumurta
• 1 su bardağı toz şeker
• 1 su bardağı süt
• 1 çay bardağı sıvıyağ
• 1 kahve fincanı kakao
• 1 paket kabartma tozu
• 1 paket vanilya
• 2 su bardağı un
• 1 su bardağı damla çikolata
• Cupcake kalıpları
Üzeri için;
1 paket sıvı krema
150 gr. Bitter çıkolata ( 1 paket sıvı kremayı ocağa alın ve kaynama noktasına gelene kdar ısıtın içine bitter cikolataları küçük parçalar halınde kırıp eritin ve ocaktan alıp sogumaya bırakın, ılınınca sıkma poşetine koyabılirsiniz)

Kekin Yapılışı;
Yumurtalar ve toz şeker derin bir kabın içinde mikser yardımı ile şeker eriyip köpük köpük olana kadar çırpılır.
Mikseri durdurmadan üzerine 1 su bardağı süt, 1 çay bardağı sıvıyağ ilave edin mikserle karıştırmaya devam edin.
2 su bardağı elenmiş un, 1 paket kabartma tozu, 1 paket vanilya ve 1 kahve fincanı kakao karışıma eklendikten sonra aynı yönde tahta kaşıkla akışkan bir cupcake hamuru olacak şekilde içinde karıştırılır. 1 su bardağı damla çikolata da eklenip bütün malzemeler karıştırılır.
Cupcake kalıpları fırın tepsisine sıralanır, yemek kaşığı ile kalıpların yarısına kadar damla çikolatalı kek hamuru doldurulup 170 derecede ısınan fırında yaklaşık 20 dakika kadar fırında pişirilir.
Pişen cupcakeler fırından çıkartılır, soğuduktan sonra üzerine isteğe bağlı olarak çikolatalı dolgu kreması, dilerseniz oreo parçaları ve draje şekerler ile süsleyebilirsiniz ☺️
Yine çok güzel bir cupcake yaptım ve sizlerle de tarifi paylaşıyorum. Sever misiniz, nasıl olmuş?
26
19
Görüşünü yaz