Cheesecake sever misiniz?

Ben bayılırım 😋 Özellikle sağlam bir tarifse hiç abartmıyorum kendimi kaybedebilirim. Eğer gece gece canı çekip de yapmak isteyen olursa tarifini hemen paylaşıyorum...
Cheesecake sevenler için en sevdiğim olan New York cheesecake tarifini @kizlarsoruyor da paylaştım. Gece gece canı çeken olursa efenim link profilde ☝🏼😋 #cheesecake #newyorkcheesecake #pastry #pastrychef #instafood #foodie #cake #kizlarsoruyor #yemekvetarifler Deniz Özseven (@cremacakedesign)'in paylaştığı bir gönderi ()
Alt tabanı için:
1.5 paket burçak bisküvi kullandım
4 çorba kaşığı tereyağı, eritilmiş
Bir çimdik tuz

Üst kreması için:
600 gr. labne peyniri, oda sıcaklığında
1 su bardağı şeker
3 yemek kaşığı un
1 kutu krema oda sıcaklığında
1.5 çay kaşığı saf vanilya özü (ben sıvı vanilya kullandım)
3 yumurta

Yapılışı:

Kelepçeli kalıbın kenarlarını yağlayın. Bisküvileri robotta çekin. Bisküvi kırıntılarını, tereyağını ve tuzu orta boy bir kasede karıştırın. Karışımı kalıba dökün ve üzerine bastırarak düz bir yüzey elde edin. 175 derece fırında 15 dakika pişirin. Fırından çıkınca soğumaya bırakın. Tüm peyniri mikserin kasesine koyup orta hızda 3 dakika çırpın. Bir kasede şeker ve unu karıştırın. Şekerli karışımı krem peynirine azar azar ekleyin, pürüzsüz olana kadar çırpın. Kremayı ve vanilyayı ekleyin ve çırpmaya devam edin. Yumurtaları teker teker ekleyin, iyice karışana kadar çırpın. Karışımı bisküvilerin üzerine dökün. 175 derecede 45 dakika pişirin. Daha sonra dereceyi 160 düşürün ve 30 dakika daha pişirin.

Afiyet olsun KScanlar! 😋😋

3|0
145101

En İyi Erkek Görüşleri

• Sevmek de ne kelime. Gittiğim her ülkede mutlaka oranın cheesecake'ini denerim. Bazı ülkelerde hiç akla gelmeyen malzemeler ile yapılıyor. Bizde de bu yapılmalı. Türkiye'de malesef çok iyi yapan bir yer yok. Sizin gibi maharetli olmayanlar için yapılmışını satan çok iyi bir yer varsa bilenler yazsın lütfen. Tabakta muhteşem görünüyor.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Ellerine sağlık 😂 Merve gibi sen de sinirlenince yapmiyosundur inşallah yoksa tadından yenmez güzel gözüküyor

1|0
    0|0
    • Yok yok ben eve pek iş getırmem aslında ama kendım için yaptığım ender tatlılardandır keyıfle yapar ve yerim 😋❤️

• En sevdiğim 😍 daha önce yapmamıştım, kesinlikle deneyeceğim. Tarif için teşekkürler. 🌸

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

14399
Daha Fazla
192
Yükleniyor...